Ambtenaren i8l zeeland Terneuzen gul voor Uw Nieuwe Toekomst almanak Bijten Curamus krijgt 15 mille voor speciaal matras BELASTEND „Ik werk op de afdeling Zorg bij de ge meente en weet hoe belastend het is om mantelzorger te zijn." Boeding en Dieleman winnaars viswedstrijd Stadsraad praat over politie en actielijst www.pzc.nl Inbraak horecabedrijf levert weinig buit op unox; dinsdag 21 september 2010 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De werkgroep Uw Nieuwe Toekomst krijgt van de ge meente Terneuzen mogelijk finan ciële zekerheid voor de komende vier jaar. De CDA-fractie overweegt daarvoor de komende raadsvergade ring een amendement in te dienen. Burgemeester en wethouders stel len de raad voor om het samenwer kingsinitiatief tussen het Zeeuws-Vlaamse bedrijfsleven en de gemeenten voor de promotie van de regio de komende twee jaar telkens 88.000 euro toe te stoppen. Daarna wordt dan bekeken of de sa menwerking wordt voortgezet. In de commissie Bestuur en Middelen wees Henk Siersema (CDA) erop dat de promotie van Zeeuws-Vlaan- deren een zaak van lange adem is. Hij wil de taskforce vier jaar finan ciële zekerheid geven. Hij wist zich alvast verzekerd van de steun van de SGP, D66, Christenunie en de WD. Top Gemeentebelangen wist het nog niet en GroenLinks, PvdA en SP willen liever na twee jaar de zaak opnieuw bekijken. „Wij kun nen daar heel goed mee leven zei burgemeester Jan Lonink, „maar dan wel vanuit een houding dat we dan niet meteen de subsidie willen afkappen." In tegenstelling tot Terneuzen heeft de Hulster politiek nogal wat problemen met de verdere subsidië ring van Uw Nieuwe Toekomst. Lonink gaat ervan uit dat die ge meente niet afhaakt. „De Hulster portefeuillehouder (burgemeester jan-Frans Mulder, red.) heeft me verzekerd dat er geen wolkje aan de lucht is. Maar als er toch iemand afhaakt zullen we natuurlijk om de tafel moeten om te zien hoe het verder moet. De Hulster gemeente raad besluit donderdag over de ver dere subsidiëring van Uw Nieuwe Toekomst. In Sluis komt het onder werp in oktober ter sprake. Tip? redactie@pzc.nl x E L De Vlissingse is sinds enige tijd moe der van een echte wolk van een doch ter. Zelfs voor babies ziet het kindje er bijzonder lief uit. De Vlissingse merkt echter tot haar toenemende er gernis dat zo'n leuke baby bijna be schouwd wordt als publiek bezit. Even met de kinderwagen naar de su permarkt is er niet meer bij. Tijdens het lopen tussen de rekken zijn er al tijd wel klanten die zich over de wa gen buigen en beginnen te koeren als een duif of andere vreemde geluiden maken. Er zijn er zelfs die onge vraagd het hoofdje aaien of hun vin ger in het mondje stoppen en vervol gens heel verbaasd reageren als hen wordt duidelijk gemaakt dat ze dat ziet als ongewenste intimiteiten. Sinds kort heeft ze minder last van zulk oponthoud. In de kap van de kinderwagen hangt nu een bordje met een vervaarlijk uitziende hond en de tekst 'pas op, hij bijt'. door Harold de Puysseleijr Vijftig ambtenaren van de gemeente Hulst zijn sinds dit voorjaar in hun vrije tijd actief als vrijwil liger. Aangemoedigd door de baas hebben ze zich inmiddels ingezet bij tal van activiteiten. „Wij vinden dat we voor de maat schappij ook wel eens een keer iets extra's mogen doen", laat woordvoerster Micaëla van Bun der namens het gemeentebestuur weten. Zodoende meldde de gemeente zich maart dit jaar in het Schelde- theater in Terneuzen aan op de Beursvloer Zeeland. Dat is een ini tiatief van de gelijknamige stich ting om vraag en aanbod op het ge bied van vrijwilligerswerk samen te brengen. Beursvloer Zeeland sti muleert op die manier het maat schappelijk betrokken onderne men, wat de leefbaarheid van de Zeeuwse samenleving weer ten goede komt. De gemeente Hulst telt zo'n 180 voltijdse arbeidsplaatsen, zodat vijftig vrijwilligers een mooie sco re kan worden genoemd. Overi gens was de gemeente Hulst niet de enige organisatie in de streek die deelnam aan de Beursvloer. In totaal boden vijftig bedrijven en instellingen zich aan om vrijwilli gerswerk te doen en was er vraag van evenveel organisaties. Eerder dit jaar deden gemeente medewerkers in hun eigen tijd mee aan onder meer een land- schapsonderhoudsproject van stichting Landschapsbeheer Zee land. Verder hielpen ze mee tij dens een entertainmentmiddag voor ouderen met de stichting Welzijn Hulst en een kampeeracti- viteit voor basisscholieren op het terrein van de Blaauwe Hoeve in samenwerking met zorgstichting voor ouderen Curamus. Een deel van deze activiteiten werd aange dragen door de organisatie van de Beursvloer, andere activiteiten KLOOSTERZANDE Jo Boeding en Ko Dieleman heb ben zondag de vijfde clubwedstrijd van zeehengelvereniging De Vogel uit Kloosterzande gewonnen. Boe ding eindigde als eerste in de cate gorie 'vrij aas' met 125 centimeter vis. Dieleman won in de categorie 'zee- pieren' met 43 centimeter vis. Ka- rel van Kerkhoven wist de pijp in de wacht te slepen. De volgende wedstrijd is zondag 3 oktober van 9.45 tot 12.45 uur bij Kruispolder. AXEL Stadsraad Axel houdt donderdag 23 september in cultureel centrum De Halle in Axel een openbare ver gadering. Ter sprake komen onder meer poltieaangelegenheden en de actielijst voor Axel. De wijkcoördi nator en/of-wethouder zijn aanwe zig om vragen te beantwoorden. Het staat bezoekers vrij ook zelf al lerlei zaken die hen bezighouden in Axel, aan de orde te stellen. Aan vang: 20.00 uur. Sonja de Schepper werkt op de afde ling Personeelszaken van de ge meente en had tot dit jaar nog geen ervaring met vrijwilligerswerk. „Dit is een mooie manier om dat eens te ontdekken. Eerder dit jaar ben ik ook met ouderen een middag op stap geweest en daar heb ik veel van geleerd." foto's Mark Neelemans Een horecabedrijf aan de Nieuwen- dijk in Axel is het slachtoffer ge worden van een inbraak. De die ven drongen in de nacht van zon dag op maandag het pand binnen. Ze verschaften zich toegang tot het horecabedrijf aan de rand van Axel door een deur gedeeltelijk te ver nielen. Veel van hun gading heb ben ze trouwens niet gevonden. De buit bestond uit slechts enkele tientallen euro's. MEEST GELEZEN 1. Bedrijven springen om personeel. 2. Einde aan gemor parkeren. 3. Geen hennepplanten maar takken. STELLING Vandaag nieuwe stelling op website PZC: Westerscheldetunnel heeft drin gend een gebruikerspanel nodig. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl Vreemd genoeg zijn er bij het steun punt Mantelzorg weinig mannelijke mantelzorgers bekend. Remi Allefs is een van hen. Hij zorgt al tien jaar voor zijn zieke vrouw. Allefs speelde gisteren een spelletje jeu de boules bij De Halve Maan. „Dit is een welko me afleiding, want de zorg is toch een belasting. Dit geeft je het ge voel dat toch iemand aan je denkt." HULST - Zorgstichting voor oude ren Curamus heeft: van de Stich ting Roparun een bedrag van 15.000 euro gekregen voor de aan schaf van een speciaal matras te gen doorliggen. Het matras is be stemd voor de palliatieve afdeling van het verpleeghuis op het ter rein van De Blaauwe Hoeve in Hulst. Doordat deze patiënten in matige conditie verkeren en bedle gerig zijn, is het voorkomen van doorliggen een belangrijk aan dachtspunt. Stichting Roparun za melt jaarlijks geld in voor mensen met kanker door middel van een estafetteloop van Parijs naar Rot terdam. Eew VfUizjete-kvcWke.qeuc.-.. dve UcuVdVq .et- pep®"* aaïC' .a^t....Ee...WVVek\es,..4CflOvr- tew ew uervAceUk .qeuew eew .soep doet. Wet..fflttVv*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62