Eerste puntenverlies voor Oostkapel Ie sport 137 Boot en Gijsel heersen ook in tweede wedstrijd om Open ZK Oemoemenoe blijft ongeslagen Korfballers TOP wachten nog op eerste punten Oostkapelle niet langs Odysseus: 1-1 Ongelukkig verlies vrouwen Smerdiek MZVC-voorzitter Dirven overleden door Merlijn van Dierendonck OOSTKAPELLE - In de derde compe titiewedstrijden hebben de voet ballers van Oostkapelle het eerste puntenverlies geleden. Na de de 2-2 tegen promovendus Nieuw- dorp staat de ploeg van Hans de Nooijer op de vierde plaats. „We hebben zeven punten. We mogen tevreden zijn met de start", constateerde De Nooijer on danks het gelijkspel na afloop. Dat leek een terechte uitspraak, want de start in het vorig seizoen was heel anders. Toen haalde Oostka pelle drie punten uit de eerste veer tien wedstrijden. .Tegen Nieuwdorp kwam de thuis ploeg niet goed uit de startblok ken. De bezoekers bepaalden het spel. Het was dan niet verdiend dat Oostkapelle op voorsprong kwam. In de 36e minuut kopte Maarten van Maldegem de 1-0 ach ter keeper Ruben Otte. Na een flet se eerste helft, was de tweede helft iets aantrekkelijker. Nieuwdorp voerde de druk op en in de 56e minuut schoot Niels Mul der met de buitenkant van de schoen de verdiende gelijkmaker binnen:i-i. Nieuwdorp, dat nog geen enkel punt had gehaald, was vastbesloten om het niet bij een ge lijkspel te houden. De kansen wer den echter niet benut. Tot de 81e minuut, toen Janick van As de 1-2 maakte. Toch wist Oostkapelle een nederlaag te voor komen. In de 85e minuut kopte Ar maandag 20 september 2010 jen Pattenier, na een voorzet van Wouter Verduijn, alsnog de 2-2 binnen. Diezelfde Pattenier had in de blessuretijd zelfs nog de moge lijkheid om de overwinning voor zijn ploeg binnen te slepen, maar Ruben Otte lag dwars. Hans de Nooijer vond niet dat zijn ploeg het echt had laten liggen.,, Ik denk dat als je de hele wedstrijd ziet, de 2-2 een terechte afspiege ling is. Als je tien minuten voor tijd met 1-2 achter komt, terwijl je niet in de wedstrijd zit, dan ben je blij dat je nog 2-2 maakt." De oefenmeester van Oostkapelle vond Nieuwdorp een pittige tegen stander. „Dit was de derde wed strijd en Nieuwdorp was de beste van de drie tegenstander die ik heb gezien. In feite liepen wij het overgrote deel van de wedstrijd achter de tegenstander aan." Jos van Belzen, de voorlopige trai ner van Nieuwdorp, was tevreden met het spel van zijn ploeg. „De tweede helft kwam er wat meer schwung in en het voetbalspel was goed. We hadden misschien wel meer verdiend, net als vorige week, maar ik kan er wel mee le ven. Er zit een stijgende lijn in en dat is het belangrijkst." Oostkapelle- Nieuwdorp 2-2 (1-0). 36. Maarten van Maldegem 1-0, 56: Niels Mulder 1-1, 81. Janick van As 1-2, 85. Arjen Pattenier 2-2. Gele kaart: Stefan Coppoolse (Oostkapelle). Scheidsrechter: G.G.A. Daems (Gilze). Aantal toeschouwers: 100. OOSTKAPELLE De voetbalvrouwen van Oostkapel le verslikten zich in Odysseus, een studentenploeg uit Utrecht: 1-1. Het begon aardig voor Oostkapelle. Uit een goed opgezette aanval maakte Marieke Kwast de 1-0. Toch kwam de thuisploeg niet in haar ritme. Na rust kreeg Odysseus grip op het middenveld, doorbrak de laatste linies van Oostkapelle en kwam op gelijke hoogte. Vlak voor tijd keurde de arbiter het tweede doelpunt van Mieke Nieuwen- huijse af, waardoor het ï-x bleef. MIDDELBURG w MIDDELBURG Een week voor de Zeeuwse derby tegen Oostkapelle verloor het vrou wenteam van Smerdiek bij WIJ met 4-3. Angelique Hage zette Smerdiek op 0-1, maar uit een corner stond WIJ snel weer gelijk. Smerdiek kwam op 1-2 via Marieke Goeree, maar kreeg daarna twee tegentreffers te verwerken. Angelique Hage maak te 3-3, maar in de slotfase werd het 4-3 toen keepster Agnita Nouwen tegen een tegenspeelster schoot en de bal in eigen doel zag stuiteren. Frans Dirven, voorzitter van voet balvereniging MZVC, is afgelopen vrijdag overleden. Hij is 78 jaar ge worden. Dirven was een bekende verschijning op de voetbalvelden in Middelburg. Zo was hij jaren lang voorzitter van de zaterdagtak van Middelburg. Later was hij be trokken bij de oprichting van MZVC. Hij was tevens voorzitter van deze club, die dit jaar tien jaar bestaat. Dirven was al enige tijd ziek. De crematie vindt in besloten kring plaats. door Herman Heuvink RILLAND - Op het loodzware Schel- decircuit in Rilland-Bath waren in de tweede wedstrijd om het Open ZK motorcross Mark Boot uit Burgh-Haamstede (MX 2) en Roy Gijsel uit Heikant (MX 1) net als vorige week de sterksten. Met meer dan veertig rijders werd er in de MX 2 van start gegaan. Boot pakte in beide manches het initiatief. De achttienjarige KTM- coureur reed zo hard dat de rest zag hem pas aan de finish terug zag. In beide manches finishte Rin- nie van Linden uit Putte als twee de. Jordi van de Wiele uit Sint Jan steen en de Belg Konings finishten beiden een keer als derde en vier de. Steven Ovaa uit Oost-Souburg had in de eerste manche uitzicht op de derde plaats maar ging enke le ronden voor de finish in de fout en kwam als zesde over de streep. Ook in de tweede manche eindig de hij op deze plaats. In de klasse MX 1 werd het een knap gevecht tussen Roy Gijsel uit Heikant en één van Nederlands beste crossers Mike Kras uit Fij naart. In de eerste manche was Kras de sterkste. De tweede man che leek het op hetzelfde scenario. Tegen het eind verspeelde Kras echter zijn koppeling en kon Gijsel naar de manche- en eindzege rij den. Spannend was het gevecht om de derde plaats. Casper Ovaa uit Oost-Souburg legde daar beslag op, voor plaatsgenoot Martin Stroo. De laatste deed er van alles aan om de derde plaats over te ne men maar slaagde daarin niet. Bij de veteranen was Henk Buijs uit Oost-Souburg opnieuw de sterkste. Gemakkelijk ging het niet want daarvoor reed Mykel van de Goor uit Vlissingen te sterk. Bei den behaalden een eerste en twee de plaats. De tweede en doorslag gevende manche was voor Buijs. Bij de 85CC gaven in de eerste man che Niels Jansen uit Terneuzen en Carsten Goedegebure uit Yerseke elkaar geen duimbreed toe. Aan vankelijk had Goedegebure de bes te papieren maar tegen het eind wist Jansen alsnog de winst te pak ken. In de tweede manche nam Jansen de leiding. Spannend werd het niet want Goedegebure moest met een vastloper opgeven. Jo- chem van den Dorpel werd knap tweede. Rikward Fase uit Sint Maartensdijk kwam ongelukkig ten val en brak zijn bovenbeen. Bij de 65 cc kon Stan Brons uit 's-Heer Abtskerke niet verhinde ren dat de overwinning naar Goe- ree-Overvlakkee ging. Het werd zelfs een dubbelslag, Bart Klijn uit Ouddorp zegevierde, voor zijn plaatsgenoot Siemon Bezuijen. Bij de kleine wielen moest Jayden Hoek uit Oost-Souburg Mack Bou- wense uit Gouda in beide heats voor laten gaan. Bij de 50CC was er opnieuw winst voor Jonah Pijnen uit Arnemuiden, voor Joris Lam- pio uit Vlissingen. Oostkapelle-speler Arjen Pattenier (rechts) in duel met een speler van Nieuwdorp. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Oemoemenoe heeft na drie competitieronden in de tweede klasse zuid nog het maxi mumaantal punten. In Eindhoven werd ook RCE/PSV verslagen. Na een 7-7-ruststand zegevierden de Middelburgers met 14-28. In de eerste helft had de thuisclub de wind in de rug en waren de par tijen aan elkaar gewaagd. Voor het eerst dit seizoen kwam Oemoeme noe op achterstand, maar in de 35e minuut maakten Yedney Ame rica en Laurent Legrand die onge daan: 7-7. Na rust greep Oemoeme noe het initiatief. De Brabanders ontbeerden de snelheid die de Middelburgse driekwarten ontwik kelden. Devin Schutte bracht zijn team op 7-14 en niet veel later voerde Quinten van Dijk de voor sprong op naar 7-21. In de slotfase ging Oemoemenoe verbeten op jacht naar de vierde try, die een extra bonuspunt zou opleveren. Vijf minuten voor het einde lukte Quinten van Dijk dat. Laurent Leg rand verzilverde alle conversions. In de slotminuut bepaalde PSV de eindstand op 14-28. door jaapjan Ritsema GOES - Op voorhand gerekend tot de titelkandidaten, maar tot de confrontatie met TOP ook nog puntloos, lieten de korfballers van Antilopen de Arnemuidenaars geen enkele kans: 25-15. Na drie speelrondes wacht TOP nog op de eerste punten. Fortis en Tjoba kampten met een haperende sco- ringsmotor. Het werd de Soubur gers fataal, Tjoba pakte een punt. Antilopen-TOP 25-15: Kort maar krachtig analyseerde coach Edwin Coppoolse de forse nederlaag in Leusden: „Eén vak kon de slag aan met Antilopen, het andere vak niet." Tot rust (11-8) hield TOP stand. Binnen tien minuten stond het echter 15-8. Met het oog op de belangrijke thuiswedstrijd tegen IJsselvogels baart het gebrek aan bezieling in één vak Coppoolse zorgen: „Als we niet achterop wil len raken zal dat anders moeten". Scores TOP: Jeanine Marijs en Anita de Ridder 4, Corné Bezemer 2, Jordi Meul- meester, Leon van Belzen, Dimitry Jan sen, Nelleke van Belzen en Wilma de Ridder 1. HKC-Fortis 11-10: „Een geval van net niet", verwoordde coach Ro bin Wisse het verloop van de wed strijd, waarin Fortis steeds op klei ne achterstand stond. In een wed strijd met een lage amusements waarde hadden beide ploegen moeite met scoren. Scores Fortis: Niels Bebëlaar 4, Jordy Sleijpen 3, Rens van den Driest, Demi Mondeel en Jessica de Boer 1. Dijkvogels-Tjoba 10-10: De remi se tegen degradatiekandidaat Dijk- vogels bevestigt de vormcrisis waar Tjoba mee worstelt. Werk lust kon dat niet compenseren. Tjo- ba-coach Van Put: „De ploeg werkt er hard aan het tij te keren." Scores Tjoba: Patrick de Bruine 3, Kris- tian Huisman en Johanneke Vleugel 2, Dirk-Jan Westmaas, Esmee Walraven en Manon Braam 1. Swift-Ondo 17-6: De Middelburg se confrontatie liep voor de bezoe kers uit op een sof. Continu op de huid gezeten kwam Ondo geen moment in de wedstrijd. „Het ging wel erg makkelijk", ervoer Swift-coach Marianne Marinnis- sen. Met gevarieerd spel legde Swift de beperkingen van Ondo bloot. Ondo-coach Hans de Meij: „Dit was Ondo onwaardig." Scores Swift: Richard Geldof, Roel Klootwijk en Mathijs Pagé 3, Anita Hoekstra en Elvera Wattel 2, Paul van den Berg, Bas Gunter, Sascha Theunis- sen en Naomi Zuidweg 1. Ondo: Ro nald Wisse en Jeroen Mesu 2, Annemie- ke Koppelaars en Lianne Lorier 1 Seolto-All Ready 19-6: All-Ready kon door tal van blessures en af zeggingen moeilijk een ploeg op de been brengen. Seolto kreeg daardoor een onervaren ploeg te genover zich. De Vlissingers toon den vooral voor rust (11-2) geen ge nade. Na rust was de uitdaging om te blijven scoren. Die opzet slaagde nog acht keer, met een eclatante overwinning als gevolg. Scores Seolto: Anniek Reijnierse en Timme Provoost 4, Daisy Verkerk en Jo- landa Kerkhof 3, Tom Harthoorn 2, Chris Mol, Dennis Goedegebuur en Rob Harthoorn 1. Stormvogels-Togo 12-9: Togo be gon scherp. Met lange aanvallen dwong het de thuisploeg tot ach tervolgen. Net voor rust (7-7) kwam Stormvogels op karakter langszij om Togo in deel twee geen schijn van kans meer te ge ven. Solide verdedigend werd het onder aanvoering van scherpschut ter Frank Peene vlot 11-7. Scores Stormvogels: Frank Peene 6, Arjen Schoe 4, Niek Peene en Francky Koole 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75