een vierde verdieping. Punt' Inwoners Ossenisse meest op Marktplaats Een boycot met overtuiging en spijt Ontuchtveroordeelde wellicht alsnog vrijuit 23 Podium De Klomp trapt af met rockabillyavond Verkiezing Miss Maxi: negentien Zeeuwse schonen Stremmingen op A58 Zeeland uit en Rijksweg N61 De situering van Antwerpen begint naast een logistiek voordeel ook een ecologisch voordeel te worden dinsdag 21 september 2010 Z De voorzitter van het Gemeentelijk Havenbedrijf Antwerpen, schepen Mare Van Peel, OVEZANDE - Podium De Klomp in Ovezande trapt vrijdag het nieuwe seizoen af met een rockabilly avond. The Balldrick Brothers en Trenchcoat treden vanaf 20.30 uur op. The Balldrick Brothers, ont staan uit de voormalige band The Bandox, brengt rauwe country- blues met een hoog feestgehalte. Trenchcoat doet denken aan Brian Setzer (The Stray Cats). Niet al leen qua muziek, maar ook in show: Trenchcoat speelt piano met de voeten en staat bovenop de contrabas. Entree: 7 euro. Q www.podiumdeklomp.nl MIDDELBURG - Zeeuwen schatten hun onderhandelingsvaardighe den op 'de markt' niet hoog in. Dat blijkt uit onderzoek naar de hedendaagse Nederlandse handels geest in opdracht van de internetsi te Marktplaats. Uit onderzoek onder ruim dui zend mensen blijkt dat Zeeuwen zichzelf op dit gebied vaker dan de gemiddelde Nederlander een on voldoende geven. Onderhandelt een derde van de Nederlanders re gelmatig op de internetmarkt, on der de Zeeuwen waagt zich daar slechts acht procent aan. De groot ste Zeeuwse handelsgeest moet ge zocht worden in Ossenisse, aldus Marktplaats. Voor het tweede ach tereenvolgende jaar heeft de lande lijk grootste verkoopsite het Zeeuw-Vlaamse dorp uitgroepen tot provinciale 'handelshoofdstad. Nergens anders in Zeeland zijn in woners zo actief op de internet markt. Eén van de drukste handel aren uit Ossenisse is akkerbouwer Geert Schalken. Hij zoekt vooral af nemers van restproducten, zoals bodemstro. „Via de reguliere markt kun je dat nergens kwijt, maar op Marktplaats vind ik altijd wel iemand die het wil hebben." Van Peel: „We gaan de milieubeweging niet in de rug schieten." foto's Peter Nicolai beeldig is verlopen. „We waren als overheden en belangenorganisa ties aan het praten en we maakten elkaar wijs dat we draagvlak had den." Van Peel betreurt het dat on danks de nauwe contacten tussen Nederland en Vlaanderen op het gebied van gezondheidszorg, on derwijs, lekker eten en uitgaan de levensader van de Vlaamse econo mie steeds weer commotie op roept. „Zo zou het niet moeten zijn, maar wat doen we er aan? Ik begrijp best dat een bijdrage voor de rampenbestrijding dat niet echt veranderen zal. Maar wat dan wel?" VLISSINGEN - De oproep aan vol slanke Zeeuwse schonen (maat 46 of meer) om mee te dingen naar de titel Miss'Maxi Nederland heeft succes gehad. Zeeland is nu met negentien dames uit Zeeland goed vertegenwoordigd, laat organisatri ce Gissella Arends weten. Op 20 maart 2011 wordt tijdens een 'Grand Finale' in het Oude Slot in Heemstede de Miss Maxi Nederland 2011 gekozen. Op 31 ok tober vindt de eerste voorronde plaats in het Carlton Oasis Hotel in Spijkenisse. De jury beoordeelt de kandidaten op uitstraling, schoonheid, uiterlijke verzorging, persoonlijkheid, presentatie en vi sie op de invulling van het titel- jaar. De nieuwe Miss Maxi moet de ambassadrice van de 'PlusSi- ze-fashion-industry' worden. www.missmaxinederland.nl Boosheid kan onderhoudend zijn. Marc Van Peel, havenschepen van Antwerpen, bewees het vorig jaar tijdens de Oesterpartij in Middel burg. In niet mis te verstane bewoordingen, maar doorspekt met humor, veroordeelde hij het getalm van Nederland met de verdieping van de Westerschel- de, een gevolg van de discussie over de Hertogin Hedwigepolder. Nooit had de Oesterpartij een spre ker die zoveel bijval oogstte. Van Peel slaagde erin de hoog opgelopen ergernis aan Vlaamse zijde te verpak ken in een betoog dat een passende opmaat vormde naar datgene waar de Oesterpartij voor bedoeld is: het eten van oesters. Dat wil zeggen, niet voor Van Peel noch voor andere Vlamingen. Want Vlaanderen at het Nederlandse zee banket niet meer vanwege de Scheldekwestie. Met overtuiging, maar ook met spijt. Boycot en dreigementen met economische sancties te gen het Nederlandse vervoerswezen waren gauw van de baan toen het kabinet eenmaal de knoop had doorgehakt over de verdieping. Van Peel: „Maar ver gis je niet; het zat echt heel diep. Het was dat de per soonlijke verhoudingen tussen Nederlandse en Vlaamse bestuurders goed waren en goed bleven. Daardoor is er niets gebroken. Anders was het mis schien erger geweest." DEN HAAG - De Middelburger (44) die in november door de Middel burgse rechtbank wegens ontucht met een nichtje werd veroordeeld tot anderhalf jaar cel, waarvan een halfjaar voorwaardelijk, gaat in ho ger beroep alsnog vrijuit als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt. De hardnekkig ontken nende verdachte kreeg gisteren steun uit onverwachte hoek, in de persoon van hofaanklager mr. W. van Fessem, die zei te hebben 'ge worsteld' met het dossier. De hof- aanklager stelde het hof zelf voor om de verdachte vrij te spreken. Het nichtje, een nu 12-jarig doch tertje van de broer van verdachtes echtgenote, zegt vanaf vier jaar ge leden een aantal maal seksueel te zijn misbruikt door haar oomals hij op haar paste of als ze bij hem logeerde. Het meisje was met het verhaal naar haar schooljuf ge stapt. Bij de politie was het kind aan een speciaal kinderstudiover- hoor onderworpen. Ik heb be wondering voor het geduld, de rust, de openheid en de deskundig heid waarmee deze verklaring door de politiemensen is afgeno men", aldus de aanklager gisteren. Toch kwam de hofaanklager niet tot een bewezenverklaring. De ver klaringen van slachtoffer en ver dachte staan lijnrecht tegenover el kaar, er zou geen steunbewijs zijn. „Als verdachte heeft gehandeld vanuit seksuele motieven vind ik het vreemd dat het meisje niks zegt over klaarkomen door de ver dachte". De aanklager zei te 'aarze len' omtrent het bewijs, maar stel de al hardop vast dat 'men verder alleen maar kon gissen' naar waar om het meisje met haar beschuldi gingen was gekomen. Het hof doet 4 oktober uitspraak. Onze columnisten schrijven over hun dagelijkse bezigheden. Lees mee op: www.pzc.nl/columns Gebeurtenissen in Zeeland, alle video's zijn terug te vinden op: www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl eem een gratis abonnement op de www.pzc.nl/nieuwsbrief MIDDELBURG - De A58 in de rich ting Bergen op Zoom is deze week van 20 tot 6 uur uur afgesloten in verband met wegwerkzaamheden tussen de afslagen 's-Gravenpolder en Rilland. De nachtelijke strem ming duurt tot zaterdagochtend. Verkeer wordt omgeleid en moet uitgaan van langere reistijd. Ook volgende week zorgen werkzaam heden van Rijkswaterstaat voor overlast. Van 27 september tot en met 1 oktober gaat de A58 tussen Yerseke en Rilland en het stuk tus sen Vlissingen en de afslag Middel burg van 20 tot 6 uur dicht. In die week wordt tevens het verkeer op de N61 bij Biervliet omgeleid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25