io I uit donderdag 23 september 2010 door Ali Pankow Dat is ook precies de bedoeling van Joost en Monique. Zij willen zich onderscheiden met een assor timent dat de klant bijzondere ge noegens schenkt. Hetzij ter plekke met koffie, thee, een stukje bakla va of een van de bijzondere lunch gerechten of later thuis met het proeven van een fijne Franse wijn of toepassing van olijfolies, azij- nen of balsamico. Voor hen zelf betekent de start van de Zeeuwse Hemel enkele maanden geleden het verwezenlij ken van een droom. „Wij hebben bewust besloten ons hart te vol gen. Je kunt je dromen altijd blij ven uitstellen, met het gevaar dat het er nooit meer van komt ze waar te maken", zegt Joost. Als tekstschrijver/communicatie-advi seur vestigde hij zich in 2005 sa men met zijn vrouw Monique, gra fisch vormgeefster van beroep met hun bedrijf'Verhaal in Vorm (VIV)' in Zierikzee. „Dat bedrijf bestaat nu 12 jaar. Wij hebben er al tijd heel hard voor gewerkt. Met enkele goede medewerkers is het nu niet meer nodig dat wij er zelf nog vijf dagen per week voor wer ken. Daarom besloten we het roer om te gooien en in de mooie bene denruimte van dit pand een 'win kelcafé te beginnen", vertelt Joost. Volgens .Monique komen hun bei der passies hier echt in samen. Zij houdt van koken, doet alle moeite voor het schenken van een perfect kopje koffie en leeft zich graag uit in fraaie vormgeving. Hij beschikt over groot organisatietalent, houdt veel van muziek maken en kan bo vendien uitzonderlijk genieten van bijzondere smaken. De mix van al die voorkeuren en vaardigheden resulteerde in de be drijfsformule voor de Zeeuwse He mel. Zij hebben goed nagedacht over de samenstelling van het as sortiment. Het stond buiten kijf dat daar koffie in zou komen. Kof fie om hier te drinken, maar ook bonen om mee te nemen. Zoals de Panamaria, een bonensoort die in het grensgebied van Pana- ma-Costa Rica wordt verbouwd. DONDERDAG 23 SEPTEMBER Kamperland Zeeuws Planetarium. Voorstellingen op wisselende tijden: www.zeeuwsplaneta- rium.nl Veere Beklimmen toren en bezichtigen kerkge bouw en muziek-installatie van Dies Ie Due (meerdere dagen). Grote Kerk 11.00-17.00 uur Vlissingen Open lesavond van de Vlissingse square- en rounddancegroep de North Sea. Ter Reede, 20.00-22.15 uur VRIJDAG 24 SEPTEMBER Kamperland Zeeuws Planetarium. Voorstelling op wis selende tijden: www.zeeuwsplaneta- rium.nl Goes Multicultikookpunt, Stichting Variant Goes, Inloophuis De Oase, Rooseveltlaan 87,18.30 uur. Aanmelden: info@variantgoes.nl of 06-30467247. *Fashion Event, diner met modeshow van vijftien winkels met optredens van The Golden Strings en Big, Black Beautiful. Grote Kerk, 18.00 uur. Dreischor Hoogstamfruitdag met de Mobipers, waar particulieren sap kunnen laten ma ken van hun eigen fruit. Aanmelden bij: Mobipers - mail@mobipers.nl of 06-1100 34 70. Landbouwmuseum Goemanszorg, 13.30-17.00 uur. ZATERDAG 25 SEPTEMBER Arnemuiden Grote verkoopdag met rommelmarkt t.b.v. kerk en zending, Rehobothkerk, Van Cittersweg, 9.00 - 14.30 uur; Grijpskerke Workshop papier scheppen door Eddy Geeraerts (Gent). Op een eenvoudige en praktische manier leren papier scheppen met verschillende soorten pulp. Geen voorkennis nodig. Kosten 49,50 euro, in clusief lunch. Voor deelname en informa tie 0118-625284. Boerderijgalerie de Os- seberg, Singelweg 11,10.00 - 17.00 uur Kapelle Oude rassen pluk- en bijtrijpe appels en peren proeven in het kader van De week van de smaak. De gratis rondleiding be gint om 13.30 uur. Fruitteeltmuseum, 12.00 - 16.00 uur Aardenburg Hoogstamfruitdag met de Mobipers, waar particulieren sap kunnen laten ma ken van hun eigen fruit. Aanmelden bij: Mobipers - mail@mobipers.nl of 06-1100 34 70. Boerderij familie Buijsse, Maagdenweg 1, tussen Oostburg en Draaibrug, 13.30-17.00 uur. Vlissingen Beréa Vlissingen viert de opening kinder- kerk. Femmy Hoolsema brengt kinderca- P roeven en ruiken, maar ook horen, zien én voe len. Alle zintuigen ko men aan bod in De Zeeuwse Hemel, het 'winkelcafé' van Joost Pieters en Monique Hiltermann aan de Melkmarkt in Zierikzee. Onder het genot van de heerlijkste smaken, geu ren en vaak ook klanken kun je er wegdromen. De Zeeuwse Hemel schenkt thee van 'Betjeman and Barton'. In de tuin achter het winkelcafé groeien en geuren de kruiden. Brood van Menno: met mineraalrijk zeezout en knapperige korst. Talrijke soorten olijfolie kunnen ter plaatse worden getapt. Kamperland Zeeuws Planetarium. Wisselende tijden geopend: www.zeeuws- planetarium.nl baretprogramma 'Flits de reporter'. Gildeweg 29,13.30-17.45 uur ZONDAG 26 SEPTEMBER Burgh-Haamstede Rondje Kunst lang zeven galeries en ate- Ritthem Rondleiding in en om het oudste zeefort van West-Europa, Fort Rammekens, 14 uur. Het fort is geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Achter alle producten hier schuilt een verhaal en omdat Monique en Joost goed zijn in taal beschikt de Zeeuwse Hemel dan ook over een eigen huiskrant, die bol staat van informatie. Over het waarom van de keus voor uitsluitend Franse wijnen van importeur De Vier Heemskinderen bijvoorbeeld. Maar ook over de talrijke soorten olijfolie van de tap, over de fruit- azijnen uit Frankrijk en over de Balsamico die alleen zo genoemd mag worden als die van de Trebi- anno druif is gemaakt en uit Mode na en omgeving in Italië komt. De recepten voor de wisselende lunchgerechten prijken hier op kleurrijke kaarten. De lunchbor- den komen uit Moniques verzame ling brocantes uit Frankrijk. Ach ter elk bordje schuilt een verhaal. Ook de 'Mand van Martijn' vol met 'vergeten groenten' en eetbare bloemen verdient even de aan dacht. Dat geldt ook voor het 'brood van Menno', de schapen kaas en de de heerlijke jams. En dan staat daar ook nog de piano uitnodigend voor passerende zang- en muziektalenten. De Zeeuwse Hemel aan de Melkmarkt in Zierikzee is geopend di. t/m vrij van 10 tot 19 uur (do. tot 21 u.) en zat. 10 tot 17 uur. Beklimmen kerktoren Veere. Oosterland Na de ontvangst met koffie en appeltaart begint om 12.00 uur de oldtimertour door het oostelijke deel van Schou- wen-Duiveland. Tussenstop bij Garage Gordini met buffet. Naar keuze bezoek aan watersnood-, of landbouwmuseum (zelf entree betalen). Rond 18.00 u aankomst bij 't Opstapje, waar vanaf 17.30 live muziek is van Ro bert Berger. Kosten euro 7,50. Café 't Opstapje, start 12.00 uur Achter elk bordje van brocantes in Frankrijk schuilt een verhaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46