38|spor Mislukt seizoen krijgt De Stormvogel sterk in beker Peter Klaasse trekt in dressuur Vrouwenpolder opgaande lijn door TTC Middelburg gaat onderuit Gunst derde in Lavrijssen tiende Hoogerheide in Wielertrofee MAAS ZEEUWS KAMPIOEN MOUNTAINBIKE Bart Maas is de sterkste bij de strijd om de open Zeeuw se titel mountainbike. De renner uit Hansweert verslaat Matthijs Eversdijk en Sebastiaan Zweedijk. maandag 20 september 2010 w door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - De gure weers omstandigheden speelden gisteren de deelnemers aan de dressuur- wedstrijd van de RV Se-ros weinig parten. Veel combinaties scoorden een ruime voldoende voor één en zelfs soms twee winstpunten. Met twee overwinningen in de klasse Zi trok Peter Klaasse met de ruin Zephyr op manege De Een dracht in Vrouwenpolder de op gaande lijn door. Maaike Zeeveld was met All in One overtuigend de beste in de klasse M2. In de klas se Mi eiste Debbie Offermans met Avec Espoir in beide proeven de overwinning op. Peter Klaasse stuurde in de warm loopronde de mooi bergopwaarts gaande en veel uitstraling tonende Zephyr met 67.05 procent naar een afgetekende overwinning. De com binatie uit Arnemuiden sloeg daar mee een gat van bijna zes procent met naaste achtervolger Elna Janse met Unonegro. In de tweede proef staakte voor Klaasse de teller bij 64.11 procent. Precies evenveel als Jan Ton met de Femmingh-doch- ter Uphiet. Op de beslissende on derdelen toonde Klaasse zich ech ter de beste. De Walchenaar is aan een indruk wekkende serie bezig. Amper twee maanden geleden promoveerde hij met Zephyr naar de klasse Z. En inmiddels heeft de combinatie alweer vijftien winstpunten achter zijn naam staan. „Het gaat wel hard", beaamde Klaasse. „Zephyr is een paard met veel souplesse, dat ook goed kan verzamelen en verruimen als dat wordt gevraagd. Een paard waar ik hogerop mee kan komen. Dat is ook mijn doel stelling." Om die doelstelling te halen heeft Peter Klaasse een beroep gedaan op Mieke Evertse. „Ik heb nooit een trainer gehad. Wil je van die zesjes op je protocol een acht ma ken, dan heb je iemand nodig die je op je fouten wijst. Mieke Evert se is zo iemand. Ze rijdt zelf natio naal en heeft al veel jonge paarden naar een hoger niveau gebracht. Ze ziet ook meteen wat je fout doet en vertelt je hoe je dat kan verbeteren." Debbie Offermans stuurde in de eerste proef van Mi de veel elegan tie uitstralende Evec Espoir met 69 procent naar het oranje erelint. Dat was goed voor de hoogste dag score. In de herkansing eindigden Debbie Offerman met de Paintaid Black-zoon, Mara Klaver met Wo- lona en Monique van 't Westeinde met Vonetta met 65.66 procent op gelijke hoogte. Dankzij de beslis sende onderdelen haalde Offer mans haar tweede zege binnen. Klaver en Van 't Westeinde moes ten de tweede plaats delen. HOOCERHEIDE - Wielrenner Davy Gunst uit Yerseke is derde gewor den in een koers voor nieuwelin gen in Hoogerheide. De renner van w.v. Theo Middel kamp reed tot vlak voor de finish alleen aan kop maar werd achter haald door Richard Dijkshoorn en Erik Kramer. Gunst werd derde, Boaz Bal vierde en Peter Blok 16e. MIDDELBURG - Birgit Lavrijssen (19) is in de finalewedstrijd voor de Wielertrofee Vlaanderen als tien de gefinisht. De loodzware wed strijd waarin vijf keer de Kluisberg moest worden beklommen werd gewonnen door de Belgische Lies bet de Vocht. Lavrijssen werd na zeven wedstrijden elfde in het eindklassement. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpoloërs van De Stormvogel begonnen zaterdag aan de eerste ronde van het toer nooi om de bondsbeker. De Vlis- singers moeten met De Treffers 2 in twee wedstrijden uitmaken wie naar de volgende ronde gaat. De Stormvogel reisde met angst en beven naar Rosmalen af omdat er slechts een matige ploeg op de been gebracht kon worden. Omdat De Treffers 2, dat vorig jaar achter De Stormvogel derde werd en ook mee promoveerde naar de bonds- competitie, ook niet met een volle dige selectie aan het bad ver scheen, bleek die angst onterecht. De Stormvogel had een goede start en nam snel een 0-2-voor- sprong. Daarna kwam De Treffers 2 beter in de wedstrijd en werd het een leuke en spannende wed strijd met aan beide zijden veel kansen. Halverwege had de thuis ploeg de achterstand omgebouwd in een 5-4-voorsprong. Opvallend was dat de jeugdige spelers van De Stormvogel de kar wisten te trek ken en de ploeg in de derde perio de naar een beslissende 6-9-voor- sprong stuwden. De Treffers pro beerde in de laatste periode nog wel aan te klampen maar De Stormvogel gaf weinig weg en won verdiend met 7-10. De Treffers mag zaterdag in het Vrijburgbad in Vlissingen op her haling om De Stormvogel van de tweede bekerronde af te houden. Scores De Stormvogel: Jordy de Nood 6 en Dennis van de Ketterij en Bas Me chielsen beiden 2 maal. Bart Maas (rechts) en Matthijs Eversdijk bepaalden de strijd om de Zeeuwse titel. door Kim 't Hooft MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Middelburg leden dit sei zoen hun eerste nederlaag in de eerste divisie. Avanti bleek in Ha- zerswoude met 6-4 te sterk. John Scott had in zijn eerste wed strijd weinig kans tegen Steffen Greup en ook Wouter van der Mark moest kopman Martin Groe- newold feliciteren. Tan Anran ging onverwacht met 3-2 onderuit te gen derde man Vincent Blom. Tan en Scott sleepten in vijf games het dubbel binnen. Toen Tan ook van Greup verloor, pakten zich donkere wolken samen boven TTCM. Na de 4-1-achterstand wis ten alle drie de Middelburgers nog een enkelspel te pakken en zo de schade te beperken. Scott en Van der Mark klopten beiden Blom en Tan verschalkte Groenewold in- vijf games. Arnemuiden klopte in Veghel Her waarden met 8-2. Het team van Mare Hackenberg, Jan-Henk Bom- hof, Riny Kasse en Frank Boute nestelde zich met deze overwin ning voorlopig op de eerste plaats in de derde divisie. De mannen van SAR'72 speelden thuis gelijk tegen Landgraaf. Simo- ne de Klerk en Johan 't Hooft schreven twee wedstrijden op hun naam. 't Hooft en de Klerk sleep ten ook het dubbel binnen. Inval ler Bart Magnus kwam niet tot sco ren. In de eerste divisie boekten de vrouwen van SAR'72 een dikke 9-1-zege op het Swalmense Desta- tec. Anja van de Vijver en Stefanie Fassaert bleven ongeslagen. Liselot- te Fassaert won twee keer. In Etten-Leur leden de jongens van TTC Middelburg in de lande lijk B-klasse een kleine nederlaag tegen Tanaka: 6-4. Miquel de Wit te behaalde drie zeges. Het vierde punt kwam voort uit het dubbel spel. Jordin Heijens en Joel Aude- naerde kwamen niet tot winst. In de hoofdklasse B boekte TTC Middelburg 2 een mooie 8-2-zege op concurrent Never Despair. In Den Bosch zorgden Sören de Wit te en Emiel de Rijk voor de over winningen. Michel Sperling won één keer. Alle acht zeges werden over de volle vijf games gespeeld. In de hoofdklasse A herstelde TTC Middelburg 3 zich na de nederlaag van vorige week met een 4-6-zege op Renata. Jeroen Louws en Kim 't Hooft wonnen elk twee keer. William Marinissen zegevierde één keer. In de hoofdklasse C ging SAR'72 2 in Oudenbosch met 7-3 onderuit tegen Vice Versa. Pascal Neve, Mare Maas en Bart Magnus won nen alle drie van Pieter van Meer. In dezelfde poule leed TTC Middel burg 4 een gevoelige 4-6-nederlaag tegen Die Meede. Patrick Vroomen onttrok zich aan de ma laise met drie overwinningen. Tho mas Groenewoud maakte het vier de punt. - V.. V "J?" C' V** i,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76