Klassieke dans D 181 zeeland Ecotank: pas op de plaats met uitbreiding Na jaren eindelijk duidelijkheid over bodemvervuiling Molenpolderweg Alcoholbeleid werkt bij Reimerswaalse supers 1 be*ee»%>e^3^- Huizen in Doel uit veiligheid gesloopt PRELUDE Hanna Mojet wil de kunst en kennis Petra van Wille9en uit Wemeldinge Fancy fair op Stamperiusschool Gewapende man overvalt cadeauwinkel Unox Soep in Zak is vernieuwd. Laat ook je voorproefje achter op unox.nl dinsdag 21 september 2010 door Jan van Ommen DEN HAAG - Tankopslagbedrijf Eco tank BV in Wemeldinge wacht met de uitbreiding van het aantal tanks totdat alle vergunningen bin nen en onherroepelijk zijn. Dat heeft de raadsman van het bedrijf gisteren gezegd bij de Raad van State. Ecotank, de gemeente Kapelle en buurman Leo van der Laken lig gen al jaren met elkaar overhoop. Van der Laken snapt niet dat de ge meente Ecotank, dat plantaardige producten zoals vloeibare melasse opslaat, een gedoogvergunning heeft verleend voor de bouw van zes nieuwe opslagtanks. Ecotank wil nog eens tien nieuwe tanks op het terrein aan de Oostelijke Ka- naalweg bijbouwen en kreeg daar voor van de gemeente Kapelle een nieuwe milieuvergunning. Van der Laken spande een spoedprocedure aan in de hoop dat de vergunning geblokkeerd wordt. Staatsraad J. van Kreveld zei tijdens de zitting dat dat niet nodig is, omdat Eco tank heeft toegezegd niet te zullen gaan bouwen voordat alle vergun ningen binnen zijn en de Raad van State daarover het laatste woord heeft gesproken. Ook al duurt dat langer dan een half jaar, zei de raadsman van Ecotank. DOEL (B) - Burgemeester Marc van de Vijver van Beveren heeft giste ren drie woningen in het tot ver dwijnen gedoemde grensdorp Doel nabij Nieuw-Namen laten slopen. Veiligheidsredenen lagen aan die beslissing ten grondslag, liet Van de Vijver via zijn woord voerder weten. De sloop is uitgevoerd door de Maatschappij voor het Grond- en Industrialisatiebeleid van het Lin- ker-Scheldeoevergebied na een ad vies van de technische dienst ge bouwen van de gemeente. De woningen waren volgens de ge meente Beveren in zo'n slechte staat dat er groot instortingsgevaar bestond. door Luc Oggel YERSEKE - Op vijf locaties aan de Molenpolderweg in Yerseke is spra ke van ernstige bodemverontreini ging. Op één perceel, nummer 22, bestaat een mogelijk risico voor de volksgezondheid, sanering is daar om spoedeisend. Dat is de conclusie die de provin cie trekt uit een onderzoek van Grontmij. Dat bureau heeft twee jaar geleden al boringen gedaan in de Molenpolderweg, op basis van een eerdere sanering waarbij vreemde stoffen waren aangetrof fen. De verontreiniging blijkt met name veroorzaakt doordat er in het verleden veelvuldig oesterze ven zijn geteerd. Die vermoedens waren er al, maar zijn nu beves tigd. Volgens de provincie, het be voegd gezag in geval van ernstige verontreiniging, is die niet gevaar lijk, maar in het geval van Molen polderweg 22 bestaat wel een klein risico voor de volksgezondheid. „Er is daar een moestuin, maar daar zou je dan zeven dagen per week uit moeten eten. Ook de GGD zegt dat het gevaar verwaar loosbaar is", zegt wethouder Jaap Sinke van de gemeente Reimers- waal. „We gaan in overleg om die verontreiniging op te ruimen.'.' Bewoners van de Molenpolder- door Claudia Sondervan e methodes van Agrippi- na Vaganova en Nicolai I. Tarassow bepalen elke za terdag de sfeer in zaal Onder de To ren aan de Voorstraat in Wissen- kerke, als kinderen en volwasse nen er hun oefeningen doen aan de lange barre. De grote leermees- weg zijn gisteravond bijgepraat over de conclusies van het onder zoek. Dat leidde met name tot vra gen over consequenties voor de verkoop van woningen en bijvoor beeld bij uitbreiding. Want voor de percelen met ernstige verontrei niging geldt een meldingsplicht bij de provincie. Dat ontaardde weer in een discussie over vermeende rechtsongelijkheid. Zo vond een bewoner dat de gemeente eigen lijk alle ernstig verontreinigde per celen moet saneren. Saneren is ech ter niet noodzakelijk, omdat er geen direct risico is. „Je blijft dan dus met een probleem zitten", al dus de bewoner. a«g«iii| |i|'ÉUIiii In llWMIi—llllillMi|lini'iiliHllï'l'M)lPi|liliriMri lliniiliilllllII11»»llf1liïlPHiini"lWWIlMIJlfniTr""jrTinilll Leerlingen van Prélude in het Wissenkerkse Dorpshuis, foto Izaak Verkeste geeft alvast een voorproefje door Luc Oggel KRUININGEN - De Reimerswaalse supermarkten zijn met vlag en wimpel geslaagd voor de actie De tailhandel tegen alcoholmisbruik. Dat bleek gisteren tijdens een con- role door jongerenwerkster Jessica Dirksen en Corine Flipsen van de gemeente. De actie is onderdeel van het Rei merswaalse project Alcohol en jeugd, dat inmiddels al een paar jaar loopt. Doel is om de verkoop van alcohol aan jongeren in super markten en slijterijen tot een mini mum te beperken. Dat lukt dus al heel goed, al konden de slijterijen WILHELMINADORP De Stamperiusschool in Wilhelmi- nadorp houdt vandaag een fancy fair in en rond de school. Er zijn Vlaamse volksspelen, er worden spullen verkocht en er zijn een kin derbingo en een veiling voor vol wassenen. Ook zijn er hapjes en drankjes. De fair begint om 15.15 uur en duurt tot 19.30 uur. Met de opbrengst wordt de première van de Stamperiusschool-speelfilm be kostigd. gisteren niet worden gecontro leerd omdat ze dicht waren. „Alle supermarkten voldeden aan de criteria", zegt Dirksen. Die crite ria zijn onder meer het hebben lig gen van foldermateriaal op goed zichtbare plekken en certificaten voor kassapersoneel. Volgens Dirk sen staan de ondernemers positief tegenover de actie. „Er wordt veel minder alcohol verkocht aan jonge ren. Het vragen naar identificatie is ook meer ingeburgerd." Probleem is nog wel dat minderja rigen door ouderen alcohol kun nen laten kopen. „Daar willen we nog iets aan gaan doen", zegt de jongerenwerkster. OOSTERLAND Ankie's Kadoshop in Oosterland is gistermiddag door een gewapende man overvallen. Bij de overval is een onbekend geldbedrag buitge maakt. Dat heeft de politie beves tigd. De overvaller dreigde met zijn wapen, maar heeft geen geweld ge bruikt. De dorpswinkel aan de Sint Joosdijk is tevens een TNT Service punt. De politie kan nog niets zeg gen over een eventuele aanhou ding van een dader. - IJljjfï Een mooie dortMreJdeuC. 1 x* 3cotestuWtevxUcVieb- eet «net eeys nVC KoASW'-t. de ove*v rf.ee vrti JLveel.meef.VJXw IRANtf UlfNSOEP i Kijk voor de actievoorwaarden op unox.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72