261 sport Heracles blijft met tien man overeind tegen FC Twente PSV laat dure Beenhakker is Miralem Sulejmani ANI-DUMP mnnnnzsnm Verbeek geeft Romero de kans Reis na aanhouding afwezig erg bezorgd over Feyenoord EREDIVISIE PSV heeft voor de tweede keer dit sei zoen punten laten liggen. De Eindhove- naren spelen gelijk tegen Roda IC: o-o. A- merken sanitair tegen bodemprijzen Kom langs en neem uw offerte mee. zijn altijd goedkoper! maandag 20 september 2010 door Leon ten Voorde ALMELO - De bijna bedwelmende euforie van het duel tegen Interna- zionale was in Almelo opeens een echo uit een ver verleden. De ju bel die de voorbije dagen over FC TWente neerdaalde, maakte gister middag bij Heracles plaats voor frustratie en irritatie. Waar was dat frisse en goed voetballende elf tal gebleven die deze week impo neerde? Alle wapens die Twente af gelopen dinsdag nog met succes in zette, ontbraken in de TWentse der by, die vanuit de optiek van de landskampioen een heel teleurstel lend verloop kende (0-0). De held van de wedstrijd tegen In- ter, Theo Janssen, vatte de matige TWentse derby na afloop in een woord treffend samen: „Waarde loos." Bij Twente deed niemand ook maar een poging om de zwak ke vertoning nog enigszins goed te praten. „We mogen hier geen pun ten laten liggen", zei aanvoerder Peter Wisgerhof „Dit was gewoon heel slecht", vulde Wout Brama aan. Waar de spelers vooral van baalden was dat Twente geen en kel voordeel had gehaald uit het feit dat het na de rode kaart voor Mark-Jan Fledderus de gehele tweede helft een man meer op het veld had gestaan. Normaal gesproken heeft een te genstander in Nederland dan geen enkele kans meer tegen Twente, dat het positiespel misschien wel het best beheerst van allemaal. Doorgaans gaat het tempo dan om hoog, wordt de vrije man bijna blindelings gevonden en is het wachten op de goals. Maar de Twente-aanvaller Bryan Ruiz wordt gevloerd door Marko Vejinovic van Hera cles. foto Vincent Jannink/ANP ploeg die dit seizoen kansen aan de lopende band creëert, vond nooit de opening in de muur van Heracles. Twente ontbeerde naast creativi teit ook de power om iets af te dwingen. „De echte wil om hier te winnen was er niet", zeiden Bra ma en Wisgerhof onafhankelijk van elkaar. „De frisheid ontbrak en dat heeft waarschijnlijk toch met de wedstrijd tegen Inter ma ken", aldus Janssen. „We kwamen er voetballend niet doorheen en dat heeft ook met het schijtveld hier te maken. Wij willen graag de spelers in de loop aanspelen, maar op dit veld gaat zon bal dan vaak uit. Nu werden we gedwongen om elkaar de bal in de voeten te spe len. En dat is ons spel niet. Mede daardoor was het allemaal heel sta tisch en voorspelbaar." Het Twente van de totale beweging, zoals trai ner Michel Preud'homme dat voor staat, was in de derby dan ook meer het Twente van de totale stil stand. Vanaf de eerste minuut na rust ging de ploeg ook veel te ge forceerd te werk en al binnen tien minuten zag je de moedeloosheid in het anders zo stoïcijnse elftal sluipen. Twente was volledig aan gewezen op die ene individuele op risping, maar ook die bleef uit. Vooral de aanval stelde zwaar te leur. Bijna alles moest van Bryan Ruiz komen, maar die had dit keer eens geen greep op zijn rappe, be gaafde voeten. NIJMEGEN - Wie moet er op doel bij AZ: Joey Didulica of Sergio Ro mero? „Een trainer die zijn beste spelers niet opstelt, doet zichzelf en de club tekort", zei Gertjan Ver beek gisteren. De AZ-trainer gaf gisteren bij NEC-AZ (0-1) de Ar gentijn Romero de kans. De situa tie bij AZ was eind vorig seizoen duidelijk. Romero zou verkocht worden, waarna Didulica de num mer één zou worden. Maar een transfer van Romero bleef uit en dus zit AZ nu met twee goede keepers. Aanvoerder Stijn Schaars: „Het is simpel. Didulica heeft het dit seizoen goed gedaan. Maar Ro mero vertegenwoordigt kapitaal." door Frans van den Nieuwenhof KERKRADE - In wedstrijden zoals gisteren, die een dubbeltje op zijn kant zijn, mist PSV te vaak het ve nijn en de agressie om de winst naar zich toe te trekken. Veel te vrijblijvend ging de kampioenskan didaat tegen Roda JC om met enke le grote kansen, zodat opnieuw twee dure punten verloren gingen. De 0-0 in Limburg was een juiste weergave van de krachtsverhoudin gen binnen het veld. Trainer Fred Rutten was echter te leurgesteld over de manier waarop PSV zich in het strafschopgebied van de tegenstander gedroeg. „Er waren twee, drie momenten waar op we hadden moeten doorbij ten", vond hij. „Als je werkelijk wat wilt bereiken, moet je in dit soort wedstrijden de drie punten pakken. Zulke kansen zijn in de ab solute top vaak bepalend voor waar je eindigt." Rutten verwees naar de vrijheid, waarin Marcus Berg en Otman Bakkal oog-in-oog kwamen te staan met doelman Pr- zemyslaw Tyton. Geen van tweeën was koelbloedig in de afronding. Berg ging ongeïnteresseerd .om met een goede dieptepass van Wilfred Bouma en liet zich later nog eens de bal ontfutselen door Tyton. Bakkal tikte de bal na een handig passje van Berg zonder eni ge overtuiging naast het doel. Het gelijkspel was bitter voor PSV, omdat Rutten de overtuiging heeft dat zijn ploeg 'een enorme doel- puntenmachine' kan zijn. „Wed strijden zonder goals horen eigen lijk niet bij ons", vond hij. „In de frontlinie hebben we vandaag niet het niveau gehaald, wat we kun nen halen. We waren niet alert ge noeg." Rutten oordeelde ook dat zijn ploeg meer pijn moet kunnen lij den. „In een drukke reeks van wed strijden moet je als speler kunnen accepteren dat je een beetje moe bent. Puur fysiologisch zijn de spe lers voldoende hersteld; het zit 'm niet in de benen, maar in de bo venkamer. Je mag van jezelf niet accepteren dat het een keer niet gaat zoals je graag wilt. Daar moet je je overheen zetten." PSV vertoonde dat mankement niet alleen in de voorste lijn. „Als team moeten wij veel meer uitstra len: deze wedstrijd is voor ons. Dat gevoel heb ik tegen Roda JC niet gehad." De thuisploeg bestreed PSV met veel agressie en loopvermogen. Op het middenveld kwamen vooral Ola Toivonen en Orlando Engelaar dynamiek tekort om hun directe tegenstanders (Ruud Vormer en Willem Janssen) te bestrijden. Janssen dook meerdere keren in de spits op en had al na acht minu ten kunnen scoren. Hij lepelde een dieptepass van Vormer op de lat. Ook na rust faalde Janssen in vrij staande positie, dit keer was doel man Andreas Isaksson de sterkste. Teveel spelers van PSV bleven on der hun niveau. Toivonen is geen schim meer van de veelscorende middenvelder die hij de eerste we ken van het seizoen was. Wellicht is de teleurstelling over de afgekets te transfer naar Liverpool daar de bet aan. Engelaar lijkt sinds de af melding voor het Nederlands elf tal met zichzelf te tobben en Berg moet kennelijk nog altijd wennen aan een speelwijze met drie aanval lers. Tot nu toe heeft hij de hoge verwachtingen nog niet waarge maakt. Ook gisteren werd Berg, die dinsdag in beroep gaat tegen een schorsing voor vier wedstrij den, voortijdig gewisseld. Zo stokt de ontwikkeling van het veldspel bij PSV. KERKRADE - Jonathan Reis ontbrak gistermiddag tijdens de wedstrijd tegen Roda JC in de selectie van PSV, omdat hij de nacht daarvoor op het politiebureau korte tijd aan een alcoholcontrole is onderwor pen. De spits werd in de vroege ochtend aangehouden toen hij met zijn auto van Weert naar Eind hoven wilde rijden. Omdat Reis zich niet verstaanbaar kon maken, werd hij meegenomen naar het po litiebureau van Weert, waar hij werd getest op drankgebruik. Daar na is de speler weer huiswaarts ge keerd. Vanwege de slechte voorbe reiding op de wedstrijd tegen Ro da hield trainer Fred Rutten hem gisteren buiten de ploeg. Wat de uitkomst was van de alco holtest op het politiebureau is niet bekend. ROTTERDAM - Technisch directeur Leo Beenhakker maakt zich grote zorgen over Feyenoord. Dat zei hij nog voor de nederlaag tegen Ajax (1-2) op de regionale omroep RTV Rijnmond. Volgens Don Leo dreigt de komende jaren voor de Rotterdamse volksclub een rol in de middenmoot van de eredivisie als er geen oplossing komt voor de grote financiële problemen in De Kuip. „Wij maken nog steeds stappen achteruit, terwijl andere clubs elk jaar vrolijk doorgaan met het op peil brengen en houden van hun selecties", liet Beenhakker weten. „En dan heb ik het niet alleen over clubs als Ajax, PSV of FC Twente. Ook de subtop in Nederland is goed bezig. Clubs als FC Utrecht, Groningen en Heerenveen ontwik kelen zich eveneens steeds verder." Miralem Sulejmani van Ajax (links) is Karim El Ahmadi te snel af. foto Olaf Kraak/ANP U Vindt ons in: Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164 210 740 Breda - Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 7100 Tilburg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 58213 91 Veghel Poort van Veghel 4996 Tel.: 0413 - 36 6212 Wijchen Graafseweg 777 Tel.: 024 - 645 06 66

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64