voor het voetbal sport 131 Kloetinge scoort twee keer en verliest met 0-1 van XerxesDZB Onverwachte treffer maakt RCS kansloos 'Ze hadden de bal breed moeten leggen. Maar dat gebeurde niet en daardoor winnen we ook niet' Karakteristiek maandag 20 september 2010 W Hoek-trainer Gaby Demanet over twee kansen na rust door Barry van der Hooft HOEK - Een paar spelers beenden meteen met een zuur gezicht rich ting de kleedkamer, Klaas Helle- baut kon nog net een glimlach te voorschijn toveren terwijl hij met de pupil van de week poseerde, John Schot lag verslagen op het gras. Het kostte weinig moeite om de teleurstelling bij de spelers van Hoek zaterdag waar te nemen, kort na het laatste fluitsignaal. Na een voor de neutrale toeschouwer heerlijke wedstrijd stond de Zeeuws-Vlaamse topklasser met le ge handen. Koploper Katwijk bleef ongeslagen en stapte met drie pun ten terug de bus in (2-3). De winnende trainer kon een glimlach niet onderdrukken. „Ik denk dat het publiek een heerlijke middag heeft gehad", zei Cees Bruinink. „Iedereen roept dat Hoek verdedigend speelt, maar ik heb hier twee ploegen gezien die vol op de aanval speelden. Deze wedstrijd was reclame voor het voetbal." De teleurstelling in het Hoek- kamp kon de trainer van Katwijk wel begrijpen. „Ze hebben in de tweede helft de kansen gehad om op voorsprong te komen. Dat wij dan vlak voor tijd de winnende maken is zuur voor Hoek. Maar de ze ploeg heeft heel veel kwaliteit. Als Hoek zo blijft voetballen, gaat dat op de lange termijn resultaten opleveren. Zelf heb ik de afgelo pen drie jaar bij Katwijk aan een ploeg mogen bouwen. Dat is een proces dat tijd kost." Door in de slotminuten een gelijk spel uit handen te geven, beleefde Hoek een pijnlijk déja vu. Op de tweede speeldag stond het tegen Barendrecht vlak voor tijd 1-1, toen de bezoekers alsnog scoor den. Tegen Katwijk gebeurde zater dag precies hetzelfde. „We hadden op dat moment zélf al voor moe ten staan", keek Gaby Demanet te rug. „Dat dat niet het geval was, hadden we aan onszelf te danken." Demanet doelde op de kansen voor invaller Nick de Jong (55e mi nuut) en Stijn Mahieu (75e), die beiden alleen voor doelman Atam Koroglu kwamen. Demanet: „Ze hadden de bal breed moeten leg gen. Maar dat gebeurde niet en daardoor winnen we ook niet." Toen de ergste teleurstelling wat weggezakt was, kon de Belg wel met een tevreden gevoel vaststel len dat zijn ploeg heel anders voor de dag was gekomen dan een week eerder tegen IJsselmeervo- gels (2-0-nederlaag). „Het was een wereld van verschil. Dit niveau moeten we proberen vast te hou den. Het heeft er ook mee te ma ken dat we nu thuis speelden. Katwijk is een ploeg met veel kwa liteit, maar we creëerden er ge noeg mogelijkheden tegen. Maar HOEKlKATWIJK EU Van Nieuwenhuijzen Koroglu Hellebaut Tuinfort Van Nieuwstadt Van Dam Siereveld Huisman Koné Krol is Mendes Jansen 52. De Jong Van Oijen Landuyt Godvliet Alfons 46. Groen Mahieu Lammers Schot 68. Ent Pattinama Ten Heuvel 81. Bouzambou Kleine 79. Hensen Doelpunten 5. Landuyt 1-0; 9. Van Oijen 1-1; 33. Mahieu 2-1; 45 2. Ten Heuvel 2-2; 87. Hensen 2-3 Kaarten Landuyt en Alfons (Hoek) Scheidsrechter H. van de Ketterij, Goes Aantal toeschouwers 1200 door René van Stee zij hadden vandaag ook het geluk van de koploper. Twee goals via de binnenkant van de paal.... Dat ge beurt als je bovenaan staat." Hoek-Katwijk was vooral voor rust een wedstrijd om de vingers bij af te likken. De eerste kans was al na één minuut voor de bezoe kers, Stijn Mahieu verzuimde kort daarna de score te openen, maar na vijf minuten knalde Jurgen Lan duyt wel fantastisch raak, met links (t-o). Landuyt had een uur voor de wedstrijd nog een verdo vende injectie gekregen, vanwege een ribblessure. „Mijn rib is gek- neusd en de spieren tussen mijn ribben zijn afgescheurd. Aan het begin van de week heb ik daarom niet getraind. Maar soms moet je als voetballer een man zijn." Over zijn doelpunt: „Het was in derdaad een fantastische goal, maar ik zou liever niet scoren en wél winnen." De openingstreffer van Landuyt werd binnen vier minuten wegge poetst door Donny van Oijen, de beste speler aan Katwijk-zijde, die via de paal raakschoot. Zowel Hoek als Katwijk kreeg daarna mo gelijkheden op een tweede treffer. Mahieu was na 33 minuten de eer ste die wist te scoren, na een sub tiel passje van John Schot. Hoek leek met die voorsprong te gaan rusten, tot Laurens ten Heuvel in blessuretijd een vrije trap prachtig binnenschoot (2-2). De Jong, Mahieu (2x) en Hellebaut kregen na rust kansen om de 3-2 te maken. De gevierde man werd echter invaller Daniel Hensen. Bij een verre inworp stond hij op de goede plaats en liet met een snoei harde volley Jörg van Nieuwenhuij- "zen kansloos: 2-3. „Iedereen is nu ontgoocheld", zei Landuyt, „want er zat veel meer in. Katwijk heeft amper iets gecreëerd, wij kregen de kansen. Maar dan moet je die wel benutten." KLOETINGE - „We hebben er echt niet voor betaald hoor", was de veelzeggende opmerking van een XerxesDZB-supporter na afloop van het duel van zijn club met Kloetinge. Hoewel de Bevelandse hoofdklasser zaterdagmiddag in ei gen huis twee keer raakschoot, stond er toch een droge 0-1 op het scorebord. „Ongelooflijk", verzuchtte Kloetin- ge-trainer Cees Houtepen. „Je geeft bijna niks weg en creëert vol op kansen. Dat je dan toch verliest is heel zuur." De oefenmeester hield wijselijk zijn mond over het arbitrale trio. Niettemin leidden twee beslissingen van scheidsrech ter Van de Rest, beide keren op aangeven van zijn assistenten Van der Zwan en Bakker, ertoe dat de thuisploeg met lege handen stond. Op slag van rust keurde hij een fraai binnengeschoten vrije trap van Maarten van Rosevelt af, om dat een Kloetinge-aanvaller hinder lijk buitenspel zou hebben ge staan. In de tweede helft werd een min stens zo fraaie treffer in de rechter bovenhoek van Corné Schilper- oort uit een afgeslagen hoekschop geannuleerd, omdat de bal achter zou zijn geweest. „Volgens de regeltjes zal het alle maal wel kloppen", zei Schilper- oort met enig cynisme. „Maar als die goals waren goedgekeurd, had niemand er iets van gezegd. Ook bij XerxesDZB niet. Trouwens, als die corner al achter was geweest, had hij meteen moeten fluiten. Dat had een hoop gedoe be spaard." Schilperoort viel na de rust in. Hij had een week niet getraind vanwe ge koorts. Als vervanger van Mi chel Maaskant speelde de midden velder een puike partij. Kloetinge was in de tweede helft veel sterker dan de Rotterdammers, die hun voor de rust verkregen voorsprong met man en macht verdedigden. Daarbij schuwden zij het betere to neelwerk niet. Om de haverklap lag er een Xer- xesDZB-speler op de grond vanwe ge een vermeende overtreding of ander malheur. Schilperoort: „Daar had ook strenger tegen opge treden kunnen worden. Je kan wel tijd bijtrekken, maar door die on derbrekingen raak je helemaal uit je ritme." Toch creëerde Kloetinge de nodige kansen om op gelijke hoogte te ko men. Onder anderen Daan Esser (lob net naast) en Mallie (schot uit de kruising geranseld) hadden geen geluk. Voor de rust ging de wedstrijd gelijk op. Tegen een fy siek sterke en over veel lengte be schikkende opponent zocht Kloe tinge te vaak de lange baf XerxesDZB bleef eenvoudig over eind en kwam in de 27e minuut bijna uit het niets op voorsprong. Mario Bilate aarzelde geen mo ment, nadat achtereenvolgens Björn Quartel en Jaap Esser de bal koppend niet goed wegwerkten. Pal daarna raakte Bilate nog de paal. Daartegenover stonden moge lijkheden van onder anderen So- fyan Azzagari en Daan Esser. Net als zijn spelers baalde Houtepen van het verlies. Toch was hij opti mistisch gestemd. „Als we blijven spelen zoals vandaag, gaat zich dat een keer uitbetalen." Kloetinge-XerxesDZB 0-1 (0-1). 27. Mario Bilate 0-1. Scheidrech- ter: R. van de Rest (Dordrecht). Ce- Ie kaart: Daan Esser, Etiënne Mal lie, Mark Schuit (Kloetinge) Wesley van Leeuwen, Mario BilatefXer- xesDZB). Aantal toeschouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Arjan van der Smis sen, Maarten van Rosevelt, Jaap Es ser; Mervin Niemantsverdriet (71. Rick Mulder), Daan Esser, Ingmar Quist, Etiënne Mallie, Michel Maas kant (46. Corné Schilperoort), So- fyan Azzagari (64. Mark Schuit). door Koen de Vries EERSEL - Zondageersteklasser RCS was gisteren in Eersel kansloos in het duel met EFC. De Souburgers verloren met 3-1. Trainer Michel Leonhart hinkte na afloop op twee gedachten: „Mijn ploeg is jong, mist ervaring en hoeft niet per se naar boven te kijken. Aan de andere kant, als we echt goed zouden zijn, hadden we hier drie punten kunnen pakken. Eindconclusie was dat RCS in dit stadium van de competitie net te kort komt. De ploeg verloor eerder geflatteerd met 4-2 bij Geldrop, de andere koploper in de eerste klas se. „We zijn nog te broos", vindt Leonhart. „We worden niet op kwaliteit geklopt, maar op karak ter." RCS begon goed in Eersel, onder de rook van Eindhoven. De ploeg had het initiatief het eerste kwar tier in handen. Spelers en trainer dachten dat er wat te halen was op Brabantse bodem, maar die ge dachte werd snel de bodem inge slagen. Een onverwachte treffer van EFC maakte alles helemaal an ders. „Na die 1-0 speelden we een verloren wedstrijd", had de trainer gezien. „We verloren de duels, el ke tweede bal was voor EFC." Na de rust probeerde RCS de ba kens te verzetten, maar van die in tentie kwam niets terecht omdat EFC meteen 2-0 maakte. De 3-0 volgde al snel en deed de deur dicht. Leonhart: „Wat me goed deed was dat we in de slotfase, toen we met vier spitsen speelden, druk konden zetten. Besar Xhoxhaj maakte de 3-1 en daarbij bleef het. Vlissingers Björn Langeveld (tweede van links, rood shi de bal te koppen in het duel met Nuenen. t) en zijn ploeggenoot Thomas Ragut (midden) proberen foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69