sport 127 Volleyballers WS'92 leggen de lat hoog Interactieve TV in. een pakket met Internet en Belten. Volleybalsters ook onderuit tegen Turkije kpn WWn TTf Duitse tafeltennisser betrapt op doping 'De uitdaging om twee pony's te leiden, is natuurlijk veel groter' Demonstratie 9-ball van Ido Leenders KUSTMARATHON kpn winket kpn.com 0800 0115 at t c/Dv-- T-ii-y xm, - .'-.v.:vv/;( donderdag 23 september 2010 Jacqueline Fermont door Peter van Kouteren MIDDELBURG - Het vlaggenschip van het Zeeuwse volleybal vierde deze week de vijftigste verjaardag van routinier Peter Verburg. My- tilus, dat de selectie verder zag uit dunnen, heeft als enige Zeeuwse regiodivisionist geen hoge ver wachtingen. Heel blijven en hand haven, luidt het devies. Thijs Poortvliet is terug naar WS'92, Martijn Wolfis gestopt en een vaste trainer is er niet. Mytilus beschikt over negen veelal zeer er varen volleyballers, die gedurende een lange reeks vah jaren veel ge traind hebben en alle oefenstof wel zo'n beetje gehad hebben. „We geven om de beurt training", vertelt Peter Verburg. „Het zal een zwaar seizoen worden. We zullen vrijuit spelen en moeten roeien met de riemen die we hebben. We hebben zeker overwogen om ons terug te trekken, maar dat is ook zo wat. Het kan allemaal goed uit pakken, maar op momenten dat we met blessures te kampen heb ben, kan het lastig worden." Optimistischer geluiden klinken uit het kamp van WS'92. Het Vlis- singse vlaggenschip sloot niet al leen Thijs Poortvliet terug in de ar men, maar zag ook Sido Bosman (die met Fusion in de eerste divi sie speelde) terugkeren op het oude nest. „Dat zijn versterkin gen", weet Martijn Hoosemans. „De rest van de spelers is gebleven. De nummers één, twee en drie zijn gepromoveerd. We leggen de lat hoog. Het is moeilijk in te schat ten, want we spelen dit seizoen te gen teams waar we nog nooit te gen gespeeld hebben. Dat is op zich al leuk. Een plaats in de top drie zou wel eens mogelijk kun nen zijn." De vrouwen van WS'92 beschik ken in principe over tien speel sters. „Maar de helft daarvan kan de helft van de tijd niet spelen", zegt Maaike Besselink. Ondanks die personele problemen begint het Vlissingse vrouwenteam met vertrouwen aan de competitie. „Met zijn zessen kun je spelen", klinkt het nuchter. „In de thuis wedstrijden hebben we het qua be zetting waarschijnlijk wat gemak kelijker. In de oefenwedstrijden ging het wel aardig. We spelen te gen veel nieuwe teams. Dat is op zich al leuk." De vrouwen van BOK debuteren na twee opeenvolgende promoties in de promotieklasse en behoren daarmee plots tot de hoogst spe lende Zeeuwse vrouwenteams. Trainer Clemens van den Berg be schikt over een jonge groep. „Ik ben heel benieuwd", zegt de coach. „We hebben in de bekerwedstrij den kansloos verloren, omdat we vooral opkeken naar alles aan de andere kant van het net. We moe ten een aardige stap maken qua snelheid en volleybalintelligentie. We kunnen wel behoorlijk verde digen en spelen in elk geval veel leukere wedstrijden dan vorig sei- CAGLIARI - De Nederlandse volley balsters hebben gisteren de vierde nederlaag geleden bij het kwalifica tietoernooi voor de World Grand Prix. In het Italiaanse Cagliari verloren ze met 3-0 van Turkije. De ploeg van bondscoach Avital Selinger kon zich al niet meer plaatsen voor het hoofdtoernooi. De setstanden waren 25-17 25-19 en 25-20. Nederland speelde zonder de ge blesseerde aanvalsters Debby Stam MIDDELBURG Roadhouse Roadies won in eigen huis in de regionale eerste klasse van de poolcompetitie met 5-1 van Pompa Bowling Team uit Breda. De Blues speelden in Breda teleur stellend gelijk tegen Pompa Six- pack: 4-4. Bij de Roadies was er een opvallen de rol voor Ido Leenders. In zijn partij tegen Frank Verhoeven leek het alsof hij een demonstratie aan het geven was. Na verlies in het eer ste rack won hij er zeven op rij. Ook zijn teamgenoten bleven onge slagen. en Chaïne Staelens. Oranje won in de Italiaanse stad al leen van het gastland. Naast Tur kije bleken Bulgarije, Rusland en Duitsland te sterk. Oranje zal, afhankelijk van andere resultaten, als vijfde of zesde eindi gen. Dat is een tegenvaller, zeker omdat gisteren bekend werd dat ook de derde plaats recht geeft op deelname aan de Grand Prix. Eer der waren alleen de nummers één en twee zeker van een plaatsbe wijs. r 'ï-jyat -js MKË Wat voor weer wordt het tijdens de Kustmarathon? Lees meer op: www.pzc.nl/weblogkustmarathon STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Koen de Vries MIDDELBURG - De internationale ta feltenniswereld is gisteren opge schrikt door een bericht over do- pinggebruik door één van de groot ste talenten van dit moment. De 22-jarige Duitser Dimitri Ovtcharov, dertiende op de wereld ranglijst, is betrapt op het gebruik van clenbutorol. Ovtcharov ont kent in alle toonaarden: „Ik heb van mijn leven nog nooit doping gebruikt. Van clenbutorol had ik tot vandaag nog nooit gehoord." De Duitse bond heeft de speler met onmiddellijke ingang ge schorst. In het tafeltennis wordt re gelmatig op doping gecontroleerd, maar er worden zelden spelers be trapt. Bettine Vriesekoop heeft ooit bekend doping te hebben ge bruikt. In 1998, toen ze in de herfst van haar carrière de uitput ting nabij was, greep ze naar efedri ne, een middel dat het herstel ver snelt. Ze is daar echter niet op be trapt. Ovtcharov is één van de eer sten bij wie wel iets wordt aange troffen. iiiiiniiiiiiliiniiiiiiM i" 1 1 1111— m nm 1 h '.mm1 If i Jk -fff Kijk op kpn.com of Informeer in de kpn winkel naar de voorwaarden en beschikbaarheid. sluit je aan Fermont met links pony Pim en rechts pony Roos. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29