voor Goes 2 sport 133 Aardenburg knokt zich op eigen veld tegen TSC naar een gelijkspel HW'24 wint, Axel opnieuw onderuit RIA W. raakt koppositie kwijt na nederlaag tegen Walcheren maandag 20 september 2010 'We zijn vorig jaar en dit jaar nog geen ploeg tegengekomen die zo veel in beweging is.' Terneuzen-trainer Diederik Hiensch door Frits Bakker terneuzen - De winnende trainer (1-4) vond dat zijn ploeg net zo goed met 4-0 had kunnen verlie zen. Zo onvoorspelbaar rolde de bal gistermiddag in de topper tus sen Terneuzen en Goes, waar de nummers één en twee van de rang lijst elkaar troffen. Maar in een at tractief duel ging de winst uitein delijk naar het elftal dat er het meeste recht op had. Goes won met 1-4. Gérard de Nooijer bleek met Goes al veel verder in de ontwikkeling dan Diederik Hiensch met Terneu zen. De feilloze afwerking na de rust bracht een score op het bord die het thuis spelende Terneuzen hard op zijn plaats zette. De onge slagen koploper Goes maakte in een korte periode van de tweede helft (69e, 74e, 76e minuut) han dig gebruik van de defensieve chaos bij de tegenstander. De beweeglijke spits Yves Nyemb, Robin de Pagter en de invallers Ste ven Fitsch en Kyle Doesburg sne- den om beurten door de linies en van achteruit was de aanvoer niet meer te stuiten. Het was, gaven beide trainers later toe, een won derlijke omslag in de wedstrijd, die was begonnen met drie, vier vroege scoringskansen voor Ter neuzen, een 1-0-ruststand kende (kopbal Roel Alberti na een afgesla gen hoekschop), maar daarna de kant van Goes uitrolde. „Het leek er even op dat we het slachtoffer van onze eigen arrogan tie werden", zei Gérard de Nooijer, die zich realiseerde dat zijn ploeg de grootste kandidaat voor de titel is, maar de scherpte moet bewa ren. Diederik Hiensch bekende: „We zijn vorig jaar en dit jaar nog geen ploeg tegengekomen die zo veel in beweging is. Daar zijn wij door Jurgen Naeye in onze ontwikkeling nog niet ver genoeg voor." Het verschil stond niet alleen op het veld, maar kwam voor en na de rust ook van de bank. Steven Fitsch was op het middenveld een voortreffelijke invaller voor Wou ter de Craene, de centrale verdedi ger. Kyle Doesburg was met zijn snelheid na de rust ook nog eens een voortdurende plaag voor de verdediging van de thuisclub. Dat tekende zich vooral af na de onver wachte 1-2, die Goes na opnieuw een zwakke periode na de rust plotseling vleugels gaf. De cruciale fase lag eigenlijk net na de rust. Terneuzen kreeg al in de tweede minuut een kans op 2-0. Dominique Verlinde, die was doorgebroken op rechts, zag zijn schot net voorlangs gaan. TWee mi nuten later scoorde Yves Nyemb uit de rebound na een kopbal van Steven Fitsch op de paal. En weer twee minuten later kroop Goes door het oog van de naald: Fabian Wilson kopte uit een voorzet van Tom Jansen tegen de binnenkant van de paal. Waar Terneuzen verzuimde (en pech had) om te scoren, deed Goes dat vanaf de 69e minuut haast spelenderwijs en met snelle aanvalsstoten. Steven Fitsch kreeg alle vrijheid van de centrale verde digers Alberti en Den Hamer (1-2), Robin de Pagter omzeilde vijf mi nuten later de buitenspelval en be diende Kyle Doesburg op maat (1-3) en Yves Nyemb ging weer twee minuten later alleen op Den nis Wondergem af om de eind stand op 1-4 te bepalen. Terneuzen-Coes 1-4 (1-0). 10. Roel Al berti 1-0, 49. Yves Nyemb 1-1, 69. Ste ven Fitsch 1 -2, 74. Kyle Doesburg 1 -3, 76. Yves Nyemb 1-4. Scheidsrechter: J. Loontjens (Breda). Gele kaart: Gert-Jan van Leiden, Niels Paardekooper (beiden Goes). Aantal toeschouwers: 200. aardenburg - Aardenburg wacht na drie competitieronden nog steeds op de eerste zege van dit sei zoen. De nieuwkomer in de twee de klasse E van het zondagvoetbal speelde gisteren met 1-1 gelijk te gen het eveneens gepromoveerde TSC uit Oosterhout. Na het gelijkspel in de ouverture tegen Terneuzen, en het knullige verlies vorige week bij Moerse Boys, moest de formatie van trai ner Fonnie Verstraeten gistermid dag weer genoegen nemen met een gelijkspel. Voor Verstraeten voelde de 1-1 aan als een neder laag. „We hebben onszelf tekort gedaan. Op basis van het aantal kansen hadden we recht op drie punten. Conditioneel en fysiek zit het goed in elkaar. Het benutten van de spaarzame kansen, daar moe ten we de komende weken nog aan werken", aldus de voormalige, kopsterke goalgetter van Axel. Aardenburg had zich tactisch goed voorbereid op het duel met de am bitieuze Brabanders. Het liet het balbezit aan de bezoekers, speelde gegroepeerd op eigen helft en pro beerde via de snelheid van de flankspelers Bart van den Hemel en Abubakar Kourouman eruit te komen. „Een bewuste keuze", lichtte laatste man Dwight van Hulle de speelwijze toe. „Het was onze intentie om TSC met snelle uitvallen te verrassen." De thuisploeg had bijna succes met deze spelopvatting, maar po gingen van Michiel Leijte (zijnet) en Robbie van de Wijnckel (voor langs) troffen geen doel. Na een half uur kwam TSC op voorsprong. Het kreeg hierbij de hulp van scheidsrechter De Vaan, die een overtreding zag in een cor recte tackle van Jeffrey Tanghe aan het adres van aanvoerder Jeroen van Leijsen. Wouter van Steijn be nutte het buitenkansje en liet van af elf meter doelman Sander Taze- laar volstrekt kansloos. „Een makkelijk gegeven penalty", oordeelde Fonnie Verstraeten. „Je merkte aan de reactie van enkele spelers, dat de ploeg geïrriteerd was. Voor de derde keer op rij ke ken we tegen een achterstand aan. Gelukkig toonde de ploeg veer kracht en sleepten we dankzij een sterke tweede helft een verdiend punt uit het vuur." Aan de gelijk maker ging een kolderieke scrim mage vooraf Van de Wijnckel en Jelle de Vreeze waanden zich - op een afstand van vijf meter - in een schiettent. Doelman Robbert van Oorschot hield lang stand, maar het was uit eindelijk Abubakar Kourouman die het bevrijdende tikje gaf: 1-1. In het restant van het duel kregen Van den Hemel en de sterk spelen de Steven de Croock nog een kans op 2-1, maar hun inzetten misten precisie. Na drie wedstrijden maakte Van Hulle de eerste tussenbalans op: „Het niveau is voor veel jongens even wennen, maar we hebben in middels laten zien dat we in deze klasse mee kunnen. Ik heb er het volste vertrouwen in dat we ons met deze ploeg zullen handha ven." Aardenburg-TSC 1-1 (0-1). 30. Wou ter van Steijn 0-1, 65. Abubakar Kou rouman 1-1. Scheidsrechter: A. de Vaan (Vlijmen). Gele kaart: Jeffrey Tanghe (Aardenburg), Dennis Kastelijns, Jeroen van Leijsen (beiden TSC). Aantal toe- schouwers: 100. door Jos van Belzen middelburg - Zeelandia Middel burg en HW'24 wonnen gisteren beiden met 3-1 van respectievelijk Internos en Steenbergen en delen nu samen met nog drie ploegen de tweede plaats in de derde klas se A. Het verschil met de twee kop lopers bedraagt één punt. Axel ver loor met dezelfde cijfers (3-1) bij SC Gastel en wacht nog steeds op de eerste overwinning. SC Gastel-Axel 3-1: Na de vroege 1-0 van Yordi Tak waren er eerst nog twee goede mogelijkheden voor Pascal van Caam namens de thuisploeg, die deze echter onbe nut liet. Daarna waren er de nodi ge kansen voor Axel, dat in de 31e gsgggasass minuut op gelijke hoogte kwam door Enoh Oteng (1-1). Vrijwel vanaf de aftrap werd het echter al weer 2-1 door Luc de Jong. Halver wege de tweede helft liep SC Gas tel verder uit doordat ook Pascal van Caam raakschoot vanaf elfme ter: 3-1. De bezoekers kregen daar na nog legio kansen op de aanslui tingstreffer, maar scoren bleek een groot probleem voor Axel. HW'24-Steenbergen 3-1: On danks een goede start van de Hul stenaren duurde het toch tot één minuut voor de rust voordat de score werd geopend door Michal Szczawinski: 1-0. In een niet echt hoogstaande wedstrijd bleef, de thuisploeg ook in de tweede helft sterker. Nadat Dennis Buijs in de 67e minuut voor 2-0 had gezorgd, tekende Dennis Goense kort voor tijd op aangeven van Szczawinski fraai voor de 3-0. Pas in de extra tijd deed Steenbergen iets terug via Eric van de Giessen (3-1). Zeelandia Middelburg-Internos 3-1: Nadat Mourad Bobouh in de twintigste minuut de score had ge opend (1-0), stelde hij vijf minu ten later Alberto Conde Morgado in staat de voorsprong te verdubbe len: 2-0. In het begin van de twee de helft werd de thuisploeg onder druk gezet, wat al snel tot de 2-1 leidde. Doelman Tim Blind wist met goed keeperswerk verdere te gentreffers te voorkomen. Vijf mi nuten voor het einde kopte Eddy de Loof de beslissende 3-1 binnen. mUBMU IMWhW1 MlilffM J wmmBWimmnmmmm mmmmmammm door Jack Begijn westdorpe - Slechts een week mocht RIA W. genieten van de sta tus van koploper in de vierde klas se van het zondagvoetbal. In de derde competitiewedstrijd moes ten de Westdorpenaren toezien hoe Walcheren de koppositie over nam. Het onderlinge treffen tus sen de nummers één en twee ein digde in een 2-1-overwinning voor de ploeg van Dennis de Nooijer. „Deze punten zijn heel belangrijk voor ons" zei De Nooijer na af loop. „Winnen van RIA W is op zich al een prestatie. Verlies zou een achterstand van vijf punten hebben betekend en dan konden we de kampioensaspiraties voorlo pig in de koelkast zetten. Nu staan wij een punt voor en doen we weer volop mee." Vooral in de eerste helft had Wal cheren het beste van het spel. De bezoekers speelden fel en probeer den de tegenstander in een vroeg tijdig stadium vast te zetten. De bal werd snel rondgespeeld en de organisatie bleef intact. RIA verloor de slag op het midden veld. Daardoor kon vooral Mark van de Eijk veelvuldig over de as van het veld opkomen. Nadat Wouter van Belzen eerst op de kruising had geschoten, tekende Anis Berber voor de openingstref fer. Mark van de Eijk bekroonde zijn goede spel in de eerste helft met de tweede treffer voor Wal cheren. Pas in de laatste vijf minu ten voor rust kon de thuisploeg on der het juk van de tegenstander vandaan komen. „We misten een mannetje op het middenveld", beaamde RIA-trai- ner Jean-Pierre Hubregsen. „Ludo- vico Cantoro zakte niet terug van uit de voorste lijn. In de tweede helft werd die opdracht wel goed uitgevoerd. Je zag direct het ver schil." Na de rust hield RIA W. de op waartse lijn van voor de thee vast en maakte na ruim een uur spelen via Cantoro de aansluitingstreffer, nadat Jorden Takiddine eerder een uitgelezen mogelijkheid om zeep had geholpen. Na die treffer zag RIA W. het licht en nam het initiatief Walcheren wankelde, kon het tempo uit de eerste helft niet meer volhouden en de onzekerheid sloop in de ploeg. Tim van Herreweghe en Cantoro waren dicht bij de gelijk maker, maar hadden het vizier niet op scherp staan. „We krijgen veel doelpunten te gen", zei Jean-Pierre Hubregsen na afloop. „Maar dat is inherent aan ons spel. We hebben een aanval lend ingestelde ploeg. Dan moet je gewoon meer doelpunten maken dan de tegenstander. In deze klas se kan iedereen van iedereen win nen. Als je een mindere dag hebt, verlies je. Zoals vandaag dus." RIA W.-Walcheren 1-2 (0-2). 26. Anis Berber 0-1, 34. Mark van de Eijk 0-2, 62. Ludovico Cantoro 1-2. Scheidsrech ter: M. de Roeck (Vogelwaarde). Gele kaart: Ferdi Kabal, Tom de Smet (bei den RIA W.), Anis Berber en Robin van de Velde (beiden Walcheren). Aantal toeschouwers: 100. 5:1 S Yvd| SUMS'* .w-;, - - Ryan de Regt (rechts) zet de achtervolging in op een speler van Walcheren. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59