81 ABSOLUTE BODEMPRIIS Ultrarechts I Peugeot Expert vanaf 14.991,- Fransen speuren naar ontvoerden in Niger Doodstraf op verkoop grond aan Israël Zeven arrestaties na melk met melamine Verwaarlozing eist leven 238 kinderen Twee bisschoppen twijfelen aan celibaat Tientallen doden bij treinongeluk India POLITIEK Populistische partijen afficheren zich dinsdag 21 september 2010 Standaard 3 jaar garantie via Peugeot Optiway Pro Basis vanaf 4,9% financial lease p eu c eot Total. www.peugeot.nl ZEER SCHERPE VANAFPRIJZEN OP PEUGEOT BEDRIJFSAUTO'S Lager kunnen ze niet, de prijzen voor de Peugeot Bipper, de Partner, de Expert en de Boxer Zo laag, dat we wel van absolute bodemprijzen kunnen spreken Tel daarbij de standaard garantie van 3 jaar via Peugeot Optiway Pro Basis en een financial leasetarief vanaf 4,9% en u begrijpt waarom deze aanbiedingen een bezoek aan peugeot.nl meer dan waard zijn. Of kom snel langs bij de Peugeot-dealer. PEUGEOT Cxperf PEUGEOT MOTION 6 EMOTION Genoemde vanaf prijzen zijn excl. btw, bpm, kosten rijklaar maken, verwijde ringsbijdrage en leges. Bij elke bedrijfsauto standaard Optiway Pro Basis met 3 jaar (i.p.v. 2 jaar) of 100.000 km garantie. Wijzigingen voorbehouden. Vraag uw dealer naar de voorwaarden of kijk op www peugeot.nl NIAMEY Franse militairen hebben in Niger een zoekactie ingezet naar zeven ontvoerde buitenlandse hulpverle ners, onder wie vijf Fransen. De ze ven werden ontvoerd nabij een Franse uraniummijn en worden mogelijk ergens in de Sahara vast gehouden. Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken denkt dat Al Qaeda in Noord-Afrika achter de ontvoeringen zit. RAMALLAH Op het verkopen van grond aan Is raël staat in de Palestijnse gebie den voortaan automatisch de dood straf. Dat heeft een Palestijns hof besloten. Tot dusverre kon landver- koop ook nog bestraft worden met een levenslange gevangenisstraf. In het verleden zijn diverse Pales- tijnen vermoord omdat ze ervan verdacht werden grond te hebben verkocht aan de Israëliërs. PEKING De politie in de Noord-Chinese provincie Shanxi heeft zeven perso nen aangehouden die melk met melamine zouden hebben ver mengd. Twee jaar geleden kostte melk die met dezelfde chemische stof was verontreinigd aan zeker zes baby's het leven. Melamine wordt aan melk toegevoegd om de indruk te wekken dat die een ho ger eiwitpercentage heeft. SOFIA In Bulgarije zijn de afgelopen tien jaar 238 kinderen overleden door verwaarlozing in tehuizen voor ver standelijk beperkte kinderen. Dat staat in een gisteren gepubliceerd onderzoeksrapport van het Bulgaar se Helsinki Comité. Volgens het rapport werden de kinderen struc tureel ondervoed, mishandeld, vast gebonden, gedrogeerd en seksueel misbruikt. BRUSSEL Twee Belgische bisschoppen trek ken het celibaat openlijk in twijfel. Na bisschop Jozef de Kesel van Brugge verklaarde gisteren ook bis schop Patrick Hoogmartens van Hasselt dat gehuwde geestelijken niet van het priesterambt uitgeslo ten zouden moeten worden. Het ce libaat wordt als oorzaak gezien van zowel het tekort aan priesters als het recente misbruikschandaal. NEW DELHI In India zijn gisteren zeker 22 men sen om het leven gekomen, toen een goederentrein op een stilstaan de passagierstrein knalde. Tiental len anderen raakten gewond. Het ongeluk deed zich tijdens hevige re gen voor in de deelstaat Madhya Pradesh ten zuiden van New Delhi. Vermoedelijk heeft de machinist van de goederentrein een rood sein gemist. door onze correspondent Oene van der Wal MÜNCHEN - Het Oktoberfest, afgelo pen zaterdagmiddag, 's Werelds grootste volksfeest in München is nog maar een paar uur oud of de eerste klappen vallen. Vier jonge mannen rollen vechtend een talud af Meisjes gillen en huilen. Om standers halen de vechtersbazen uit elkaar, maar erg afgekoeld lij ken ze niet. Een ouder echtpaar kijkt bedremmeld toe. „We komen hier al dertig jaar", zegt de vrouw, „maar dit is niet meer ons Okto berfest." Gauw lopen ze verder. Het talud is vergeven van de stom dronken jongeren. Overal wordt geplast, ook door meisjes. De nood is zo hoog dat ze voor ieder een zichtbaar in het struikgewas hurken. Dat ze volop gefotogra feerd worden, neemt deze 'genera- tie-Facebook' op de koop toe. Eerder op de dag boekte het Okto berfest, dat dit jaar 200 jaar be staat, een treurig record. Om kwart over tien 's morgens voerde medisch personeel al een 'bierlijk' af De bewusteloze jongen had zich vooraf'ingedronken'. Toen moest het eerste vat nog worden aangeslagen. Is het feest dat volgens de Beierse minister-president Horst Seehofer staat voor 'levenskwaliteit en le vensvreugde' ontaard in een ordi nair zuipfestijn? „Op een mooie dag komen er tussen de 400.0000 en 500.000 mensen. Daarvan drinkt misschien 2 of 3 procent te De winst van de extreem rechtse SD in Zweden is niet uniek. Overal in Europa schieten dit soort partijen uit de grond. Regeringsdeel name breekt ze meestal op. door Carel Coseling Sverigedemokraterna (SD) is de naam. De nieuwste representant van extreem rechts, dat in de Europese politiek doorbreekt. Zondag won de beweging van Jimmie Akesson bij de parlementsverkiezing in. Zweden 5,7 procent van de stem men, een verdubbeling ten opzich te van 2006. De Zweden volgden met hun stemgedrag een trend die eerder dit jaar al bleek bij verkie zingen in Nederland (de PW van Geert Wilders haalde 15,5 procent van de stemmen), Groot-Brittan- nië (BNP en Unik zagen hun aan hang met zo'n 50 procent toene men), België (De Vlaams-nationa listische NV-A won 17,4 procent van de stemmen), Hongarije (Fi- desz en Jobbik haalden samen 69,4 procent van de stemmen) en Frankrijk (Het Front National van Le Pen scoorde bijna 11 procent bij regionale verkiezingen). Toch is het beeld niet eenduidig. Extreemrechts kreeg bij parle mentsverkiezingen in Tsjechië geen poot aan de grond. In Slowa kije werden nationalistische par tijen als de SNS en HZDS, beiden Jimmie Akesson, voorzitter van de extreemrechtse Zweden-Democraten, juicht gen binnenkomen. De entree van zijn partij in de Riksdag berooft de regerende

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8