321 sport Terneuzen zet de deur open Nuenen leest Vlissingen de les Eerste nederlaag voor FC Zelzate Onverwachte treffer maakt RCS kansloos Cadzand laat eerste overwinning glippen Dam bezorgt reserves Hoek de overwinning Tern. Boys 2 wacht nog op eerste zege ZEEUWSE DERBY Na een aantrekkelijk duel stappen de spelers van Goes als winnaars het veld a£ De Zeeuwse derby Roei mem maakte gistermiddag in en tegen Terneuzen wordt met 1-4 gewonnen. petitietreffer voonemeuzen. maandag 20 september 2010 MERENDREE Niek van Sprundel en Daryl Rawid- jan moesten gistermiddag de eer ste nederlaag van dit seizoen slik ken. De twee Zeeuws-Vlaamse spit sen verloren met hun ploeg FC Zel zate het uitduel met Merendree (3-2). Het was een onnodige neder laag, omdat Zelzate dankzij treffers van Van Sprundel en Rawidjan een 2-o-voorsprong nam. „Dan mag je nooit meer verliezen", zei Van Sprundel. Dat gebeurde echter wel, waardoor de tweede-provincialer na drie zeges op rij voor het eerst een nederlaag moest slikken. EERSEL Zondag-eersteklasser RCS was gis teren in Eersel kansloos in het duel met EFC (3-1). RCS begon wel goed in Eersel en dacht dat er wat te ha len viel op Brabantse bodem. Die gedachte werd snel de bodem inge slagen. Een onverwachte treffer van EFC maakte alles anders. „Na die 1-0 speelden we een verloren wedstrijd", zei trainer Michel Leon- hart. Na de rust probeerde RCS de bakens te verzetten, maar maakte EFC de 2-0 en 3-0. Besar Xhöxhaj maakte er vervolgens 3-1 van, maar dichterbij kwam RCS niet meer. CADZAND In de derde thuiswedstrijd op rij verspeelde Cadzand een ruime voorsprong tegen Apollo'69 (3-3). Na de 0-1 van Jeffrey Otte scoorde Cadzand driemaal. Good-old Ange- lo Martlé maakte er twee, Domini que Strijbos nam de derde treffer voor zijn rekening. Het bleek ech ter niet voldoende voor de eerste overwinning. Kees Jan Verstrate en Kevin van de Velde straften het nonchalante Cadzand af en slaag den er zo alsnog in een punt mee te nemen naar 's-Gravenpolder. HOEK Na twee gelijke spelen op rij moch ten de reserves van topklasser Hoek zaterdag de eerste zege van dit seizoen begroeten. Op eigen veld werd het tegen De Zwerver 2 1-0. De bezoekers hadden voor de rust het beste van het spel, maar na de hervatting was Hoek 2 de meest aanvallende ploeg. De beslissende treffer viel in de 57e minuut, toen lurien Dam met een fraaie vrije trap doel trof. Daarna kon de wed strijd alle kanten op, maar hield Hoek 2 de punten in eigen huis. TERNEUZEN Het tweede elftal van Terneuzense Boys wacht nog altijd op zijn eer ste zege. Zaterdag ging de ploeg van Jaap Pijpelink ook in de uit wedstrijd tegen Rijsoord 2 onder uit: 1-3. Halverwege de wedstrijd was het nog 0-0. Nadat Terneuzen se Boys de eerste helft had gedomi neerd, was het Rijsoord 2 dat na de rust het beste van het spel had. In de 52e minuut werd het 0-1 en in de 69e minuut 0-2. Daarna scoorde Koen Ruben, maar Rijsoord deed dat ook nog een keer: 1-3. tegen Goes zijn dertiende (na)com- Terneuzen-verdediger Roel Alberti is met een sliding eerder bij de bal dan tegenstander Lunven Vermeer van Goes. Alberti zette Terneuzen voor rust op voorsprong, maar zag zijn ploeg uiteindelijk met 1-4 verliezen. foto Peter Nicolai door René van Stee VLISSINGEN - Vlissingen is nog lang geen hecht collectief Zo veel werd gisteren duidelijk na de 2-0-thuis- nederlaag tegen Nuenen. De jeug dige Brabanders maakten na de rust optimaal gebruik van de door de thuisploeg geboden ruimte. Dit resulteerde in de 78e minuut in de o-x door Julian Kainz. Hij werd de diepte ingestuurd na een doorkop bal van zijn ploeggenoot Thijs Heus, waarna de rechter vleugel aanvaller Vlissingen-doelman Joan van Belzen kansloos liet. „Dat doelpunt was een schoolvoor beeld van ons vaak te grote en thousiasme. We spelen nog niet za kelijk genoeg. Als iedereen vanuit zijn taak doet wat hij moet doen, gebeurt zoiets niet. Want uit een verlengde uittrap van de keeper, mag nooit een goal vallen", zei Vlissingen-trainer Roy Hendrik- sen. Hij wilde de verliespartij niet toe schrijven aan de stroeve start die zijn ploeg meemaakte als gevolg van de financiële perikelen begin dit seizoen bij VC Vlissingen. „Daar moeten we nu eindelijk eens vanaf, ook al maakt de wed strijd vandaag duidelijk dat er nog een hoop werk valt te verrichten." Nuenen maakte het karwei in de blessuretijd af. Na een uitbraak over links belandde de bal bij uit blinker Mark Werts. Ook hij werk te onberispelijk af Voor de rust ging het aantrekkelij ke duel gelijk op met kansen aan beide kanten. In plaats van een o-o-ruststand had het ook 3-3 kun nen staan. Goede mogelijkheden waren echter niet besteed aan Si- nan Coban (op aangeven van ach tereenvolgens Björn Langeveld en Thomas Ragut). Als eindstation van een combinatie tussen Lange veld en Randy de Dreu had Jona than Constancia, terug na een schorsing van drie wedstrijden, pech dat zijn lob op de lat beland de. Aan de andere kant voorkwam een sterk keepende Vlissingen- doelman Joan van Belzen tot twee keer toe groot onheil door doelpo gingen van Werts en Coen Jansen onschadelijk te maken. Vrij voor het doel raakte diezelfde Jansen de bal in de veertigste minuut ook nog eens totaal verkeerd. In de tweede helft verloor Vlissin gen definitief de slag op het mid denveld. Nuenen werd ook bruta ler en stichtte met name via de vleugelspelers Kainz (ook op de paal) en Rick Wijnen en aanvallen de middenvelder Werts veel ge vaar. Het leverde twee treffers op. Vlis singen stelde er een kopbal van De Dreu tegenover. „Op den duur werd het gat tussen de aanval en de verdediging te groot. Dat deed ons in belangrijke mate de das om", vond Joan van Belzen. De doelman had geen sluitende ver klaring waarom zijn ploeg dit tel kens overkomt. „Voor de rust is het altijd goed, maar in de tweede helft kunnen we er vaak geen ver volg aan geven. Dat lijkt een men tale kwestie. Ook kunnen we na een achterstand bijna nooit een vuist maken." Daarmee zei Van Belzen min of meer hetzelfde als zijn trainer. Hoewel hij Nuenen tot nu toe als de beste tegenstander in de compe titie beschouwde, vond de goalie dat Vlissingen er gisteren meer te genover had moeten stellen. Van Belzen: „De kwaliteit om goed te presteren is er. Keihard werken is nu de remedie. En een keertje winnen zou ons ook een eind op weg helpen." Vlissingen-Nuenen 0-2 (0-0). 78. Julian Kainz 0-190+1Mark Wertz 0-2. Scheidsrechter: M. Bleumink (Goes). Aantal toeschouwers: 250.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58