241 sport Ajax wint met echte buitenspeler Ruziënde schakers boeken tweede zege Evander Sno uit ziekenhuis Huntelaar bezorgt Schalke eerste zege Haaglandia blijkt weer lastig te nemen horde Van Dijk wint Omloop van het Houtland Amerikaans talent Phinney naar BMC neemt de Eindhovense ploeg echt afstand (3-0). KNVBBEKER PSV houdt het lang spannend in de bekerwedstrijd tegen Sparta. Pas in de slotfase Koevermans dit seizoen nog maar donderdag 23 september 2010 AMSTERDAM Evander Sno heeft gistermiddag het ziekenhuis verlaten. De voetbal ler van Ajax, die op 13 september in de wedstrijd tegen Jong Vitesse/AGOW na hartritmestoor nissen werd opgenomen, maakt het goed. Onderzoeken hebben geen duidelijke oorzaak voor de hartproblemen opgeleverd. Uit voorzorg is een zogeheten ICD ge plaatst. Dit is een inwendige hart- defibrillator, waarmee hij zijn actie ve voetbalcarrière kan voortzetten. Sno verwacht volgende week weer te kunnen beginnen met trainen. FREIBURG Klaas-Jan Huntelaar heeft zijn nieu we club Schalke 04 gisteravond aan de eerste zege geholpen in de Duit se competitie. De Nederlandse spits maakte vlak voor tijd de win nende treffer bij Freiburg: 2-1. Schalke verloor de eerste vier wed strijden in de Bundesliga. Ivan Ra- kitic opende in de eerste helft de score voor Schalke. Na rust maakte Freiburg via Papiss Demba Cissé gelijk. Huntelaar bezorgde Schalke uiteindelijk de bevrijdende eerste zege van het seizoen. Het was zijn tweede competitietreffer. RIJSWIJK FC Groningen heeft zich in de der de ronde van het toernooi om de KNVB-beker met moeite langs Haaglandia geknokt. De noorderlin gen hadden 120 minuten nodig voor een plaats in de volgende ron de (1-4). Vorig seizoen had Excel sior na een 6-6-stand strafschop pen nodig om te winnen. Overige uitslagen: Capelle-FC Twen- tel-4, De Treffers-Katwijk 5-1, VVSB- Cambuur 0-2, De Graafschap-FC Utrecht 1-1, Utrecht wns, WKE-Excelsior 0-3, ARC-Fleracles Almelo 0-3. LICHTERVELDE De Nederlandse wielrenner Stefan van Dijk heeft gisteren de Omloop van het Houtland gewonnen. De 34-jarige coureur van Veranda's Willems was na 191,4 kilometer met start en finish in Lichtervelde de snelste in de massasprint. Ken ny van Hummel (Skil-Shimano) eindigde als tweede. De Ra- bo-ploeg kwam niet in actie tij dens de Omloop omdat diverse ren ners ziek zijn. Vorig jaar won de Australiër Graeme Brown van Ra bobank de Belgische eendagskoers. SANTA ROSA Het Amerikaanse wielerteam BMC heeft zich voor volgend seizoen versterkt met Taylor Phinney. De 20-jarige Amerikaan komt over van Team RadioShack, de ploeg van Lance Armstrong. Phinney krijgt van BMC de ruimte om ook op de baan zijn kwaliteiten te laten zien. De Amerikaan prolongeerde eer der dit jaar zijn wereldtitel op de individuele achtervolging. Phinney maakte dit seizoen ook indruk op de weg. De neoprof won op over tuigende wijze Olympia's Tour. 4 A In competitieverband heeft Danny één keer gescoord. *5: Met twee doelpunten velde Danny Koevermans gisteravond zijn oude club Sparta in het bekertoernooi. foto Toussaint Kluiters/ANP CHANTY MANSISK - De Schaakolym piade in het Siberische Chanty Mansisk verloopt voor de Neder landse mannen niet zonder proble men. Ondanks een ruzie tussen teamcaptain Loek van Wely en Ne derlands kampioen Jan Smeets won de ploeg gisteren met 2 1/2 te gen 11/2 van Rusland 4. Van Wely was dinsdag woedend over de prestaties van Smeets, die in de 3-1-zege op de Dominicaanse Republiek verloor van de onbeken de Munoz Lisandro. „Ik ben des duivels over het spel van Smeets", zo foeterde de routinier. Van Wely stelde gisteren zichzelf op ten kos te van Smeets. Hij moest genoe gen nemen met remise. De vrouwen waren met 3-1 te sterk voor Denemarken. Zhaoqin Peng was de enige die haar partij verloor. HWP-speelster Lisa Schut won van Trine Treppendahl. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Ajax heeft gistera vond zonder problemen de vierde ronde van de KNVB-beker bereikt. In een matig gevulde Arena won de bekerwinnaar van vorig sei zoen met 5-0 van MW. De hoofd rol was voor het jeugdige talent Florian Jozefzoon. Terwijl Johan Cruijf gistermiddag op de open dag van zijn eigen stichting voor de tweede keer aan bood om de bezem door Ajax te halen en de club het herkenbare gezicht met vleugelspelers terug te geven, blonk tegen MW uitgere kend Florian Jozefzoon uit als rechtsbuiten. Twee jaar geleden kreeg Cruijff van de ledenraad een functie als technisch supervisor die hij al na een paar weken opgaf omdat de toenmalige trainer Mar co van Basten weigerde om de vele ontslagen door te voeren die Cruijff voor ogen had. Gisteren bood hij opnieuw zijn diensten aan, mits zijn opdrachten ook wor den uitgevoerd, maar Ajax wil hem niet opnieuw binnenhalen. Hoe dan ook. In de geest van Cruijffs denkbeelden slalomde Jo zefzoon al vroeg in de wedstrijd voorbij drie tegenstanders en hij le verde een voorzet af die Mounir El Hamdaoui goed binnenschoot: 1-0. Tien minuten later dwarrelde de mislukte voorzet van de 19-jari- ge speler uit de eigen opleiding bij de tweede paal binnen: 2-0. Twee dagen na de harde en per soonsgerichte kritiek van Cruijff op het beleid en op de kopstukken van Ajax was het elftal warempel een beetje uitgedost naar het ide aalbeeld van 'Nummer 14'. Net als de clubleiding liet Martin Jol dins dag weten dat hij de kritiek van Cruijff ter kennisgeving had aange nomen, maar tegen MW begon- Miralem Sulejmani als linksbuiten en stond Jozefzoon rechtsbuiten. Kort daarachter stond de aanvallen de middenvelder Siem de Jong. De opstelling die Jol uit de hoge hoed had getoverd, zal hij de ko mende wedstrijden tegen FC Twente (zaterdag) en AC Milan (dinsdag) echter weer overboord gooien om waarschijnlijk terug te keren naar een 4-4-2 systeem. Bij afwezigheid van de geschorste Luis Suarez kwam er gisteravond ruimte voor Jozefzoon, die na in valbeurten tegen Vitesse en De Graafschap gisteravond voor de eerste keer een basisplaats had. Jol liet de tegen Feyenoord gepas seerde Urby Emanuelson en Demy de Zeeuw weer vanaf het begin opdraven. Toby Alderwei- reld en Vurnon Anita bleven aan de kant, waarschijnlijk met het oog op het drukke programma. Nog voor rust knikte Jan Vertong- hen uit een corner van Sulejmani de 3-0 binnen. Kort na rust maak te centrumspits Mounir el Ham daoui de 4-0 en Emanuelson be paalde de eindstand in de negen tigste minuut op 5-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26