Zeeland PZC Buurt blijft tegen brede school deDRVKKERY CruijfF opent Cruijff-expositie almanak Peper WALCHEREN 18 en 19 17 BOUWPLAN Souburgers voelen zich bij de neus genomen 20 en 21 Film'Sea the Truth' The A&D Projects Tunneltjes onder de nieuwe N57 zijn van groot belang Rechtbank spreekt verhuurder drugslab vrij Donderdag 23 september 2010 Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Alle leden van de klankbordgroep voor de bouw van de brede school in Oost-Souburg zijn na amper één samenkomst al weer opgestapt. De groep werd begin juli opge richt aan het eind van een rumoe rige bijeenkomst, waar bewoners van de Kromwegesingel en de Vlis singsestraat voor het eerst officieel werden voorgelicht over de bouw van een brede school. Die moet ko men in het weiland tussen de hui zen en de snelweg. Bewoners voel den zich overvallen; de grond was immers al verkocht aan projectont wikkelaar Woonburg. De gemeente raadde lidmaatschap van de klankbordgroep aan, omdat bewoners dan 'tenminste nog kun nen meepraten' over het bouw plan. „Maar dat wil zeggen dat wij meewerken aan wijziging van een bestemmingsplan, waar we straks niet meer tegen kunnen proteste ren", verwoordt bewoner Kees van Boven de buurtgevoelens. En dat protest zijn ze nog steeds van plan te voeren. De bewoners ervaren de veertienduizend vierkante meter gras als hun achtertuin en gruwen bij de gedachte dat daar straks vijf honderd kinderen rond rennen op een schoolplein. „Die school met sportzaal tast onze privacy en leef baarheid aan. En dan te bedenken dat hier tot voor kort schapen graasden." Alle negen leden van de klank bordgroep, die door onderwijswet houder Marin de Zwarte nog als 'positief kritisch' werden bestem peld, zijn daarom opgestapt. „We willen niet voor het karretje van de gemeente gespannen worden, terwijl we gewoon faliekant tégen die school zijn. Niet een paar be woners, maar allemaal. We zou den niet weten waar we over moe ten praten in die klankbordgroep." Volgens de gemeente Vlissingen hadden bewoners kunnen weten dat hun uitzicht zal veranderen. Het stond immers in de structuur visie. „Toen dat verwijt kwam, heb ben we het nog eens nagekeken", zegt Van Boven, „maar het staat er echt heel onduidelijk in. Alles was gecodeerd. Voor gewone burgers was niet te begrijpen wat er be doeld werd. Bovendien, die lezen zo'n nota normaal gesproken niet. Naar vergaderingen van het dorps platform gaat ook niet iedereen, ze ker niet als er geen agenda wordt verspreid. Oftewel: we zijn overval len. En we zijn tegen." «eb nel HISTORIC PME LEBEXS Bewoners van de Vlissingsestraat en de Kromwegesingel in Souburg zijn tegen de bouw van een brede school in wat zij ervaren als hun achtertuin. foto Ruben Oreel Markt 51 Middelburg T0118 886 886 MIDDELBURG - Johan CruijfF opent vandaag in de Voetbal Experience in Middelburg een expositie die aan hem is gewijd. De expositie is tot stand gekomen met medewer king van Cruijff-kenner Henk Da- vidse uit Middelburg. CruijfF is in de stad vanwege de opening van een CruyfF Court voor de kinde ren met een handicap bij Arduin. Tip? redactie@pzc.nl Lieke is een dagje op bezoek bij opa en oma in Zierikzee. Oma draaft op met allerlei lekkers. Maar vooral opa heeft zich bijzonder op de komst van zijn kleindochter verheugd en slooft zich danig uit. Waterspelletjes, de speeltuin, niets is hem te gek. Wanneer het moment van vertrek is aangebroken, gebaart mama Lieke opa en oma te bedanken voor alle ge zelligheid en gedag te zeggen. Met een klemt Lieke twee mollige arm pjes om oma's hals en knuffelt haar uitbundig. Maar opa, dat wil Lieke niet... Mama dringt aan: „Toe Lieke, nu heb je de hele dag zo leuk samen gespeeld!" Ze peinst er niet over: „Ik wil opa geen kus geven. Hij heeft al lemaal peper op zijn gezicht en dat prikt!" Tja, die avondstoppeltjes ook. do. 23 sept. 19.00-21.00 uur Met onderwaterfotograaf Dos Winkel én proeverij Zeeuws zeewier za. 25 sept. 15.00-16.30 uur een set van pop, jazz en latin boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19