ii Formule 1 sport 125 PSV legt Reis boete op Rombout laat sterke indruk achter Lodewijk van Keeken leidt met elf punten SCORER De Vries kart nog een jaar door Ajax herkent zich niet in kritiek Cruijff Hoek wacht een tussenronde dinsdag 21 september 2010 Karter Nyck de Vries maakt volgend jaar nog niet de overstap naar de Formule wagens. De 15-jarige coureur werd zondag in het Spaanse Zuera wereldkampi oen in de KF2-klasse en ziet nog voldoende uitdaging om door te rijden in de karts. „Ik rijd zeker nog een jaar in de SuperKF", meldde De Vries gisteren. „Ik heb nog genoeg concurrenten over die ik wil verslaan in die klasse." Hij moet zich ongeveer een keer in de maand melden in Woking, om te praten en zijiï gezicht te la ten zien. Het contract bij McLaren maakt het vertrouwen in de toekomst nog wat groter. „Zonder McLaren zou het nu toch wat 'onrustiger' zijn geweest", zegt Hendrik-Jan de Vries. „Het maakt het voor ons al lemaal wat makkelijker." En het zelfvertrouwen is nog wat groter door Rob de Bruyn EINDHOVEN - Jonathan Reis mag bij PSV blijven. De Braziliaanse aan valler (21) heeft van de clubleiding wel een stevige boete gekregen voor zijn misstap in de nacht van zaterdag op zondag. Toen bleek bij een alcoholcontrole in Weert dat hij als beginnend bestuurder ze ven keer de voor hem toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed had. Hij moest zijn rijbewijs inleveren. Gezien de ernst van de overschrij ding van de alcohollimiet moet Reis zich later voor de rechter ver antwoorden. In ieder geval tot aan de zitting is hij zijn rijbewijs kwijt. Hoewel PSV uiteraard allerminst gelukkig is met de actie van Reis, is niet overwogen hem te ont slaan, zo meldde technisch mana ger Marcel Brands gisteren. Reis werd in januari wél ontslagen door de Eindhovense club, na be trapt te zijn op cocaïnegebruik. Nadat hij in Brazilië afkickte en be terschap beloofde, nam PSV hem deze zomer weer in genade aan. „We wisten waar we aan begon nen toen we weer met hem in zee gingen", aldus Brands. „We wisten dat hij in een moeilijk proces zat, dat dat tijd zou gaan vergen en waarin de kans op een terugval zeer groot zou zijn. Tegenslagen waren ingecalculeerd." Volgens Brands had Reis tot afgelo pen weekeinde geen misstap be gaan. „Het gaat eigenlijk juist erg goed met hem en daar zijn we ook heel tevreden over. Net als wij is ook Jonathan zelf erg teleurgesteld dat hij de verleiding deze keer niet heeft kunnen weerstaan. Hij is er heel open en eerlijk over geweest en heeft spijt betuigd.' Dit is een deukje in het proces waarin hij zit. Het is aan hem om te zorgen dat er niet nog een volgt", aldus Brands, die evenwel niet wilde spreken over een laatste kans. Of Reis' misstap in sportief opzicht gevolgen voor hem gaat hebben, kon Brands niet zeggen. „Dat is aan de trainer." Fred Rutten wilde gisteren niet reageren op de affai re. Reis wordt sinds zijn terugkeer bij PSV intensief begeleid. Dat ge beurt op dagelijkse basis door een team van verschillende professio nals, zei Brands gisteren. „We zijn steeds heel alert, zeker op momen ten van teleurstellingen. Dan zit ten we er bovenop. We gaan de be geleiding wel nog verder intensive ren. Jonathan heeft daar ook mee ingestemd." De jeugdige aanvaller is volgens Brands „vooral gevoelig op momenten van teleurstelling of juist als er iets heel positiefs ge beurt." Reis was zondag gewoon aanwezig in Kerkrade waar hij op de tribune zat. AMSTERDAM - De clubleiding van Ajax kan zich niet vinden in de for se kritiek die Johan Cruijff giste ren in zijn wekelijkse column in de Telegraaf op de koploper van de eredivisie uitte. Directie en bestuur noemen de op merkingen van de legendarische nummer veertien niet realistisch en betreuren de manier waarop hij zich de laatste jaren over Ajax uitlaat. Cruijff stelt in zijn wekelijkse co lumn dat hij zich niet meer her kent in zijn geliefde club, die zon dag eindelijk weer eens de kopposi tie van de eredivisie veroverde. „Dit Ajax is nog slechter dan de ploeg uit de periode voordat Rinus Michels in 1965 bij de club kwam. Er moet een grote bezem door. In het belang van de club zou daar om iedereen moeten vertrekken." De oud-voetballer en -trainer ver wijst naar het rapport van een on derzoekscommissie onder leiding van de huidige voorzitter Uri Coro- nel dat tweeënhalf jaar geleden ver scheen. „Met daarin allerlei conclu sie en suggesties voor de toekomst. Als je ziet wat daarvan is terechtge komen, dan is het één groot dra ma. Qua financiën, qua opleiding, qua scouting, qua aankoopbeleid en qua voetbal." door Rob Vermeulen er onder het succes. „Ik weet niet wat er in de buitenwereld gebeurt. Ik lees geen foto GPD geworden. „Wij zijn niet bang dat het op een dag mis gaat. Er is geen ruimte voor angst of gevaren", zegt De Vries senior. Het doel is de Formule 1. Daar voor moet alles wijken. „Daar wer ken we voor", zegt Hendrik-Jan de Vries. „Maar er is geen geplaveid pad. Het idee is om volgend jaar nog te karten. Daarna gaat Nyck de auto in. Meer weten we nog niet." TERNEUZEN - In de eerste zwem wedstrijd in de Zeeuwse hoofd klasse heeft Stephanie Rombout na een zware blessure een uitste kende indruk achtergelaten. De zwemster van Luctor et Emergo raakte aan het eind van vorig sei zoen zwaar geblesseerd aan haar knie, na een periode van herstel bewees zij afgelopen weekend weer tot de zwemtop van Zeeland te behoren. De 100 meter school slag won ze in 1.15.24, ze bleef ech ter wel ver verwijderd van haar persoonlijk record (1.12.86) wat ze vestigde in een inmiddels verbo den zwempak. Op de 200 meter vrije slag werd er goed partij gebo den door Merel van der Ent (Stormvogel) die aan het eind van de race nog sterk terugkwam, haar slotoffensief werd echter gepa reerd. Bas van Houwelingen (Schel de) en Sonny Corré (Luctor) no teerden sterke tijden op de 200 me ter vrije slag. Beide mannen volde den aan de limiet voor de nationa le kampioenschappen later dit jaar. De zware 800 meter vrije slag werd gewonnen door Kevin Hondsmerk. De zwemmer van De Schelde uit Terneuzen wist in zijn thuisbad na een goed opgebouw de race af te rekenen met Sonny Corré (Luctor) en Björn Scherbe- ijn (Scheldestroom). Namens de Schelde waren verder Felicia Groenewold (50 meter rug slag en 100 meter vlinderslag) en Luka Jaksic (100 meter schoolslag en 200 meter wisselslag) goed op dreef Beide zwemmers zwommen hun persoonlijke records aan digge len. De afsluitende estafettes werden bij zowel de vrouwen als de man nen gewonnen door Luctor et Emergo. MIDDELBURG - Hoek is in de strijd om de districtsbeker voetbal ver oordeeld tot het spelen van een tussenronde. De topklasser moet dinsdag 28 september aantreden te gen Terneuzense Boys. Het is overigens niet helemaal ze ker of Hoek ook daadwerkelijk te gen Terneuzense Boys moet aan treden. Tegen de laatstgenoemde club loopt een strafzaak wegens het opstellen van een ongerechtig de speler in de eerste ronde. De tuchtcommissie van de KNVB doet hierover deze week uitspraak. De loting voor de tweede ronde is: Robur-Goes, winnaar Tern Boys/Hoek-GPC Vlissingen, Bier- vliet-Axel, Breskens-Meto, Nieuw- dorp-Hoek 2, Corn Boys-Clinge, Kloe- tinge-SSV'65, Jong Ambon-Odio, Ter- neuzen-Oostburg, Steen-Zeeland Sport, Roosendaal-Patrijzen, VCK-Zierik- zee, Brouwershaven-WC'68. Speeldata: zaterdag 23 of zondag 24 oktober. door Rudy Boogert MIDDELBURG - Met zijn elf doelpun ten voert Lodewijk van Keeken het PZC-topscorersklassement aan. De aanvaller van Ijzendijke heeft zijn totaal bij elkaar gescho ten in drie wedstrijden. Van Keeken opende met vijf doelpun ten tegen SDO'63 en maakte er ver volgens drie tegen zowel Philippi ne als Graauw. Ook dit seizoen wordt het klasse ment opgemaakt aan de hand van gemaakte doelpunten vermenig vuldigd met een factor die afhanke lijk is van het niveau waarop de goals zijn gemaakt. In de topklas se, hoofdklasse en eerste klasse krijgen de doelpunten de factor 2 mee, in de tweede en derde klasse is de factor 1,5 en in de vierde en vijfde klasse 1. Van Keeken heeft zijn elf doelpun ten in de vijfde klasse gemaakt, waardoor zijn puntentotaal gelijk is aan zijn doelpuntentotaal. Num mer twee Tom Blomaard van Bru- se Boys heeft acht punten, die hij heeft verdiend door zijn vier goals in de eerste klasse C van het zater dagvoetbal. De derde plaats wordt gedeeld door Rachid Bouhoudane (Vosmeer zaterdag) en Timmy Goossens (Philippine) die beiden zeven (doel) punten hebben verza meld. De winnaar van het klassement krijgt aan het einde van het sei zoen een cadeaubon van 300 euro, de nummer twee ontvangt er een van 200 euro en de nummer drie 100 euro. Het 'podium' bestond vo- rig seizoen uit winnaar Niek van Sprundel (Aardenburg), nummer twee Dennis Weijers (Robur) en nummer drie Pieter Bolle (Wemel- dinge). klasse goals factor totaal 1 Lodewijk van Keeken Ijzendijke 5A zon 11 1 11 2 Tom Blomaard Bruse Boys 1C zat 4 2 8 3 Rachid Bouhoudane Vosmeer 4B zat 7 1 7 Timmy Goossens Philippine 5A zon 7 1 7 5 GrigorSahakjan CP C Vlissingen 1C zat 3 2 6 Marinus Baas Arnemuiden 2E zat 4 1,5 6 Sebastian Lagrand Hoedekenskerke 4A zat 6 1 6 Frank van der Helm Zierikzee 4B zat 6 1 6 Thomas Vos Zierikzee 4B zat 6 1 6 10 Arjen Pattenier Oostkapelle 2E zat 3 1,5 4,5 Mark Minderhoud De Noormannen 2E zat 3 1,5 4,5 Pieter de Munnik DFS 3A zat 3 1,5 4,5 Robin Boogaard Kapelle 3A zat 3 1,5 4,5 Sebastiaan Dees Spui 3A zat 3 1,5 1 4,5 Arjen de Koeijer Verseke 3A zat 3 1,5 4,5 Joey Deurlo Th olense Boys 3B zat 3 1,5 4,5 Erik van Haaften Smerdiek 3B zat 3 1,5 4,5 A. Conde Morgado Zeel. Middelburg 3A zat 3 -vaSB®— 1,5 4,5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79