met publiek zeeland 115 Stichting mag geld houden Avondje topamusement bij circus 't Saaasss Activiteiten in Aardenburg voor jeugd echte minima Inbraak in woning Sluiskil PvdA laakt macht ontwikkelaars Welzijnsdub zoekt vrijwilligers Alzheimercafé in cultureel centrum De Halle in Axel Terneuzen en Straaljager bij skatebaan Hulst Executieverkoop maandag 20 september 2010 door Frank van Cooten terneuzen - De gemeente Terneu- zen is niet van plan de extra gift van vijftienduizend euro terug te vorderen van de Stichting Haïti Project Foundation. Deze gift was bedoeld voor nood hulp als gevolg van de aardbeving begin dit jaar. Het CDA-raadslid Jaap Scheele vroeg onder meer of het college het geld gaat terugvorderen als er nu nog geen projectplan is inge diend of door het college als onvol doende is beoordeeld. Bij het beschikbaar stellen van het bedrag is immers volgens Scheele als voorwaarde aan de stichting ge steld dat er een projectplan zou worden ingediend om inzichtelijk te maken wat er met het geld is ge beurd. Het Terneuzense college gaat het geld voorlopig niet terugvorderen. Op het moment dat Scheele de vragen stelde had de stichting nog de tijd een inhoudelijk en finan cieel verslag in te dienen bij de ge meente Terneuzen. En volgens Ted van der Heul uit Axel van de stichting wordt het geld wel degelijk nuttig besteed. Zo heeft hij gewerkt aan het wees huis Foyer des Amis in Port-au-Prince. Het weeshuis heeft een nieuwe luifel gekregen, er zijn twee nieuwe pompen geïnstal leerd, op het dak staat nu een wa- teropvanginstallatie en er zijn twee badkamers gebouwd zodat de kinderen zich weer kunnen douchen. De stichting verleende ook nood hulp aan een opvanghuis voor straatmoeders. sluiskil - Zaterdagavond is een in braak gepleegd in een woning aan het Minister Lelyplein in Sluiskil. Daarbij is toegang verschaft door het kapot maken van een ruit. Uit de woning werden een onbekend geldbedrag, sieraden en een I-phone gestolen. door Frank van Cooten terneuzen - Raadslid Jack d'Hoog- he van de PvdA in Terneuzen laakt de macht van projectontwik kelaars. Hij doelt met name op de bouw van een medisch centrum in de wijk Othene met een aantal appartementen waar volgens hem geen behoefte aan is. Wethouder Frank van Hulle vindt deze stellingname wat overdreven. „Uit onderzoek blijkt dat er in Othene behoefte is aan een me disch centrum en appartementen. We hebben een initiatiefnemer ge vonden om daar gestalte aan te ge ven." D'Hooghe blijft het proces kritisch volgen, geeft hij al aan. Coverband Sted speelde tijdens Maespop op het Arsenaalplein in Terneu zen een mix van blues en poprock. foto Peter Nicolai z door Edy de Witte sas van cent - Sas van Gent liep zaterdagavond warm voor een spectaculaire voorstelling van cir cus 't Saaasss. In de bomvolle tent aan de Prinsenkade genoten zo'n 1000 bezoekers van 12 zinderende acts. Na het 'hooggeëerd publiek' van spreekstalmeester Theo Sarneel zorgde een uniek gezelschap arties ten, allemaal afkomstig uit Sas van Gent en omgeving, voor een avondje topamusement. Het spits werd afgebeten met een Chinees nummer. Het gevarieerde program ma vermeldde onder meer verder dans, goochel -en verdwijntrucs, een muzikale clown, een cowboy- act, de sensatie van een illusionist en zinderende acts met leeuwen en tijgers. Huisorkest Tandjen Bei blies de bijpassende noot. „Dit was een voorstelling die bol stond van spanning en plezier", zei Her man van Dorst, één van de zes 'di recteuren' van 't Saaasss. „In en rond het podium waren deze keer zo'n 50 personen actief." 's Middags was er al bedrijvigheid bij het circus. Vanaf de tent ging een wandeltocht van start met bijna 70 deelnemers. Een uurtje voor de voorstelling gingen de ar tiesten in een kleurrijke optocht vanaf café de Rijnvaart onder aan voering van Tandjen Bei naar de tent. Tijdens de pauze werden de prijzen uitgereikt van een kleur- wedstrijd onder de leerlingen van de basisscholen. Bij de finale kre gen alle artiesten van het publiek een open doekje. Clown Sjefke schenkt uit een koffer soep in voor de spreekstalmeester. De circustent van circus 't Saaasss zat bomvol. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Welzijnsorganisa tie 'Aan Z' zoekt vrijwilligers. Met name in Sas van Gent blijven veel vragen van ouderen in de vorm van een vriendschappelijk huisbe zoek open staan. Mensen die zich aangesproken kunnen een kijkje nemen op www.aan-z.eu. axel - In cultureel centrum De Halle in Axel is morgen een extra Alzheimercafé ter gelegenheid van Wereld Alzheimerdag 2010. Professor Luc van de Ven, ouderen- psycholoog verbonden aan de Uni versiteit Leuven, geeft een lezing over wat het voor familie betekent mensen met dementie te onder steunen en te verzorgen. Het Alzheimercafé begint dinsdag avond om 19.00 uur. 1 Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst AARDENBURG De vereniging Duim voor kinderen houdt op 10 oktober activiteiten bij het zwembad en het voetbalveld in Aardenburg voor kinderen van de 'echte' minima in West-Zeeuws-Vlaanderen. In de speeltuin zijn oud Hollandse spellen en er is onder meer een in formatiemarkt over alles wat met kinderen te maken heeft. Diverse clubs en verenigingen stellen zich aan de bezoekers voor. De dag is van 10.00 tot 17.00 uur. Behalve activiteiten wil de vereni ging geld inzamelen voor een speel goed uitleencentrum in combina tie met een niet commerciële kringloopwinkel. KENNISGEVING De kerkenraden van de Gereformeerde kerk te Oostburg en de Hervormde gemeente te Oostburg- Zuidzande zijn voornemens de Gereformeerde kerk te Oostburg en de Hervormde gemeente te Oostburg- Zuidzande met ingang van 1 januari 2011 te verenigen tot een protestantse gemeente. Het voorgenomen besluit totTusie en de laatst vastgestelde jaarrekeningen van beide gemeenten en dia conieën liggen ter inzage bij de scribae. Voor de Gereformeerde kerk te Oostburg: Mevr. M. Lorier-Boon, Pastoor van Genklaan 2/26, 4501 AH, Oostburg. Voorde Hervormde gemeente te Oostburg-Zuidzande: Mevr. M. Albers van der Meulen, Pollux 19,4501 GA, Oostburg. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de scriba van de classis Zeeuwsch-Vlaanderen. Mevr. H. van Drongelen - de Meijer, Zoutelandsedijk 3, 4587 RL, Kloosterzande. Gemotiveerde bezwaren van belanghebbenden tegen deze fusie kunnen binnen één maand na verschij nen van deze advertentie ingediend worden bij de scriba van de classis Zeeuwsch-Vlaanderen op boven genoemd adres. Namens de kerkenraad van de Gereformeerde kerk te Oostburg, L. Kamphuis, voorzitter. Namens de kerkenraad van de Hervormde gemeente te Oostburg-Zuidzande. H. Grünbauer. voorzitter.. met onder andere Joey Bruers van Up the Iron (midden). Het debuutalbum foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53