Vrijspraak verhuurder drugslab Kt IJ ZEL 25% bd store Geen schuld aan inbraak in woning VERHUIZEN MET ZORG! 2eJeans korting Depothouder/ Nabezorger 21 Kinderopvang Dol-fijn heeft nu de ruimte Week Actie RECHTBANK Twee Rotterdammers veroordeeld tot vijf en acht jaar cel lijstenmakerij Poppenhuizen voor Blijf- van-m'n-lijf-huis Argentijnse tango in Vlissingen Tweetalig onderwijs vmbo Calvijn College monDiflL mouERs 0118 61 26 29 Wrangler Walcheren donderdag 23 september 2010 w MIDDELBURG - Een 49-jarige inwo ner van Kerkwerve is gisteren door de Middelburgse rechtbank vrijgesproken van medeplichtig heid aan een drugslaboratorium. Tijdens een inval op het erf van de man op 3 juni van dit jaar trof de politie in twee zeecontainers een lab aan waar het zwaar verslaven de crystal meth werd gemaakt. Twee Rotterdammers (46 en 48 jaar) bevonden zich toen ook bij dat lab. Zij zijn veroordeeld tot cel straffen van acht en vijfjaar. Twee weken geleden eiste de offi cier van justitie straffen van negen en zeven jaar tegen hen. Ze vroeg toen ook om de inwoner van Kerk werve te veroordelen tot een werk straf van 240 uur. Volgens haar had hij onraad moeten ruiken toen hij merkte dat er 's nachts in die containers werd gewerkt en het slot was veranderd. De recht bank vindt dat de man niets ver weten kan worden. „U bent niet naïef of lichtzinnig bezig geweest", zei rechtbankvoorzitter K. de Jager tegen hem tijdens het uitspreken van het vonnis. Ook zei hij dat de man niet kon vermoeden dat de huurders zich bezig hielden met de productie van harddrugs. De twee Rotterdammers zijn vol gens de rechtbank wel schuldig. Ze OOST-SOUBURG - Kinderdagverblijf Dol-fijn in Oost-Souburg is uitge breid. Dat werd gisteren gevierd met een officiële opening, com pleet met kinderdisco, springkus sen en een ballonnenacrobaat. Dankzij de uitbreiding is er ruimte gekomen voor een nieuwe groep van zestien kinderen. In totaal zijn er nu vier groepen: een met flexi bele tijden voor kinderen van ouders met onregelmatige werktij den, een babygroep voor nul- tot tweejarigen, een peutergroep voor twee- tot vierjarigen en een groep voor nul- tot vierjarigen. Dol-fijn is onderdeel van de Kin deropvang Walcheren. Die hoopt met deze uitbreiding tegemoet te komen aan de grote vraag naar kin deropvang in Oost-Souburg. foto Ruben Oreel IDE SPECIALIST IN LIJSTEN worden gezien als deelnemers aan een criminele organisatie. Tijdens de rechtszaak stelde de ver dediging dat er te veel tijd zat tus sen de eerste melding in novem ber 2009, via Meld Misdaad Ano niem, en het daadwerkelijke optre den van de politie. Volgens de rechtbank is daar geen sprake van en mag de politie in verband met andere prioriteiten zulke keuzes maken. Biezelingsestraat 102, Kapelle Telefoon 0113-342383 MIDDELBURG - Een 31-jarige Vlissin- ger is volgens de Middelburgse rechtbank niet schuldig aan een in braak in een woning aan de Gera niumlaan in Vlissingen. Na de inbraak op 3 april van dit jaar trof de politie in die Vlissingse woning een sigarettenpeuk aan met het DNA van de Vlissinger. Twee weken geleden zei de man al tegen de Middelburgse rechtbank dat die peuk door iemand anders moet zijn neergelegd. „Ik loop al zo lang mee, ik laat echt niet een peuk liggen." De veelpleger breekt bovendien niet meer in in woningen, zo zei hij, omdat hij beseft dat zulke da den een grote impact hebben op bewoners en zorgen voor een ja renlang onveilig gevoel. De man is wel door de rechtbank veroordeeld voor diefstal van kle ding en gsm's. In totaal kreeg hij een celstraf van vier maanden. Twee weken geleden eiste de offi cier van justitie een celstraf van acht maanden. In die eis was ook de inbraak in de woning in Vlissin gen meegenomen. Volgens de offi cier was het zeer onwaarschijnlijk dat iemand anders die peuk daar had neergelegd. MIDDELBURG Het Blijf van m'n Lijf huis in Vlis singen krijgt maandag drie poppen huizen. Die zijn beschikbaar ge steld door een sponsor, die alle op vanghuizen in Nederland van pop penhuizen voorziet. Het speelgoed moet het contact tussen kinderen onderling en hun moeders stimule ren. De gift heeft een waarde van iets meer dan vierduizend euro. VLISSINGEN Tango El Amante geeft vrijdag 24 september een gratis workshop Ar gentijnse tango voor allen die ken nis willen maken met een meer dan honderd jaar oude cultuurdans die zelfs is toegevoegd aan het we relderfgoed cultuur. De workshop in de foyer van café Cinecity in Vlissingen begint om 20.00 uur. THOLEN Leerlingen van het vmbo op het Calvijn College in Tholen krijgen vanaf volgende week tweetalig on derwijs aangeboden. Een deel van de lessen wordt in het Engels gege ven. Volgens locatiedirecteur Peter Kunst is de Thoolse school hier mee uniek in Zeeland. „Tweetalig onderwijs op het vmbo is in het al gemeen nog nieuw in Nederland." l'pjjef 'l'efïiuiziitflctt, dat pa£t altijdfitwS 'uitl Geldt ook voor afgeprijsde jeans Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes www.bd-store.nl De PZC is op zoek naar een depothouder. Werkzaamheden In ontvangst nemen van de dagbladen 's ochtends vroeg; Toezicht houden zodat de bezorgers de dagbladen op tijd en op de juiste manier bij de abonnees afleveren; Inschakelen van nieuwe bezorgers bij ziekte en afwezigheid; In uitzonderingsgevallen bezorgt u de dagbladen zelf; U bent bereid zelf de nabezorging te doen. Verdiensten De verdiensten zijn afhankelijk van het aantal bezorgwijken en ligging van het depot. Tevens bieden wij u de mogelijk heid om de PZC zelf gratis te lezen. Aanmelden en informatie Neem tijdens kantooruren contact op met de heer R. Kasander, tel. 088 - 013 02 93 of mail naar r.kasander@bndestem-pzc.nl www.bezorgers.nl DichtbijMedia. Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23