toch nog een feestelijk tintje sport 139 Francke tweede in Tielemanloop Cosijn pakt ook Europese titel wakeboarden 'Die Zeeuwse titel zegt niet zo veel, maar elke keer als ik ergens aan de start kom, wil ik winnen' Districtstitel judo voor broer en zus Kaderspelers kennen een vliegende start Cesar Beilo vijfde bij open NK duatlon Piëdro Sehweertman wint Dunloptoernooi Nationale titels voor Zeeuwse menners Er is dit seizoen ook weer een win tercompetitie mountainbike. Die be staat uit elf wedstrijden. Bart Maas door Wim de Vos IZMIT - Vlissinger Rens Cosijn is in het Turkse Izmit Europees kam pioen kabelwakeboarden bij de masters geworden. Twee maanden geleden veroverde hij in Duitsland ook al de wereldti tel en een week geleden liet hij zich kronen tot de beste van Ne derland. Cosijn was in de EK-finale onge naakbaar. In zijn eerste run bleef hij nagenoeg foutloos en scoorde hij met al zijn trucs 76,00 punten. In zijn tweede rondgang over het water verbeterde hij zichzelf nog. De jury beloonde hem met 80,67 punten. Met die laatste score - de beste van de twee runs telt - bleef hij de concurrentie 7,34 punten voor. Middelburger Dirk Gideonse kwam in de klasse 'open men' niet verder dan de tiende plaats. Hij liep de finale net mis. BURGH-HAAMSTEDE - Voor Bart Maas is elke wedstrijd een uitda ging. Vandaar dat de coureur uit Hansweert zaterdag bij de finale van de ATB Cup in boswachterij Westerschouwen geladen aan het vertrek stond. Maas greep uiteinde lijk de open Zeeuwse titel moun tainbike. De Zomercup, een reeks van vijf wedstrijden, ging naar Matthijs Eversdijk. Maas vat elke wedstrijd serieus op, zelfs als het om een eenvoudige trainingswedstrijd gaat. „Die Zeeuwse titel zegt niet zoveel", be sefte Maas, „maar elke keer als ik ergens aan de start kom, wil ik winnen. Ik had geen enkele kans meer om de Zomercup te winnen omdat ik alleen aan deze wedstrijd heb deelgenomen, maar dat maak te me niets uit." Voor de Bevelandse renner is dit wielerjaar niet geworden wat hij er van verwacht had. „Het is een klotejaar geweest en daarom hoop ik volgend jaar beter uit de winter te komen. Volgend seizoen wil ik wel gaan presteren." Maas weet echter nog niet waar zijn toekomst ligt. Hij is zowel weg renner als mountainbiker en vindt het moeilijk om een keuze te ma ken. Hij heeft een besluit hierover nog even voor zich uitgeschoven. „Zeker is wel dat ik van de winter competitie geen speerpunt ga ma ken. Misschien dat ik aan twee of drie wedstrijden mee zal doen, maar dan houdt het ook wel op." Bij de strijd om de X-treme Zomer cup waren de kaarten vooraf al ge schud. Matthijs Eversdijk (Wilhel- minadorp) was een regelmatige deelnemer (hij miste alleen de wedstrijd in Wemeldinge) en moest in Westerschouwen slechts voorin mee rijden om zijn eindze ge veilig te stellen. Maas en Evers dijk bepaalden vanaf het begin het verloop van de koers. Maas reed het grootste deel aan de leiding, maar zag Eversdijk wel een paar keer terugkomen. Ook Sebastiaan Zweedijk (Kapelle) blies zijn partij tje mee en reed kort achter het lei dende tweetal. „Toch heb ik nooit angst gehad dat ik zou niet win nen", zei Maas. „Als ik met hen naar de finish was gereden had ik ook wel gewonnen." Maas liet het echter niet zover komen en kwam solo over de finishlijn. Eversdijk werd tweede, terwijl Zweedijk op de derde plaats beslag legde. Bij de veteranen was Jos Bogaerts (Strijbeek) de snelste en bij de vrouwen ging de overwinning naar Inge Oudenaarde. Finale ATB Zomercup en open Zeeuws kampioenschap mountainbi ke, senioren: 1. Bart Maas (Hans- weert), 2. Matthijs Eversdijk (Wilhelmi- nadorp), 3. Sebastiaan Zweedijk (Kapel le), 4. Daniël Paardekooper (Oostkapel- le), 5. Jacob de Roo (Kapelle), 6. Kevin Vleurinck (B), 7. Johan Oosterhuis (Vlis- singen), 8. Grover Visser (Renesse), 9. Richard Wagenaar (Vlissingen), 10. Gi- lian de Visser (Domburg). Veteranen: 1Jos Bogaerts (Strijbeek), 2. Daan Ver hulst (Waarde), 3. Kees Spuy (Stellen dam), 4. Johnny Stroosnijder (Wemel dinge), 5. Arjen Blaas (Meliskerke). Vrouwen: 1. Inge Oudenaarde (Capelle aan de IJssel), 2. Eunice Paardekooper (Oostkapelle). Nieuwelingen: 1. Mike Castel (Ossendrecht), 2. Pim van de Swaluw (Kwadendamme), 3. Mike Min- derhoud (Meliskerke). Jeugd, catego rie 4/7: 1. Milan Vader (Middelburg). Categorie 2/3:1Tim van Dijke (Wis- senkerke). Categorie 1:1. Dies Moelker (Kloetinge). Winnaars ATB Zomercup: Matthijs Eversdijk (senioren), Jos Bogae rts (veteranen), Pim van de Swaluw (nieuwelingen), Milan Vader (jeugd cat. 4/7), Damy Vader (cat. 2/3) en Roos van Marrewijk (cat. 1 mummmmmmmm mmm MIDDELHARNIS - Jesper Francke van Dynamica heeft in de Tieleman loop in Middelharnis de tweede plaats behaald. Hij realiseerde op de tien kilometer een tijd van 33 minuten en 48 seconden. Francke had een achterstand van drie se conden op winnaar Fouad Fertou- te (Spirit). Francke kon Fertoute bijna de ge hele wedstrijd volgen, maar in de laatste 200 meter werd het verschil gemaakt. Kevin de Pagter (Dyna mica) werd vierde overall in 34.41. De achtste plaats bij de senioren ging naar Lous Wondergem (Dyna mica) in 38.16 en zijn vriendin Ni cole Constandse werd zesde bij de senioren in 48.46. Huub Beelen (AV'56) was de zesde man H50 in 41.50 Eddie Smit (Delta Sport) kwam met zijn tijd van 42.26 slechts tien seconden tekort voor de overwinning bij de mannen H60. Crom van de Linden (Vlissingen) was de snelste bij de trimmers in 37.51. Roely Prenger (Dynamica) ne Atletiek) finishte op de tweede won de race bij de vrouwentrim- plaats overall in 40.40 bij de vrou- mers in 37.37. Martine Lust (Voor- wen. Jesper Francke (links), hier op archieffoto, werd knap tweede in Middelhar nis. archieffoto Willem Mieras maandag 20 september 2010 DEN HAAG Sam en Tess van 't Westende zijn in de seniorencategorie districts kampioen judo van Zuid-Holland geworden. Sam (-73 kilo) en Tess (-57 kilo) wonnen al hun partijen met een vol punt. De Vlissingers, die uitkomen voor sportinstituut De Korte, plaatsten zich voor het Nationaal Kwalificatie Toernooi (NKT). Marijntje Bastiaansen (Del ta, -70 kg) en Tessa Kareis (Frans de Boevere, -57 kilo) plaatsten zich via de Zuid-Nederlandse kampioen schappen voor het NKT. Ze behaal den in Gilze beiden brons. LOCHEM Het Topteam 's Lands Welvaren is het seizoen goed begonnen. Er werd in Lochem twee keer met 6-0 gewonnen. Zowel Helmink Woon- techniek als Buiting Staalconstruc ties werd kansloos gelaten in de ka dercompetitie. Nieuwkomer Har- rie van den Boogaard won zijn bei de partijen in het 71/2. Peter de Bree deed dat in het 47/2 en Frédéric Caudron in het bandsto ten. Ook Jean Paul de Bruijn won zijn beide partijen bandstoten voor zijn team Cubri/Etikon dat met 4-2- en 6-o-zeges van start ging. TILBURG Cesar Beilo is bij het open Neder lands kampioenschap duatlon als vijfde geëindigd. De uit Vlissingen afkomstige atleet kwam tot een tijd van 1.54,27 uur. Armand van der Smissen verover de de Nederlandse titel. Hij vol bracht de tien kilometer lopen, 40 kilometer fietsen en vijf kilometer lopen in 1 uur, 52 minuten en 38 se conden. Dat was overigens niet ge noeg voor de zege in het Open NK. De Belg Pieter Rijnders was ruim een halve minuut sneller. DELFT Piëdro Sehweertman heeft het Dunloptoernooi in Delft op zijn naam geschreven. De squasher, die afkomstig is uit Koudekerke, won in de finale van René Mijs: 11-8, 12-10, 11-6. Seh weertman is aan een goede reeks bezig. Vorig weekeinde werd hij winnaar van het Wilsontoernooi in Brugge. Sehweertman versloeg toen Sam van Brusselen, de num mer één van België. Sehweertman liep onlangs wel de kwalificatie van het World Open mis. ERMELO Net als vijf jaar geleden behaalde Perry Boogaard de nationale menti- tel enkelspan paarden M. Ditmaal won de koetsier uit Zoutelande op de Hippiade in Ermelo met Friese hengst Sander van het Galgendaal na scores van 64,17 en 68,5 procent. De Zuid-Bevelandse menster Heidi de Poele behaalde met het twee span Twarres en Tinca goud in de in de handicap verreden klasse B tot en met Z pony's (63,17 procent). Erwin Fermont uit Koewacht won brons (62,33 procent). foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77