321 sport Van Poelje blijft ongeslagen Arnemuiden verrast met drie op een rij Dauwendaele nu al lelijke eendje van eerste klasse Eerste nederlaag voor MZVC Christiaan Boon bezorgt SSV met twee goals zege Walcheren en Jong Ambon gaan aan kop ZATERDACVOETBAL EERSTE KLASSE GPC Vlissingen wint ten koste van WGZ ook derde wedstrijd in eerste klasse: 4-3 maandag 20 september 2010 KINDERDIJK - FC Dauwendaele en Terneuzense Boys maakten zater dag geen reclame voor het Zeeuw se voetbal. De eersteklassers verlo ren respectievelijk bij Achilles Veen met 9-0 en bij Alblasserdam met 8-0. Zaamslag deed het aan merkelijk beter. De ploeg boekte de eerste zege, 1-2 bij De Zwerver. FC Dauwendaele begint nu al het lachertje van de eerste klasse C te worden. De Walcherse formatie ging voor de derde maal onderuit. Dit keer werd met 9-0 van koplo per Achilles Veen verloren. „Het was te vergelijken met Real Ma- drid-Ajax", zei interimtrainer Wil lem de Keuning na afloop. „We kwamen op alle fronten tekort. Veen was drie klassen beter." Na acht minuten keek Dauwendae le al tegen een 2-0-achterstand aan. Frans van Steenhoven sloeg in de twee minuut toe, waarna even later Roel van Delft profiteer de van slecht ingrijpen in de defen sie. Hierna luwde de storm enigs zins, maar nog voor rust werd het 4-0 via doelpunten van Wim Hol ster en opnieuw Roel van Delft. Ook in de tweede helft kwam FC Dauwendaele er niet aan te pas. De ploeg schoot de bal welgeteld één keer tussen de palen, voor het overige heerste de thuisclub. Pas cal Ippel (2x), Ferdie Verhoofstad (2x) en Wim Holster. De 9-0-zege was nog een magere afspiegeling van het krachtsver schil. „Het had ook 19-0 kunnen zijn", zei een woordvoerder van de thuisclub. FC Dauwendaele staat na drie wedstrijden puntloos onderaan en heeft een indrukwek kend doelsaldo: 1 voor en 16 tegen. Zaamslag ging bij De Zwerver met 1-1 rusten (lordy Bakker scoorde voor Zaamslag) en kwam vroeg in de tweede helft via Peter Diele- man op 1-2. Het is kermis in Terneuzen, maar de schiettent stond zaterdagmid dag in Alblasserdam. Terneuzense Boys ging kansloos onderuit en on derging één van de grootste neder lagen van de laatste decennia: 8-0. De thuisploeg benutte voor rust nagenoeg alle kansen: 3-0. Na de 4-0 geloofde Terneuzense Boys het wel. Bruse Boys won ook zijn tweede thuiswedstrijd. De ploeg versloeg Roda Boys met 3-1 ondanks het missen van veel kansen. George Geluk, Mats Willemse en Tom Blomaard scoorden voor Bruse Boys. HOEDEKENSKERKE - MZVC leed za terdag zijn eerste nederlaag in de vierde klasse. De Middelburgers verloren met 2-0 bij Hoedekensker- ke dat nu negen uit drie heeft. Een verdedigend ingesteld MZVC hield het een uur vol, maar kwam toen op achterstand door een kop bal van Jermo Stoel. Diezelfde Stoel scoorde tien minuten voor tijd de beslissende treffer, waar mee Hoedekenkskerke zijn koppo sitie verstevigde. 4 CPC scoorde in drie wedstrijden twaalf keer; een gemiddelde van vier per wedstrijd GPC-invaller Merijn Dek scoort de 4-2. WWilHfffiliiTOICT' GOES - Dankzij twee treffers van Christiaan Boon heeft SSV'65 ook de derde wedstrijd in de tweede klasse gewonnen. De Goese ploeg kwam in de eerste helft op voor sprong, maar zag Duiveland na rust steeds sterker worden. Het was wachten op de gelijkma ker. Boon dacht daar echter anders over. Als een duveltje uit een doos je dook hij in de 76e minuut op in het strafschopgebied. Het goud haantje zette, na goed voorberei dend werk van Mitchel van Bel- zen, als laatste zijn voet tegen de bal en zorgde voor 2-0. „Dat was een goed moment om te scoren. We stonden onder druk, maar ble ven er keihard voor vechten", al dus Boon. Niet veel later kwam Duiveland op 2-1, uit een benutte strafschop van Ronald Zwager. In de slotseconden voorkwam keeper Sallet met zijn voet dat de bezoe kers nog op 2-2 kwamen. door Tom Vennink MIDDELBURG - Na drie speelrondes bestaat de kop van de tweede klas se van het zaterdagvoetbal uit Ar nemuiden en SSV'65. Arnemui den won met 3-2 van Pelikaan, ter wijl SSV Duiveland met 2-1 ver_- sloeg. De Noormannen-Zwaluwe 2-3: Tot de rust domineerde Zwaluwe. In de 28ste minuut werd het 0-1 door Arnold Loomeijer. De thuis ploeg kwam na rust op gelijke hoogte via Mark Minderhoud. Zwaluwe prikte terug met Arno Evegaars, maar De Noormannen kwamen weer terug, nu via Rick Hengst. Een sterk eindschot van Zwaluwe werd De Noormannen fataal, eindstand 2-3. DFC-Serooskerke 2-1: Seroosker- ke kwam er in het eerste uur niet aan te pas. Pas twintig minuten voor tijd kwam de ploeg op gang bij een 1-0 achterstand. David Dek ker benutte een strafschop, 1-1. DFC liet zich niet van de wijs brengen en scoorde in de slotfase 2-1 via Kenneth Klaverwijde. Arnemuiden - Pelikaan 3-2: Arne muiden stond na een halfuur com fortabel op 2-0 via twee treffers van Leon van Belzen II. Lerry Overgaauw verkleinde het verschil naar 2-1. In de tweede helft scoor de Marinus Baas zijn vierde treffer van het seizoen. Arnemuiden was heer en meester, maar incasseerde in de slotfase toch nog een tegen treffer. AZVV - VVC'68 1-2 (1-1): Piet de Graaff 0-1, Wouter Boeije 1-1, Gijs Adriaansen 1-2. ALkl Het verslag van Oostkapel- le-Nieuwdorp staat op pagina 37 foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Walcheren heeft sa men met Jong Ambon de kopposi tie in de vierde klasse overgeno men. Beide ploegen wonnen. RIA W-Walcheren 1-2: Vooral voor de rust was Walcheren opper machtig met goed positiespel, een snelle balcirculatie en kort verdedi gen. Anis Berber en Mark van de Eijk scoorden toen. In de tweede helft kon Walcheren het tempo niet meer volhouden. Ludovico Cantoro maakte de 1-2. Jong Ambon-Patrijzen 2-1: In een rommelige wedstrijd waren de beste kansen voor de thuisploeg, die echter opnieuw moeite had om te scoren. Nu stond het halver wege 1-0 door een treffer van Levi Waisapy die na rust deze voor sprong verdubbelde: 2-0. Tien mi nuten voor tijd bracht Edwin Ca- pello de 2-1 op het bord. In de extra tijd kreeg Levi Waisapy zijn tweede gele kaart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70