361 sport Vlissingen deklasseert DDHC Sterke start 's-Gravenpolder Zege voor Van Hoeve/ De Clerck Verlies biljarters Rugbyvrouwen Oemoemenoe openen sterk Zeeland Sport moeiteloos langs Lewedorpse Boys Nancy van de Ven Almere Pioniers en BV Souburg winnen toernooi BC Vlissingen HOCKEY Derdeklassers winnen ook tweede competitiewedstrijd maandag 20 september 2010 VLISSINGEN - Het basketbaltoernooi van BC Vlis singen leverde gisteren in sporthal Baskensburg bij de mannen een overwinning op voor Almere Pioniers. Er namen negen mannenteams deel, die twee voorronden speelden, waarbij de vier eerste divi sieteams zich voor de halve finales plaatsten. Daarin moest BC Vlissingen (foto) met 29-36 haar meerdere erkennen in Attacus. In de finale won Almere Pioniers met 32-26 van Attacus. BC Vlissingen legde beslag op de derde plaats dankzij een 30-25-zege op Lokomotief. Bij de vrouwen deden zes teams mee en ging de strijd om de eerste plaats tussen de twee Zeeuw se deelnemers BV Souburg en BC Vlissingen. In het onderlinge treffen trok BV Souburg na een spannende wedstrijd met 19-18 aan het langste eind. Het Limburgse Tracks eindigde op de derde plaats. foto Lex de Meester vlissingen - Ab van Hoeve en Martijn de Clerck hebben de twee de editie van het tweetallen schaaktoernooi in de Vlissingse ca fés 2x Bellen en Vanuus gewon nen. De Zeeuws-Vlaamse schakers waren te sterk voor de plaatselijke favorieten Hans Groffen en Jeroen Hekhuis. Er werd een hele competitie ge speeld en na één helft was de strijd nog volledig open. Beide tweetallen hadden slechts twee punten gemorst. De laatste ronde, waarin het duel tussen Van Hoeve/De Clerck- Groffen/ Hek huis op het programma stond, moest de beslissing brengen. Na dat De Clerck een overwinning be haalde op Groffen was het pleit be slecht en grepen de Vlissingers net als vorig jaar naast de titel. Derde werd het duo dat vorig jaar het toernooi won, Henrik Westerwee- Ie en Roeland Alders. MWiiiMyinMiii.'TII1 1 ui iMiiinAi'iH..,.])...,...u delft - Het vrouwenteam van Oe moemenoe begon prima aan de competitie. In Delft werd de Delft/Rotterdam-combinatie met 10-44 verslagen. Oemoemenoe, dat vorig seizoen promotie naar de ereklasse net miste, was veel ster ker. Bij de Middelburgse vrouwen waren vooral Yasmine van der Waal (4) en Rosanne den Toonder (2) trefzeker. Ook de debutanten Kensi van Rijswijk en Shelley Vier gever kwamen tot scoren. lewedorp - Vijfdeklasser Zeeland Sport was heer en meester in het duel met Lewedorpese Boys: 0-4. De thuisploeg, die een wat teleur stellende seizoenstart kent, kwam er niet aan te pas. Zeeland Sport drukte het klasseverschil bij rust uit door een 2-o-voorsprong op het scorebord door twee treffers van Jeroen Bosgra. Dezelfde speler was na de thee met een inzet van dichtbij nogmaals succesvol. Om dat ook Wesley van Effrink tussen door een keer raak schoot eindig de deze wedstrijd in 0-4. mansfield - Nancy van de Ven heeft op indrukwekkende wijze een motorcrosswedstrijd in het En gelse Mansfield op haar naam ge schreven. De Vlisssingse won in de categorie 85 cc kleine wielen alle manches. Zowel op zaterdag als zondag was ze een klasse apart. Er werden op het lastige parkoers in totaal zes manches verreden. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing door Peter Snelders hulst - De hockeysters van Vlissin gen wonnen ook hun tweede wed strijd in de derde klasse. Ze wal sten met maar liefst 7-1 over het thuisspelende DDHC heen. De Vlissingse mannen konden hun goede competitiestart geen ver volg geven. Ze verloren op eigen veld van Geldermalsen met 1-2. Vrouwen. DDHC-Vlissingen 1-7 (0-2): In de eerste helft was Vlissin gen al beter, maar ging het iets te veel in het lage tempo van DDHC mee. Na een kwartier opende door Daaf Kasse MIDDELBURG - De dammers van PWG 's-Gravenpolder zijn de nieu we competitie begonnen met een onverwachte meevaller. Het tien tal won zaterdag met 13-7 van Con- stant-Charlois. Het Rotterdamse team is op pa pier een van de betere teams in hoofdklasse B, maar miste te veel sterke basisspelers om een vuist te kunnen maken. Toch zag het er lang niet naar uit dat PWG met grote cijfers zou winnen. Na snelle nederlagen van de nieuwkomers Martin van Dijk en )os de Wild hadden de Rotterdammers een marge van vier punten opge bouwd. Brechtje de Schipper de score en nauwelijks tien minuten later liet Merel de Kam 2-0 noteren. In de tweede helft speelde Vlissingen een hoger tempo en walste over de thuisploeg heen. Op aangeven van Iris Koole scoorde Brechtje de Schipper al na drie minuten 3-0 en enkele minuten later tekende Laura Jeras voor 4-0. Uit de re bound scoorde de thuisploeg te gen, maar daarna stoomde Vlissin gen door naar 7-1 door treffers van Laura Jeras, Denise Markelbach en Maira Burggraaf. Vlissingen-Geldermalsen 1-2 In de rest van de wedstrijd was het echter alles PWG wat de klok sloeg. Eerst versloeg Daaf Kasse de sterke Daouda Soumah en vervol gens trok Niels Roelofsen de stand gelijk door winst in een bijna per fecte aanvalspartij. Captain Kees Rijk bracht zijn team op voorsprong na een partij waar in langzaam maar zeker de kansen keerden. Eindspelzeges van Rian- ka Rentmeester en Johnny de Leeuw brachten de eindstand op 13-7- De Middelburgse damclub kan te rugzien op een geslaagde competi tiestart in de eerste klasse B. In Sint-Laurens hield het team titel kandidaat Zaanstreek op een 10-10-gelijkspel. Het zat de Middel- (0-1): Geldermalsen was een taaie tegenstand die uitgekookt verde digde en tevens een sterke doel man onder de lat had staan. De evenwichtige eerste helft werd met 0-1 afgesloten. In die periode had de thuisploeg pech dat Boude- wijn Jagers de bal tegen de paal schoot. In de tweede helft was Vlis singen vrijwel steeds in de cirkel van de bezoekers te vinden. Toch werd het via een verdedigingsfout 0-2. Het doelpunt dat Mark van Dalen tien minuten voor tijd scoorde viel te laat om nog op gelij ke hoogte te komen. burgers aan enkele borden niet te gen, want de Noord-Hollandse ploeg sprong slordig met de kan sen om. Jaap de Jonge, Danny Wat- tel en Peter Schunselaar tekenden bij Middelburg voor de winstpar tijen, Wim Koppejan, Ruud van Eenennaam en Piet Allaart verlo ren. Het tweede team van PWG 's-Gra- venpolder moest het in de ope ningswedstrijd opnemen tegen de reserves van Constant-Charlois en won met dezelfde cijfers als het eerste: 13-7. Twee van de vijf nieuwkomers, Aart Slager en Cor Boot, luisterden hun debuut op met een winstpartij. De derde ze ge kwam op naam van captain Hans van Akkeren. Vrouwen tweede klasse. Peli- kaan-Rapide 2-0 (1-0): Twee dode spelmomenten velden het vonnis over de Hulsterse vrouwen. De ploegen hielden elkaar in de eerste helft goed in evenwicht, al was Ra- pide wel iets gevaarlijker. Toch was het Pelikaan dat scoorde. Uit de eerste de beste strafcorner werd het 1-0 in de 25e minuut. In het be gin van de tweede helft werd Peli kaan tot aan het eigen doel terug gedrongen. De 1-1 hing in de lucht, maar gemis aan'scherpte stond de gelijkmaker in de weg. Een strafbal bracht de beslissing. kwadendamme - Het kaderteam 's Lands Welvaren verloor in eigen huis met 0-8 van Wellse Vaert 2. Al doen de cijfers anders vermoe den, spanning was er wel degelijk. Jaap van der Weijde kwam in zijn tweede wedstrijd maar net tekort en Peter de Bree leverde een knap pe prestatie, al valt die in de uit slag niet terug te lezen. Toen tegen stander Ludo Kools zijn laatste punt had gemaakt restten De Bree in de nabeurt nog 161 punten. Met een voor Neo kader 57/2 magistra le serie van 159, twee te weinig voor een gelijkspel. Vorige week vijf, nu zeven beurten geeft een al gemeen gemiddelde van 48.166. BillpÉgËg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74