uit 13 op bodvpaint Proef Zeeuwse zilte zaligheden Rokjes, leer en bont op vijfde editie Fashion Event donderdag 23 septembet.2010 ten. Onze stichting is niet tegen het hobbymatig hou den van deze dieren, als het maar met de juiste zorg en voorzieningen gebeurt." Dat standpunt leidt tot stevige discussies met de Partij voor de Dieren, be kent Van Rossem. „Maar dat gaat op een goede ma nier." Met Zeelands bekendste reptielenhouder, Ad Bom van Iguana, heeft de stichting echter geen con tact. „We vinden het erg jammer, maar Iguana wil het gesprek niet aan." Bodypaint en natuur gaan al lang goed samen. Van Rossem: „Veel bodypainters gebruiken reptielen, vlin ders en andere natuurthema's als inspiratiebron. Het De Vlissingse Binnenhaven vormt zaterdag het decor van de zesde Dag van de Zeeuwse visserij. De sector en het provinciebestuur hebben dit evene ment samen op touw gezet. Bezoe kers zijn van 10.00 tot 17.00 uur welkom in en om de vismijn aan de Binnenhaven. Het thema van de visserijdag is dit jaar 'Presentatie van kwaliteit en kennis'. Bezoekers krijgen weer veel te zien, te horen, te proeven, te ervaren en te leren op het ge bied van traditionele en moderne visserij en aquacultuur in Zeeland. Vertegenwoordigers van visserijbe drijven en kennisinstituten vertel len de bezoekers over de innova ties waar de sector aan werkt. Daarbij valt te denken aan zaken als nieuwe vistechnieken en inno vatieve kweekmethoden. Op de kade staan diverse palingro kers. Enkele aangemeerde schepen zijn te bezichtigen. In een mini-bioscoop worden films vertoond over de Zeeuwse visserijsector. Bovendien worden er lezingen gegeven en zijn de fo to's te bewonderen die zijn inge stuurd voor de jaarlijkse wedstrijd ter gelegenheid van de visserijdag. Bezoekers mogen meevaren op de garnalenkotter, die een pendel dienst van en naar het centrum van de stad onderhoudt. Uiteraard is er volop gelegenheid om te proeven van 'Zeeuwse zilte zaligheden'. Voor kinderen zijn di verse activiteiten opgezet. De vijfde editie van het Fashion Event Goes belooft nét zo, of zelfs specta culairder te worden dan voorgaande jaren. foto's Fashion Event Nederland door Lilian Dominicus Ze zijn net terug van een rond je langs de Goese winkels. En dus zijn organisatoren Tom de Ko ning en Pascale Eversdijk van het Fashion Event nog vol van de nieu we mode, die morgenavond op de catwalk in de Grote Kerk van Goes te zien zal zijn. Veel zwart, grijs, olijfgroen, licht rozig grijs en blauw, hebben ze ge zien. „Verder zie je veel bont en leer. Jurkjes en tuniekjes zijn er nog steeds, maar je bent dit sei zoen pas echt vernieuwend als je een kort rokje draagt", zegt Pasca le, zelf styliste van beroep. „Mét overknee-laars, van die hele hoge laarzen tot over de knie, of enkel laarzen." En voor de mannen? „Lichaamsvormende, strakke mo de, zwart, nachtblauw, nepbont in afWerking als zakken en kragen en leren handschoenen, voeringen die gezien mogen worden", meldt ze. De vijfde editie van het Fashion Event belooft misschien wel spec taculairder te worden dan de voor gaande jaren. „De entreekaarten zijn goedkoper en het aanbod is beter", zegt De Koning. Overal is li ve-registratie van het evenement, dus wie even naar de bar wil lo pen voor een drankje, mist niets van de show. Verder zijn er optre dens van onder andere het soul- trio Big Black Beautiful en de Zeeuwse coverband Villagroove. Restaurants uit de omgeving ver zorgen de hapjes. Fashion Event, vrijdag 24 september vanaf 19.45 uur, Grote Kerk Goes. Bij de deelnemende winkels zijn nog enkele kaarten a 25,- euro per stuk verkrijgbaar. Meer info: www.fashioneventnederland.nl. samenbrengen van bodypainters en echte reptielen lag voor de hand." Terwijl de schilders de modellen versieren, kan het publiek toekijken. Mensen die zich hebben aange meld kunnen ook meedoen aan de workshops die de schilders en grimeurs geven. Zwangere dames kun nen - na reservering - een 'bellypaint' laten maken. Ook voor kinderen is er verf beschikbaar. De Berkenhof in Kwadendamme is zondag open van 10 tot 17 uur. lnfo.www.stichtingherpetofauna.com en www.vlindertuindeberkenhof.nl Het programma van uur tot uur: 11.00 uur Optreden Bruus Visserskoor. 12.15 uur Prijsuitreiking Visserijaward 2010 aan een persoon of instelling die het afgelopen jaar de meest positieve bijdrage leverde aan de Zeeuwse visserij- en aquacultuur. 13.30 uur Jeugdkampioenschap Oesteropensteken prijsuitreiking. 14.15 uur Demonstratie Visveiling. 14.30 uur Optreden Bruus Visserskoor. 15.30 uur Prijsuitreiking fotowedstrijd. 16.00 uur Prijsuitreiking palingrookwedstrijd. foto's Fashion Event

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39