uit 15 Muziekpodium op steeds meer locaties Gefocust op het einde der tijden podium donderdag 23 september 2010 man - worden al gehouden in het Schuttershof in hetzelfde complex. De Spot zal worden benut voor op tredens die meer richting popmu ziek neigen. Dat gebeurt dit sei zoen twee keer: vrijdag 5 novem ber met het literaire punk-jazzcol- lectief De Kift en vrijdag 10 decem ber met de Zaanse impro-punkers van The Ex. Deze concerten geven aan dat Mu- ziekpodium Zeeland, enkele jaren geleden voortgekomen uit Nieuwe Muziek Zeeland, inmiddels geen door Cijs Kamphuis Ze maken de ideale muziek om het eind der tijden te omlijsten. Als de dag des oordeels komt, is de soundtrack ge schreven door Anaal Nathrakh, een Britse blackmetalband met twee eigenzinnige leden: zanger Mick Kenney en multi-instrumen- talist Dave Hunt. „De wereld is ver rot en de mensheid is ziek." Anaal Nathrakh (ontleend aan de film Excalibur uit 1981) betekent zoveel als slangenadem. De forma tie timmert sinds 1999 aan de weg en doet waar ze zin in heeft. Zo wordt er slechts sporadisch opge treden en zijn hun liedteksten niet gepubliceerd of uitgegeven. Hunt: „Het gaat er om dat mensen gefo cust blijven als ze bij een show van ons zijn. Als je te vaak op treedt, raakt die focus vertroebeld. Dat gebeurt bijvoorbeeld ook als je tijdens het luisteren naar onze cd's in het tekstboekje gaat zitten blade ren." Volgens de bandleider is het geluid van zijn groep het best te omschrijven als het leegschieten van een machinegeweer in een toi letpot, met windkracht twaalf Het is compromisloze, supersnelle en oorverdovende metal. „Onze mu ziek is eigenlijk vreselijk, geweldda dig, smerig en ziek. Precies zoals ik de mensheid zie." Het eind der tij den is in aantocht, daar is Hunt van overtuigd. Al hoopt hij het zelf niet mee te maken. „De aarde vergaat niet morgen of overmor gen. Maar we zijn hard onderweg enkel muziekgenre schuwt. Naast nieuwe muziek omvat het sei zoensprogramma ook klassieke muziek, oude muziek, niet-wester- se muziek, jazz en nu dus popmu ziek. „Dat vind ik eigenlijk wel goed", zegt Kniknie. „Maar het gaat wel allemaal om serieuze mu ziek. Zoals John Zorn dat ooit noemde: serious fan." Het verdere seizoensprogramma van Muziekpodium Zeeland: 30 sept: Steve Coleman (Schuttershof) 3 okt: Mariette Petkova (Grote Kerk) 8 okt: Jane (Grote Kerk) 17 okt: En Accord (Grote Kerk) 23 okt: Tempo Rubato (Concertzaal). 5 nov: De Kift (De Spot) 7 nov: Rozaneh Monajat Yulchieva (Concertzaal) 14 nov: Narratio Quartet (Concertzaal) 24 nov: Chris Speed Sr Jim Black 'Benefit Band' (Schuttershof) 28 nov: Nederlands Kamerkoor (Sint Ja- cobskerk) 3 dec: Remco Campert Sr Ramsey Nasr (Concertzaal) 10 dec: The Ex (De Spot) 17 dec: Conlon Nancarrow-project (Con certzaal) 12 jan: Ploctones (Schuttershof) 22 jan: Liza Ferschtman (Concertzaal) 30 jan: Hexagon Ensemble (Jacobskerk) 11 feb: Ragazze Kwartet (Concertzaal) 23 feb: Ramon Valle Trio (Schuttershof) 4 mrt: Capilla Flamenca (Concertzaal) 10 mrt: Ray Anderson/Marty Ehrlich Quartet (Schuttershof) 13' mrt: Indiase muziek (Concertzaal) 18 mrt: Per Flauto (Concertzaal) 27 mrt: Isabelle van Keulen Sr Ronald Brautigam (Concertzaal) 30 mrt: Nik Bartsch's 'Ronin' (Schutters hof) 2 apr: Jeugdorkest Nederland (Concertz.) 8 apr: Martijn Sr Stefan Blaak en Slagwerk duo Vertigo (Concertzaal) 17 apr: Alia Francesca (Grote Kerk) 20 apr: Benjamin Herman (Schuttershof) 23 apr: Kamerorkest TY (Grote Kerk) 8 mei: Gustav Leonhardt (Grote Kerk) 15 mei: Scorpio Collectief (Grote Kerk) 18 mei: Eric Vloemans' Gatecrash (Schut tershof) 22 mei: winnaar Liszt Concours (Grote Kerk) Ribattuta Ensemble, zaterdag in Sint Jacobskerk, Vlissingen, 20.00 uur. Roentgen Connection, zondag in Grote Kerk, Veere, 15.30 uur. om over een paar honderd jaar ka pot te gaan." De muziek van Anaal Nathrakh is een expressievorm om de donkere gedachten van het duo weer te ge ven. Hunt vindt het een mooie uit laatklep van zijn zwarte kant. „Die gedachtewereld is een plek waar ik graag ben. Maar ik zou er niet per manent willen wonen. Dan word ik gek." Hij hoopt dat mensen hem snappen en geeft iedereen de ruimte om zijn eigen verhaal te maken bij hun muziek. „Het gaat niet om ons verhaal maar om wat de luisteraar er in ziet. Ons start punt is verwoesting, als je dat maar onthoudt." Anaal Nathrakh Dr Doom, zaterdag in 't Beest, Goes. Aanvang: 21.00 uur. DONDERDAG 23 SEPTEMBER Middelburg In het kader van het Lange Jan Project concerteren de klarinettisten Mare Root- saert en Jan Wiilem Busser, op de piano begeleid door Cobi Busser. 15.00 uur, Koorkerk. Ouddorp Roesttheater uit Edam speelt Cyrano de Bergerac op een 'geheime' locatie, die be reikt wordt na een wandelingetje. Vertrek Raad- en Polderhuis, 20.30 uur Zaamslag Andermans veren, met een try-out van het programma 'Kijk omhoog!' Podium van Zaamslag, 20.00 uur VRIJDAG 24 SEPTEMBER Krabbendijke Andermans veren met try-out van pro gramma 'Kijk omhoog!' Dorpshuis De Meijboom, 20.00 uur Middelburg Talenten van het Codarts Conservatorium presenteren een programma met werken van Beethoven (Triple Concerto), Peter-Jan Wagemans (Zamar's Dream) en Berlioz (delen uit Romeo et Juliette). Diri gent is Arie van Beek. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur. *Het Middelburgs Theater speelt 'De Jos- sen, Val en Revival der saamhorigheid' van Tom Lanoye. Minitheater Middelburg, 20.30 uur "Hardcore met Nasty (BE), Blood By Dayz (DE), Enough Said (BE) en Superior. Bar American, 21.00 uur "De band Summer West speelt pop met vette groove. Café Underground, 22.30 uur Nieuw- en St Joosland Verteltheater van Martin Simek De Wegwijzer, 20.30 uur Ouddorp Roesttheater uit Edam speelt Cyrano de Bergerac op een 'geheime' locatie. Vertrek Raad- en Polderhuis, 20.30 uur Ovezande De Zeeuwse formatie The Balldrick Brothers speelt country-blues-rock. In het voorprogramma Trenchcoat. Podium De Klomp, 20.30uur Rilland Optreden Quatre-mainsgroep Zeeland. Het Klooster van Rilland, Hoofdweg 60, 14.30-16.30 uur "Andermans veren, met try-out program ma 'Kijk omhoog!' Luctor et Emergo, 20.00 uur Terneuzen Musical Theater Evolution brengt Dis ney's Beauty Sr The Beast. Scheldetheater, 20.00 uur Zaamslag Onder de titel 'Lang leve de opera' geven organist Jos Vogel (Middelburg), hoornist Corine Buijze (Terneuzen) en sopraan Lies Vandewege (A'werpen) een concert met arrangementen van operamuziek. Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Open middag van Kinderkoor de Sjofar. Christelijk gereformeerde kerk, 16.00 uur ZATERDAG 25 SEPTEMBER Goes Aan de hand van het verhaal van een oude rocker en zijn tienerdochter, gaan acht jonge acteurs op zoek naar de kern van The Beatles. Kees Prins (Jiskefet) en Ruut Weissman tekenden voor het libret to en de regie. De hoofdrollen zijn voor Han Römer en Carolien Spoor. Theater De Mythe, 20.00 uur "De Britse formatie Anaal Nathrakh treedt op. In het voorprogramma de grindband Dr. Doom. Podium 'Beest, 21.00 uur. "Mannenkoor Con Forza zingt met de so praan Willemijn uit Urk. Grote Kerk, 19.00 uur. Hulst Salsaparty Salsa Cubana. Den Dullaert, 20.30 uur Middelburg Het Middelburgs Theaterspeelt 'De Jos- sen, Val en Revival der saamhorigheid' van Tom Lanoye. Minitheater Middelburg, 20.30 uur "Zeeuws Kamerorkest TY vertolkt onder het thema Passie en pijn' de 7 Last Words van Sofia Gubaidulina en de Sere nade in C opus 48 van Tsjaikovsky. Diri gent Carlo Nabbe, m.m.v. Ludo Marien (bayan, is een Russische accordeon) en Ilia Laporev (cello). Zeeuwse Concertzaal, 20.15 uur Nieuw- en Sint Joosland Op Drift! is de voorstelling waarmee Rick de Leeuw en Jan Hautekiet vorig seizoen in de Vlaamse theaters indruk maakten. De Wegwijzer, 20.30 uur. Oostburg Andermans veren, met een try-out van het programma 'Kijk omhoog!'. Ledeltheater, 20.15 uur Oud-Vossemeer Piet Brakman treedt op Vossenkuil, 20.15 uur Terneuzen Musical Theater Evolution brengt Dis ney's Beauty The Beast. Scheldetheater, 14.00 uur en 20.00 uur Vlissingen Ribattuta Vocaal Ensemble o.l.v. Dick Duijst speelt werken van Amerikaanse en Engelse componisten. Sint Jacobskerk, 20.00 uur Waterlandkerkje Voorstelling met muziek, zang, dans, poë zie en kunst. Thema: 'De Zee, de Zee, klotst voort.' 't Kerkje, 19.30 uur Zierikzee Vlaamse Invasie, met de bands Balthazar en Stad van Licht Brogum, 21.00 uur ZONDAG 26 SEPTEMBER Ellewoutsdijk Optreden De Mannenbroeders en Dinge- man de Visser Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Goes Laatste Manhuistuinconcert van het sei zoen door Muziekvereniging Advendo - EMM uit Wolphaartsdijk/Kortgene olv. M. van Duiven Manhuistuin 12.00 tot 13.00 uur. Kloetinge Afternoon Tea Brass on the Grass door muziekkorps Excelsior. Tuin Marktveld 19, 14.00 uur. Middelburg Het Middelburgs Theaterspeelt 'De Jos- sen, Val en Revival der saamhorigheid' van Tom Lanoye. Minitheater Middelburg, 14.30 uur "Concert Brainbox. De Spot Middelburg, 17.00 uur Oost-Souburg Duo aCordare (Marina Eckhardt mandoli ne en Anita Frenks harp) geven een lunch concert. Historische kerk, 11.30 uur Veere Het trio Roentgen Connection treedt op. Grote Kerk, 15.30 uur DINSDAG 28 SEPTEMBER Goes Cabaretier Pieter Derks brengt pro gramma 'Het werd ook wel eens tijd'. Podium 't Beest, 20.30 uur WOENSDAG 29 SEPTEMBER Kapelle Annejet van der Zijl vertelt over haar boeken Annie (M.G. Schmidt) en Prins Bernard. Bijeenkomst is ope ning theaterseizoen cultuurraad Kapelle Grote kerk, aanvang 20.00 uur. Terneuzen Mega Mindy Musical De Poppen- meester Scheldetheater, 16.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41