sport 135 jn, Eric Vereecken? op de stip buik die over de bovenhuis hangt' Douglas in Oranje? maandag 20 september 2010 verd verreden. heid niet rond kon krijgen." Om het maar eens populair te zeg gen: Vereecken had als jonge wiel renner het buskruit niet uitgevon den. Hij was nogal naïef, geeft hij zelf toe. „Hoe jonger, hoe dom mer." Zon renner die een trainer en begeleider had moeten hebben om de grote doorbraak te maken. „Met alles wat ik wist, deed ik maar wat raak. Ik ging trainen tot ik erbij neerviel. Soms kon ik met de besten mee. Ik heb koersen ge reden met Jan Ullrich in het Zwar te Woud, met Peter van Petegem en Frank Vandenbroucke in de Vlaamse Ardennen. Dan reed ik mee voor de eerste plaatsen, maar als je nu kijkt wat ik er maar heb uitgehaald in mijn carrière... Mis schien was ik ook te snel tevreden. Ik ben een renner geweest van heel veel tweede en derde plaat sen. Dave Dubbeldam, in mijn pe riode, was een slimme coureur, die kon zich goed wegsteken en op het eind exploderen." Zo waren er meer talenten in die tijd. „Johnny van Cadzand was in mijn ogen de beste die we ooit hebben gehad. Zoals die bergop kon rijden, dat heb ik nooit meer gezien van een Zeeuwse renner. Hij was alleen te gemakkelijk, hij trainde niet lang genoeg. Dat brak hem in de koers op. Hij was in een wedstrijd van tweehonderd kilo meter tot tien kilometer voor het einde de beste van allemaal. Maar als het op winnen aankwam, dan brak hij. Bij mij was het net an dersom, kilometers genoeg in de benen, ik werd alleen vaak geklopt in de sprint, soms ook omdat ik niet brutaal genoeg was." Vereecken heeft als renner zijn heil vaak buiten de provincie gezocht, omdat hij in het vlakke Zeeuwse land minder uit de voeten kon. De Berg beklimmers uit Stein, de Flandriens uit Oudenaarde, Tijs Ta pijt uit Etten-Leur, de Erotic Dis count Center ploeg uit Walsoor den zijn de bekendste ploegen waarvoor hij tijdens en na zijn pe riode bij de Wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen heeft gereden. „Daardoor kon ik mooie wedstrij den in het buitenland rijden, zoals de Midi Libre voor amateurs en de Belgische klimkoersen waarin ik me als een vis in het water voelde. We reden criteriums die ongeloof lijk zwaar waren. Dat je bijvoor beeld vijftien keer achter elkaar de Berendries op moest. Ik heb er maar weinig andere Zeeuwse ren ners gezien, alleen Patrick Tolhoek ging wel eens mee. Die kon dat werk ook aan. De Erotic-ploeg in Zeeuws-Vlaan deren, een spraakmakend gezel foto Mark Neeiemans schap met een omstreden spon sor, had zijn doorbraak moeten worden. Vereecken was klaar om het te gaan maken. „Maar het liep mis met mijn huwe lijk. Ik was zes jaar getrouwd met een Poolse vrouw, die ik daar tij dens een koers had ontmoet. En ik wist na één dag al dat het nooit iets zou worden tussen ons. De rust die ik toen had moeten vin den, heb ik nu wel. Daarna ben ik weer met een Poolse getrouwd, uit hetzelfde plaatsje als mijn eerste vrouw. We zijn ruim twaalf jaar ge trouwd nu. En we hebben het heel goed met elkaar. Ik werk in Terneuzen, zij in Antwerpen in de logistiek. We hebben één auto, dus ik rijd met de fiets en zij met de auto naar het werk. Voor mij is dat gelijk een mooie training, al is het in de winter wel doorbijten. Want eerlijk gezegd ben ik nogal een koukleum." Zou het nü dan echt waar zijn, van dat afscheid, Eric Vereecken? „Het is definitief, denk ik, maar je weet het nooit. Ik ben zes jaar gele den voor het laatst gestopt met een groot afscheidsfeest. Maar aan het eind van dat jaar werd ik nog wereldkampioen bij de wilde bond. Ik kon de verleiding niet weerstaan om nog een jaar in de regenboogtrui te rijden. Dus je weet het nooit." Bondscoach Bert van Marwijk heeft deze week een gesprek met de Braziliaan Douglas. De verde diger van FC Twente wil op korte termijn voor het Nederlands elftal uitkomen. door Barry van der Hooft Hebben we Douglas eigenlijk wel no dig in het Nederlands elftal? Ja, vanuit sportief oogpunt wel. Want van de twee huidige centra le verdedigers, John Heitinga en Jo ris Mathijsen, worden niet zo heel veel mensen vrolijk. Het is solide, maar ook kwetsbaar tegen de echt grote spitsen. Douglas heeft de af gelopen seizoenen bewezen tot de beste verdedigers in de eredivisie te behoren en kan eindelijk eens voor serieuze concurrentie bij Oranje zorgen. Douglas kan met zijn lengte zowel in aanvallend als verdedigend opzicht iets toevoe gen bij vrije trappen en corners. En hij is er gelukkig ook niet vies van om eens gedurfd in te schui ven. Maar het blijft toch vreemd, een Bra ziliaan in Oranje. Zeker weten! In een interview met weekblad NuSport keek Douglas onlangs terug op het WK. „Ik was tijdens het WK echt twee dagen verdrietig toen Nederland van Bra zilië won", vertelde hij. „Daarna was ik wel voor Nederland. Na de finale was ik weer twee dagen ver drietig." Zijn hart ligt dus overdui delijk nog steeds in zijn vaderland Brazilië. Maar Douglas wil graag in terlands spelen, om zich zo nog na drukkelijker in de kijker te spelen bij Europese topclubs. Voor het Braziliaanse team denkt hij niet in aanmerking te komen, dus is Ne derland een prima alternatief. Moet Bert van Marwijk zich daar dan wel voor lenen Nee. De bondscoach kijkt naar kwaliteit en vanuit dat oogpunt kan Douglas voor hem een belang rijke speler worden. Maar diens route richting Oranje kan ook an dere spelers wakker schudden. Op korte termijn zullen we er weinig van merken, maar misschien spe len we op het WK van 2018 in ei gen land dan wel met twee Brazili anen, een Argentijn en een Duit ser in het Nederlands elftal. Er zul len toch weinig fans van Oranje zijn die daar op zitten te wachten? En nu? Als het gesprek tussen Van Mar wijk en Douglas positief verloopt, zal om een versnelde naturalisatie worden gevraagd. Douglas zal dan een inburgeringscursus moeten doen en daarbij positief moeten scoren. Op de vraag in NuSport in welke provincie Enschede ligt, bleef hij het antwoord schuldig. Terwijl je dat toch eigenlijk moet weten als speler van Oranje. Nou, mijn enkel, lies, pols en voeten zijn ingepakt. Zonder die tape val ik uit elkaar." Tafeltennisster Li Jiao nadat ze met Nederland voor de der de keer op rij Europees Kampioen is geworden in Trouw. „Ik heb twee school gaande kinderen. Die komen in het voorjaar altijd met een verkoudheid thuis. Dan ben ik als de dood om ook ziek te worden, dat kan zomaar een paar weken van mijn seizoen kosten. Ben ik bang voor mijn eigen kinderen. Dat is raar. Triest eigenlijk." Wielrenner Koos Moerenhout in NU Sport. „Ik heb gemerkt wie mijn echte vrienden zijn. Sommigen hebben me laten vallen als een baksteen. Dat gold overigens niet zozeer voor wielrenners. Ik ben tijdens mijn schorsing zoveel mogelijk weg gebleven uit de sport." Wielrenner Riccardo Ricco na zijn terugkeer in het pelo ton na twee jaar schorsing in het Algemeen Dagblad, „Als we hier toch eens zouden mogen voetballen, dacht ik. Later speelden we in het Emirates stadion tegen ze. Dan zag ik Brama daar het veld op komen en dacht: ach gossie, Woutje." Twente-voorzitter Joop Munsterman in de Volkskrant. „Ik kreeg een aardige kopstoot van die Mariga, maar je hoort mij er niet over klagen. Ik heb zelf ook wel wat uitgedeeld, je speelt deze wedstrijden niet om vrienden te maken." FC Twente speler Theo Janssen over het tumult na de wedstrijd met Inter in de Telegraaf. „Ik hou erg van slapen, dus ik vroeg me af welke idioot het in zijn hoofd haalde mij zo vroeg te bellen. Maar toen ik de stem hoorde, was ik meteen wakker. Mario Been aan de lijn: ik mocht de voor bereiding mee doen met het eerste!" Feyenoorder Jerson Cabral in Voetbal International. „We gaan geld vragen per gestelde vraag hoor. Een handje van Mario en mij kost je nog een 25 euro extra." Leo Beenhakker grapt op de persconferentie over de finan ciële situatie bij Feyenoord in Trouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73