echt park zijn naar Terneuzen' 19 Kool weet niet alle raadsleden te overtuigen Veere verhoogt hondenbelasting Start cursussen Kunsteducatie Walcheren Concert voor harp en mandoline KOPJE Thuis in.... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Zet uw foto in het album www.pzc.nl/???????????????? dinsdag 21 september 2010 W DOMBURG - De hondenbelasting in de gemeente Veere gaat komend jaar vijf procent extra omhoog. Burgemeester en wethouders wil len daarmee geld binnen halen voor de opvang van loslopende huisdieren. Iedere gemeente is ver plicht om een zwervend 'gezel schapsdier' minimaal twee weken op te vangen en te verzorgen. De gemeente Veere verwacht daar jaarlijks vijfduizend euro voor no dig te hebben. Dat wordt straks op de hondenbezitters verhaald. door Emile Calon te dringen. Alleen de coalitiepartijen (LPM, MIDDELBURG - De bezwerende CDA, WD en PvdA) en D66 be woorden van wethouder Hannie ten zich door haar overtuigen. Ze- Kool (CDA, ruimtelijke ordening) ker nadat ze beloofde, na een op hadden geen effect. Het overgrote merking van de kant van D66, om deel van de Middelburgse opposi- over een jaar nog eens te kijken of tiepartijen vreest dat de gemeente- die nieuwe regels werken, raad een belangrijk instrument Evert Heringa (CU) vroeg vruchte- wordt ontnomen als er wordt inge- loos om een andere benadering, stemd met het plan om het college Hij pleitte ervoor een jaar lang zon de bevoegdheid te geven eigen- der die extra bevoegdheid van het machtig af te wijken van het be- college te werken en vervolgens te stemmingsplan. kijken of het knelpunten was te- Kool verzekerde dat dat niet het ge- gengekomen. Ook Adrie van 't val is. Volgens haar zullen alle gro- Westeinde (GL) uitte zijn scepsis, tere bouwprojecten nog steeds Hij stelde dat de gekozen gemeen- door de raad worden behandeld teraad het platform moet blijven en kan het college niets eigen- om de verschillende belangen af te machtig doordrukken na invoe- wegen. „Daar zijn wij volksverte ring van de nieuwe Wet Algemene genwoordigers voor. Daar zijn wij Bepalingen Omgevingsrecht (Wa- voor gekozen." Zijn voorstel om bo) waarbij gestreefd wordt om bu- het plan nog een maand aan te reaucratische regels rond houden om nader te bestuderen (bouw-)vergunningen sterk terug werd verworpen. 1 - - advertentie de toekomst, overdag en"s avonds. De Stichting Kunsteducatie Walcheren start deze maand september met haar nieuwe cursusseizoen, dat een honderdtal cursussen omvat. Jong en oud kunnen in Middelburg, Vlissingen, Oost-Souburg en Domburg een cursus komen volgen op het gebied van diverse kunstdisciplines: tekenen/schilderen, beeld houwen, keramiek, etsen, fotografie, digitale vormge ving, theater, dans, yoga en literatuur. De officiële certificering van het centrum - kwaliteits keurmerk Kunsteducatie Amateurkunst - garandeert de kwaliteit van het aanbod. Kunsteducatie Walcheren is de grootste aanbieder van creatieve cursussen in Zeeland. Naast het vertrouwde vaste aanbod, zijn er dit jaar weer nieuwe cursussen zoals 'Experimentele druktech nieken op het platte vlak' en 'Verander een gezicht met schmink', waarbij met verschillende technieken de kneepjes van het grimeren worden bijgebracht. stevigen en de dienstverlening naar het onderwijs te coördineren. ,,We bedienen alle basisscholen op Walcheren met een structurele ondersteuning op het gebied van kunst en cultuur, onder andere via cultuur menu's. Tevens verzorgen we voor het voortgezet onderwijs workshops en kunst- en cultuurdagen." Inschrijven is mogelijk via de website www.kunsteducatiewalcheren.nl of de cursusbrochure. Deze is op te vragen via telefoonnummer 0118-414928. De Provincie Zeeland heeft de stichting een loket functie toebedeeld om de samenwerking met de kunst- en cultuurinstellingen op Walcheren te ver van overtuigd dat het wel gaat luk ken." Belangrijk bij de beslissing is de vraag hoeveel geld er van het Rijk komt voor de fusie tussen de beide Zeeuwse onderwijsinstellingen. Onderwijsautoriteit Ed d'Hondt heeft een buidel geld van zestien miljoen euro beschikbaar voor het Zeeuwse onderwijs. De ROC's azen op een flink deel daarvan. Een vestiging van het ROC-hoofd- kwartier in Terneuzen kost volgens Lonink waarschijnlijk iets meer dan bijvoorbeeld in Middelburg in verband met hogere reiskosten van het personeel. Behalve de Zeeuws-Vlaamse ge- DOMBURG Het duo aCordare, bestaande uit Marina Eckhardt (mandoline) en Anita Frenks (harp) geeft donder dag 23 september een concert voor twee snaarinstrumenten in de gro te kerk te Domburg. Het tweetal voert dan werken uit van onder an dere Vivaldi, Handel, Kodaly en Ho- vhaness. Het concert begint die donderdag om 20.30 uur. De toegang is gratis. Er wordt na af loop wel om een vrijwillige bijdra ge gevraagd. „Creatief bezig zijn is belangrijk voor de ontwikke ling van de fantasie en het geeft de mogelijkheid om iets van jezelf weer te geven of op een expressieve manier uiting te geven aan hetgeen je wil uitdruk ken. Naast het aanbod cursussen voor jong en oud organiseren wij ook kunstreizen en bieden we tevens workshops voor bedrijven en/of personeelsvereni gingen aan, bijvoorbeeld in het kader van teambuil ding", aldus Danie Ie Due, directeur van de Stichting Kunsteducatie Walcheren. meenten pleit ook het bedrijfsle ven voor een centraal kantoor van het gefuseerde ROC in Terneuzen. Dow-topman Gerard van Harten wees een paar maanden geleden al op het belang van het op peil blij ven van onderwijs in Zeeuws- Vlaanderen, om te zorgen voor vol doende toestroom van goede werk nemers. Vorige week wees ook Dick Schip per van Dow, tevens voorzitter van de raad van toezicht van het ROC in Terneuzen, nog op het belang van goed onderwijs in de regio. Ook hij sprak de hoop uit dat het ROC-hoofdkwartier in Terneuzen komt. De PZC publiceert in de krant en op site het oorlogsdagboek van Jaap Ko- mejan www.pzc.nl/oorlogsdagboek STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 0118 -615151 www.donrisicobeheer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21