Culturele sector vreest kaalslag PZC De Nationale Banken 10 daaase Overeenkomst recreatiepark in Waterdunen Stamelende Beatrix symboliseert staat van Nederland Koevermans grijpt zijn kans in duel met Sparta 24 en 25 f staat van Nederland 7 BEZUINIGINGEN Volgens Zeeuwse organisaties is het vet al van de botten Bodypainten en reptielen Carnalenvissers krijgen eerlijke prijs Wiersma wil Haagse lobby voor Biobase Ruim 100 meldingen misbruik in jeugdzorg WALCHEREN DONDERDAG 23 september 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 223 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Vanmiddag buien 19° door Edith Ramakers middelburg - De voorgestelde be zuinigingen dreigen enkele Zeeuw se culturele organisaties de kop te kosten. „Dit is de doodsteek voor ons", zegt bijvoorbeeld Jacques Boonman (Podium Reimerswaal). Marjan Ruiter van het Zeeuws Mu seum is met de provincie in over leg om de 20 procent bezuiniging op een 'andere manier op te los sen'. Zeeuwse instanties zeggen dat het 'vet al lang van de botten is'. Het Zeeuws Museum, dat nu ruim i,8 miljoen euro krijgt, moet daarvan 366.000 euro inleveren. „We zoeken met de provincie naar een oplossing, maar het wordt hoe dan ook een heftige operatie." Het Maritiem Muzeeum in Vlissin- gen is al 'tot het merg uitgekleed'. „We zaten krap en we zitten krap", zegt Wilbert Weber van het Muzeeum. „Om tijd te winnen re gelen we geen tentoonstellingen meer. We doen niente, in de hoop dat het beter wordt. Maar dit kun je natuurlijk maar één keer doen." De culturele instelling Toonbeeld in Terneuzen heeft komend jaar 5 procent minder te besteden, zo'n 59.000 euro. Jo Stanneveld: „We zullen dwars door de hele organisa tie moeten schaven." Toonbeeld doet een poging om het kunstaan bod intact te laten. Cursisten kun nen er onder andere muzikale en dramatische vorming volgen. Stanneveld wil korten op promo tie- en lesmateriaal en de reiskos ten. De Raad voor Cultuur Zeeland en deze krant houden op 30 september, van af 15.30 uur, een debat over de toe komst van cultuur in Zeeland in de Histo rische Kerk in Oost-Souburg. pagina 2 en 3 pagina 3: commentaar middelburg - Als Provinciale Sta ten volgende week het inpassings plan goedkeuren, vestigt recreatie park Waterdunen, een park met vierhonderd recreatiewoningen en een hotel in het gelijknamige zilte natuurgebied, zich in 2014 in het gelijknamige zilte natuurgebied aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust. Recreatiebedrijf Molecaten en de provincie ondertekenden gisteren een overeenkomst voor de ver koop van 45 hectare grond tussen Breskens en Groede. In de overeen komst staan ook de voorwaarden voor de inrichting en de 'beeld kwaliteit' van het park en de omge ving omschreven. Directeur 'Cees Slager verklaarde dat Molecaten voor minstens vijftig miljoen euro in park Molecaten investeert. De ondertekening van het contract is een extra argument om de Staten van de commerciële potenties van Waterdunen te overtuigen, hoopt gedeputeerde Marten Wiersma. LAUWERSOOG - Carnalenvissers hebben gisteren - na verschillende acties voor een eerlijke prijs voor hun vangst - succes geboekt. De grootste groothandel van Nederland, Heiploeg in Zout kamp, is bereid de vissers een minimumprijs van 2,75 euro per kilo garnalen te betalen en daar kunnen de vissers van leven. En mee leven. Een afspraak met Heiploeg is min of meer een af spraak met alle handelaren. Nederlandse, Duitse en Deens garnalenvissers lagen al de hele week voor de wal. De vissers in Lauwersoog namen de gelegenheid te baat om onderhoud te verrichten (foto). Zo'n honderd demonstranten voerden daarnaast gisterochtend actie voor de poorten van Heiploeg. Een paar uur later werd met de groothandelaar overeenstemming bereikt over de minimumprijs voor de garnalenvangst. foto Jan Zeeman Exclusief en betaalbaar zitcomfort Kijk op www.montel.nl voor de 27 vestigingen, openingstijden en koopzondagen MIDDELBURG Gedeputeerde Marten Wiersma (Economie en Milieu) wil in Den Haag om meer steun voor de Zeeuwse inspanningen op het ge bied van de groene economie vra gen. De TU Delft en DSM beginnen samen een project dat het initiatief Biobase Europe in de Zeeuws-Vlaamse grensstreek tot een proeftuintje voor pilots zou kunnen degraderen. Voor Delft is zo'n 55 miljoen rijksgeld gereser veerd. Zeeland kreeg 3 miljoen, pagina 22: samenwerking zoeken DEN HAAG Het Meldpunt Seksueel Misbruik heeft in twee maanden tijd meer dan honderd meldingen gekregen van misbruik in jeugdzorginstellin gen en pleeggezinnen. Dat zegt Rie- ke Samson-Geerlings, voorzitter van de gelijknamige onderzoeks commissie. Het gaat vooral om mis bruik door pleegvaders, groepslei ders en andere jongeren in een in stelling. Veel zaken die bij de com missie zijn gemeld, zijn verjaard. pagina 4: commissie zoekt hulpverle ners en daders Op cultuur mag niet bezuinigd worden reageeropwww.pzc.nl -V reacties: 349 Ik ga na deze Prinsjesdag meer op de centen letten HHBHBHHR 57% 43% 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1