i8| zeeland PZC Wachttijd voor vrijwillige hulp bij dementie tekstlink Man aangehouden bij ontruiming woning Word het ITliddslpunt van uw regio! Regel het zelf gemakkelijk, voordelig en snel met een tekstlink op pzc.nl In het bezit van een diploma Verzorgende of Verzorgende IC? Bel of mail ons, wij hebben volop werk in de thuiszorg! T (0118) 68 40 00 w MANTELING 'Overstelpt met aanvragen' Tunnels onder nieuwe N57 Golsteinseweg, voor fietsers en voetgangers. MIDDELBURG - Een jongeman is gis terochtend door de politie aange houden in een woning aan het Pa relplein in Middelburg. In opdracht van woningcorporatie Woongoed werd die woning ont ruimd. De jongeman, de bewoner, verzette zich, waarop hij werd aan gehouden. In de loop van de mid dag mocht hij het bureau weer ver laten. Deurwaarder N. Polderman, aan wezig bij de ontruiming, heeft de jongeman een forse huurachter stand opgebouwd. Hij vertelde ook dat de afgelopen tijd er van al les geprobeerd is om wat te doen aan die betalingsproblemen. Hij zei ook dat de rechtbank toestem ming heeft gegeven voor de ontrui ming. De complete inboedel van de wo ning werd gisteren vernietigd. Stoe len, een bank, kasten, een tv, een koelkast en ander meubilair werd afgevoerd met een vuilniswagen. Volgens de deurwaarder ging het om oud en versleten meubilair. Als hij bij een ontruiming een in boedel tegenkomt die het bewaren waard is, wordt het opgeslagen. „Maar de kosten van afvoer en op slag zijn dan wel voor de huurder. Die moet uiteindelijk alles beta len." Volgens hem zou de Middel burgse jongeman dat niet kunnen. www.zorgstroom.nl info@zorgstroom.nl donderdag 23 september 2010 Ga snel naar www.pzc.nl/maakmedia en regel het geheel zelf! door Theo Giele MIDDELBURG - Mensen die een be roep doen op een vrijwilliger om voor een dementerende ouder of partner te zorgen, moeten reke ning houden met een wachttijd. De Manteling Walcheren, een orga nisatie die mantelzorgers en vrij willigers ondersteunt, is de laatste maanden overstelpt met aanvra gen. Hierdoor is er nu zelfs sprake van een wachtlijst. Conny Prins, coördinator bij De Manteling, kan niet zeggen hoe lang mensen moeten wachten. „Dat hangt van toevalligheden af Waar komt een vrijwilliger beschik baar, klikt het met de hulpvrager en komen de tijden waarop een vrijwilliger beschikbaar is overeen met de tijd die de aanvrager om hulp heeft gevraagd." Sinds de zomer is sprake van een toenemende vraag naar vrijwilli gers die de partner, het kind of een andere mantelzorger een of meer dagdelen kunnen ontlasten. Het verschil tussen vrijwilligers en mantelzorgers is dat die laatsten een persoonlijke band met de pa tiënt hebben, zoals familieleden of vrienden. Die toename heeft ver schillende oorzaken. Het aantal ouderen neemt toe, mensen blij ven langer zelfstandig wonen en de tijd die familieleden als mantel zorger kunnen besteden, neemt af Ook wonen kinderen vaak ver weg, zodat de afstand een belem mering vormt om elke dag voor een dementerende ouder te kun nen zorgen. Verder weten partners en andere familieleden niet hoe ze met een dementerende oudere om moeten gaan. En dat leidt weer tot een grotere vraag naar vrijwilligers. Voor Manteling Walcheren is dit laatste aanleiding om een cursus voor mantelzorgers te organiseren. Die cursus begint op 4 oktober. Bij grote vraag worden extra cursus sen georganiseerd. Q Voor meer informatie: tel 553530 of www.mantelingwalcheren.nl U bent slechts een paar stappen verwijderd van een voordelige online advertentiecam pagne die u volledig zelf kunt beheren. Start vandaag nog en profiteer van de volgende voordelen: U brengt uw boodschap onder de aandacht van ruim 400.000 potentiële klanten U kiest de rubriek die het beste bij u past: homepage, uw regio of adverteer rondom een specifiek thema U kunt zelf uw advertentie online plaatsen én aanpassen, 24 uur per dag Krooneveldweg, voor gemotoriseerd verkeer. Prooijenseweg, voor fietsers en voetgangers. Golsteinseweg. Fietsers. 3/eerseweg. Fietsers. Prooijenseweg. Fietsers. Krooneveldweg. Landbouwverkeer h en auto's. Middelburg Serooskerke Gapinge Van 't Hoffweg. Fietsers, auto's en landbouwverkeer. Sint Laurens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20