sport 125 Rutten valt van geloof Tussendoortje tegen Den Bosch wordt serieuze klus voor AZ Dauwendaele of Vlissingen neemt bekerplek in van Terneuzense Boys Blaise Nkufo gaat zijn wereldreis afsluiten bij de Seattle Sounders 'Hopelijk heb ik het de trainer met deze doelpunten moeilijk gemaakt Ik zou mezelf altijd opstellen.' donderdag 23 september 2010 Danny Koevermans, matchwinnaar PSV door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Elk bekertoernooi le vert verrassingen op, zei Fred Rut ten dinsdag al. Hij zorgde gisteren zelf voor de grootste. Tegen zijn ge woontes in haalde de coach van PSV zijn elftal flink overhoop. Vijf basisspelers zaten gisteren op de bank, een zesde (Lens) was ge schorst. Ondanks, of dankzij die wisselingen rekende PSV moei zaam af met Sparta Rotterdam, dat tot de 89e minuut mocht ho pen op een verlenging, maar uit eindelijk met 3-0 verloor. De verrassing school hem niet eens zozeer in de vijf spelers die Rutten opstelde (Marcelo, Vuko- vic, Wuytens, Bakkal en Koever mans, plus Amrabat voor Lens) als wel in de 'namen' die op de bank terechtkwamen. Daar zaten wel wat jongens bij, die zich de harde kritiek van Rutten na de wedstrijd tegen Roda JC persoonlijk moch ten aantrekken. De coach beklaag de zich daar over een gebrek aan daadkracht voor het doel én het feit dat zijn ploeg 'te weinig pijn kon lijden', zoals hij dat noemde. Engelaar, Toivonen en Berg waren de bankzitters met de grootste re putatie, Pieters en Maza de ande ren. De eerste drie speelden in Ker- krade een beroerde wedstrijd. Om dat Rutten niet het type is dat ac teert zonder bedoelingen, mag zijn ingreep van gisteren gerust als een signaal richting de spelers groep worden gezien. Maar wat is hij nu van plan? Valt Rutten zater dag in de topper tegen FC Gronin gen terug op zijn vaste kern of krijgt zijn laatste zet een vervolg? mfflmmmmMWBBmÊmammgmmsm De trainer koestert de toegeno men concurrentie, wat vooral ge makkelijk is als je succesvol bent. In de jacht op weer eens een aan sprekende prestatie is Koevermans wellicht een belangrijke pion. Diens eerste beginoptreden van dit seizoen krijgt mogelijk direct een vervolg van vier weken. Van avond dient in Zeist deel twee van het hoger beroep dat Berg aante kende tegen zijn schorsing. De be roepscommissie van de KNVB maakt de definitieve straf morgen ochtend bekend. Berg riskeert een schorsing voor vier wedstrijden' in die periode speelt PSV tegen FC Groningen, VW, Willem II en Feyenoord. Tegen die tijd zal de spits waarschijnlijk dus nog steeds op drie doelpunten staan. Daar voor had hij tot dusverre tien wed strijden nodig. Meest opmerkelijke aan die reeks is wel dat de nieuwe aanvalsleider moeite heeft met het spelsysteem van PSV. Berg is ge wend aan een speelwijze met twee spitsen, waarbij hij veel vrij heid heeft om naar buiten uit te wijken. PSV speelt altijd met drie man voorop. Koevermans voelt zich daar juist prima bij, zo bewees hij ook giste ren weer. Met een uitstekende geti mede kopbal zette hij PSV na een klein kwartier op voorsprong. Uit gespeelde mogelijkheden kreeg PSV lange tijd niet, hetgeen illus tratief was voor de moeizame wed strijd die het speelde. Sparta maak te vooral na de rust voldoende aan stalten om mee te voetballen, zelfs, nadat Slijngard van het veld werd gestuurd. Pas in de laatste twee mi nuten vergrootte PSV de marge via Nijland en Koevermans. door Ruud Ramler DEN BOSCH - Voor de derde keer binnen een week viel er van alles aan te merken op het spel van AZ, maar was het resultaat onberispe lijk. Al was dat bij eerstedivisionist Den Bosch (2-3) geen verdienste. Een tussendoortje zou het zijn, dit eerste bekerduel in de derde ron de. Zo'n haastklus op de woens dagavond na NEC en voor Utrecht. Namen die in de Alkmaar- se kleedkamer vooraf wellicht meer aanspraken dan de nummer acht van de eerste divisie. Maar AZ kan het zich momenteel niet veroorloven zo te denken. Ook na twee overwinningen oogde de ploeg als een kaartenhuis dat bij de minste of geringste onverwach te beweging dreigde om te vallen. Zo'n wankel evenwicht kan zelfs moeiteloos worden verstoord door een ploeg die doorgaans gewend is op een lager niveau aan te klam pen. Den Bosch was leeg in het hoofd en dus ontspannen in de benen. Niets moest, alles mocht. De eigen aanhang zorgde voor de adrenali ne die de underdog gelijkwaardig aan de favoriet maakte. AZ voelde de druk van de verwachting hier de bovenliggende partij te zijn, Jonathas maar kon daar nooit mee omgaan. De dreiging kwam daarom uit de hoek waar die niet was verwacht. Omdat de rechterkant, waar Pon- tus Wernbloom en Dirk Marcellis volledig uit de toon vielen, de Bos sche furie niet kon temmen en Jo hn Verhoek in zijn eentje soms een te grote uitdaging was voor Kew Jaliens en Niklas Moisander. Zelfs een goedkope voorsprong, die niet in het beeld van de wed strijd paste, maakte geen overtui ging los bij AZ. Jonathas kopte op aangeven van Schaars strak bin nen en Johann Berg Gudmunds- son zag hoe zijn slappe inzet toch te machtig was voor doelman Bra- him Zaari. Bij 0-2 leek dat alsnog het moment van inpakken, uitspe len en wegwezen. Maar dit wanke le AZ kan nooit op voorhand zeg gen dat de klus geklaard is. Nog voor de draai had Verhoek zijn dreigementen tot twee keer toe waargemaakt, 2-2. Tot ontzetting van Gertjan Verbeek die langs de kant zelfs met twee handen als toe ter voor zijn mond geen contact met zijn dwalende spelers kon leg gen. Vlissinger Istvan Bakx verzorg de de assist bij de tweede goal. Met Erik Falkenburg voor Wern bloom en later Nick van der Vel den als aflossing voor Gudmunds- son had Verbeek de werkweige- ring op rechts na rust grotendeels ondervangen. En ondertussen had Jonathas het vertrouwen in hem wederom uitbetaald (2-3). Maar nog steeds was er midweeks geen sprake van een tussendoor tje. Het gevaar bleef komen uit het zuiden. Dat dappere verweer ver diende een andere afloop dan AZ nu kon claimen, vond ook Ver beek. „Er was één ploeg die van avond aan de verwachtingen vol deed. En dat waren wij niet." WMmmmmmmwMmÊimMmm. TERNEUZEN - De KNVB heeft Ter neuzense Boys uit de bekercompe titie gehaald. De zaterdag-eerste klasser wordt gestraft voor het op stellen van Dzingis Asanovski in het bekerduel met Kloetinge (1-1), terwijl hij geschorst was. Woens dag werd al bekend dat de voetbal ler van Terneuzense Boys zelf acht duels niet in actie mag komen. Gis teren kwam daar de zware straf bo venop. Eerder kreeg de club ook al een boete van 250 euro. Terneuzense Boys heeft besloten niet tegen de straf in beroep te gaan. Het wegvallen van Terneuzense Boys betekent niet automatisch dat FC Dauwendaele, dat als derde eindigde in de poule, in de volgen de ronde in actie zal komen tegen topklasser Hoek. Doordat de resul taten van Terneuzense Boys ko men te vervallen, hebben Dauwen daele en Vlissingen, nummer vier in de poule, evenveel punten. Ook het doelsaldo is gelijk en het on derlinge treffen tussen de zater dag-eersteklasser en zondag-eerste klasser eindigde in een 3-3-gelijk- spel. Dauwendaele en Vlissingen zullen in een beslissingswedstrijd moe ten uitmaken wie er tegen Hoek mag aantreden. Dit duel staat voor woensdag 29 september op het programma en zal reglementair op neutraal terrein moeten worden gespeeld. De wedstrijd begint om half acht. Hoek komt dus komende dinsdag nog niet in actie in de beker. door Criselda Molemans LOS ANCELES - Topscorer aller tij den was hij bij FC Twente, Blaise Nkufo. Maar in de Amerikaanse voetbalcompetitie stond hij nog droog. Tot afgelopen weekend, tij dens het verre uitduel in Colum bus, Ohio. Hij had er twee schot pogingen voor nodig, maar na vier minuten scoorde de Zwitser tegen Columbus Crew zijn eerste MLS-doelpunt. Nkufo is meteen 'los', want hij liet direct een hat trick aantekenen in de met 4-0 ge wonnen wedstrijd. Diezelfde snelheid toonde hij eind december, tijdens een vakantie met zijn gezin aan de Amerikaan se noordwestkust. Precies één dag had Blaise Nkufo toen nodig om zijn toekomst te bepalen. Hij infor meerde hij naar de mogelijkheden voor een transfer naar de Major League Soccer en werd gekoppeld aan de Seattle Sounders. Het bleek liefde op het eerste gezicht. „Ik was druk op zoek naar een nieuwe club en wilde graag naar Amerika verhuizen", vertelt Nkufo in Seattle. „Daarom had ik contact opgenomen met spelersmakelaar Oliver Wyss, die goede contacten heeft bij de clubs in de MLS. Hij zei dat ik uitstekend bij de speelst ijl van de Sounders pas. Ik ver trouwde op zijn oordeel, aange zien ik de Amerikaanse competitie amper kende." De 35-jarige, in Kinshasa geboren aanvaller noemt zijn verhuizing naar de Verenigde Staten 'een droom die is uitgekomen'. „Het is een prachtige slotetappe van mijn carrière. Ik heb mijn eerste levenja ren doorgebracht in de Democrati sche Republiek Congo, waarvan ik me de geuren herinner en het voetballen op straat met vriendjes. Daarnaast speelde ik volleybal, handbal en tennis, maar voetbal trok me het meeste aan. Toen mijn familie in 1982 naar Zwitser land emigreerde, speelde ik nog steeds straatvoetbal, hoewel ik me vooral richtte op goed presteren op school." Integreren ging hem goed af „Zwitserland kent een heel andere mentaliteit en cultuur, maar als kleine jongen kon ik me goed aan passen aan de nieuwe leefomge ving. Ik maakte niet alleen snel contact met Zwitserse leeftijdgeno ten, maar ook met Spaanse, Itali aanse en Portugese. Juist die inte ressante mix van mensen heeft mijn kijk op de wereld verrijkt." Zijn profdebuut bij Lausan- ne-Sport luidde een imponerende carrière in die zijn blikveld ook verruimde. Hij kwam via FC Echal- Biaise Nkufo poseert samen met zijn vader bij het levensgroot standbeeld van hem bij de hoofdingang van het stadion van FC Twente. foto Vincent Jannink/ANP lens, Al-Arabi - in Qatar, Yver- don-Sport, Grasshopper-Club Zürich, AC Lugano, FC Luzern, Mainz 05 en Hannover 96 bij FC Twente. Zoals het een wereldbur ger betaamt, was elke tussenstop hem even lief „Ik ben niet zo'n voorstander van het vergelijken van clubs", zegt hij stellig. „Ik ben blij dat ik mijn kwaliteiten in ver schillende competities heb kun nen inzetten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61