14 land Einde gemor parkeren Bands bouwen feestje Zeeuws actieplan tegen jeugdwerkloosheid helpt 'Wateroverlast Sluiskil heel snel oplossen' Droog PARKEERSCHIJF Uniforme tarieven almanak Iron Maiden weekend in The Lane Oostburg, Maespop op Arsenaalplein maandag 20 september 2010 door Frank van Cooten TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen wil een einde maken aan het gemor tussen mensen met een par keervergunning voor de binnen stad en bewoners die met een blau we schijf moeten parkeren. Bewo ners kunnen ontheffing krijgen voor het gebied waar een blauwe zone regime geldig is. Die onthef fing kost 22,30 euro en dat is gelijk aan een parkeervergunning voor binnenstadsbewoners. „Door uit te gaan van één tarief voor een parkeervergunning en ontheffing van de blauwe schijf ho pen we een einde te maken aan wat gemor", zegt wethouder Co van Schaik. „Ook krijgen mensen twee ontheffingen per adres voor de blauwe schijf Veel mensen heb ben immers twee auto's. Dat ge beurt dan wel op kenteken." Bewoners met een oprit of garage hebben recht op één ontheffing. Een bewoner mag momenteel im mers niet voor zijn eigen oprit staan met de auto als die oprit geen plaats biedt aan twee auto's. „Onze parkeercontroleurs bekeu ren niet, maar de politie doet dat wel. Wij hebben geen grip op de politie. Maar dat geldt voor meer zaken." De parkeerschijfzone geldt voor de Axelsestraat in Terneuzen, het cen trum van Axel en sinds kort de Westkade in Sas van Gent. De maximum parkeerduur is twee uur. Er wordt echter momenteel niet eenduidig omgegaan met het verlenen van ontheffingen en de bijbehorende kosten. Voor Axel geldt één ontheffing per adres, mits geen beschikking over een ei gen parkeerplaats. Een ontheffing kost 17,40 euro. In Terneuzen mogen de bewoners en ondernemers voor elke auto ontheffingen aanvragen, onbe perkt. Omdat op 17 mei is besloten aan de Westkade in Sas van Gent een blauwe zone in te stellen, is be sloten eenduidig om te gaan met het instellen van een parkeerregi- me voor een parkeerschijfzone. Een blauwe zone is bedoeld om onnodig en langparkeren in een ge bied te voorkomen. Voertuigen die meer dan twee uur parkeren mogen daar niet staan. Meestal zijn dat voertuigen van bedrijven en/of instellingen of voertuigen van personeelsleden van deze be drijven. Het parkeerregime geldt vooral tij dens de opening van de winkels. Gehandicapten hebben geen par- keerschijf nodig. Zij mogen hun voertuigen in de blauwe zone met hun gehandicaptenkaart overal parkeren waar dat niet hinderlijk is voor overig verkeer. door Frank Balkenende GOES - Het actieplan om de jeugd werkloosheid in Zeeland terug te dringen is succesvol. Het aantal jongeren zonder baan daalde licht van 1007 in juni 2009 tot 951 in juli 2010. De Zeeuwse gemeenten maakten in 2009 een actieplan. Door de cri sis liep dat aantal snel op: met 35 procent ten opzichte van mei 2008. Het stelde 1,2 miljoen euro beschikbaar en stelde geld in het vooruitzicht voor 2010 en 2011. Ook zijn subsidies uit het Euro pees Sociaal Fonds ingezet. Bij de aanpak, waarbij de gemeen te Goes als contactgemeente de voorhoedespeler is, zijn de sociale partners en (branche)organisaties betrokken. Het accent ligt op het scheppen van traineebanen, stage leerplaatsen, ondersteuning van werkgevers, het opsporen van niet-geregistreerde (voortijdige) schoolverlaters, jobhunting, een jongerenloket per regio en meer ar- beidssimulaties in het onderwijs. Zonder het plan waren veel meer jongeren aan de kant komen te staan, stelt de Goese wethouder Jan de Pooter. „Het is belangrijk dat we het aantal onder de 1000 konden houden. We gaan door tot we ergens rond de 500 zitten." Er komen per regio jongerenloket- ten (Zeeuws-Vlaanderen, Walche ren en Oosterschelderegio). Verder zijn afspraken gemaakt met brancheorganisaties in de tech niek, bouwsector, zorg en welzijn, het schildersvak en het onderwijs. Tip? redactie@pzc.nl Pascal (zes jaar oud), is samen met broer Corné en zijn ouders een mid dagje op bezoek bij zijn oma en haar nieuwe partner (tegenwoordig ook zijn opa). De vorige grootvader, Harry gehe ten, is al geruime tijd geleden overle den en gecremeerd. Als het gezin op het punt staat om te vertrekken is al het donker gewor den. Bovendien dreigt het te gaan re genen. Corné stelt zijn moeder vragen over opa Harry. Haar verklaring dat opa deels boven de wolken woont en deels in de pot die bij oma in de woonkamer wordt ook aandachtig aangehoord door Pascal. En die con cludeert: „Dan zit hij wel altijd droog." door Frank van Cooten Maar liefst drie mu ziekfestivals afgelo pen weekeinde in Zeeuws-Vlaande ren. Hiphop in Hulst, poprock in Terneuzen en onvervalste hardrock in Oostburg. De ogen van Joey Bruers glimmen als hij het heeft: over de beroemde Britse hardrockformatie Iron Mai den. Deze band was in de jaren tachtig razend populair maar heeft nog steeds veel trouwe fans. „Er ko men nu zelfs vaders en zonen naa onze concerten die beiden fan zijn van Iron Maiden." Joey is bassist van de Maiden coverband Up The Irons die sa men met andere bands optrad tij dens het Iron Maiden weekend in The Lane in Oostburg. De op brengst van het Iron Maiden week end gaat naar de Clive Burr MS Trust Fund. Burr, de voormalige drummer van Iron Maiden, leidt zelf aan MS en heeft een fonds op gericht dat onderzoek doet naar de oorzaak van deze ziekte. Bijzonder was gistermiddag de akoestische set van Maiden Uni ted, een gelegenheidsformatie met onder andere Bruers, gitarist Ruud Jolie van Within Tempta tion en Damian Wilson van Threshold/Ayreon. Hun debuut al bum 'Mind The Acoustic Pieces' komt uit op 9 december. „Wat is het mooie van het spelen van Mai den nummers? De energie. Samen een feestje bouwen met het pu bliek." Zo'n dertig kilometer verderop werd een feestje gebouwd op het Arsenaalplein in Terneuzen. Daar was voor de eerste keer Maespop, georganiseerd door Cindy van der Zalm van restaurant Sidney en Daan Kamps van De-Kroeg. On langs is de Horeca Nieuwstraatver- eniging opgericht en het festival was de eerste activiteit om meer te doen met het Arsenaalplein. „Dit krijgt zeker een vervolg", zegt Cin dy. „We willen met dit soort activi teiten nieuw leven blazen in de Nieuwstraat." En weer dertig kilometer verderop klonk hiphop vanaf de skatebaan in het park van Hulst. Daar was voor de eerste keer het festival Straajager van jongerenorganisatie Youth4All. Maiden United tijdens het Iron Maiden weekend in The Lane in Oostburg van Maiden United komt 9 december uit. Bluem/Skinto was een van de optredende bands tijdens de eerste editie van festival Straaljager bij de skatebaan in Hulst. foto Peter Nicolai door Frank van Cooten SLUISKIL - De wateroverlast in de Bosjesweg in Sluiskil moet binnen twee maanden zijn opgelost. De fractie van de PvdA in de Ter- neuzense gemeenteraad eist dat van het college. „We slagen er met de huidige techniek in een water dichte tunnel te maken. Dat moet het toch mogelijk zijn iets te be denken waardoor de mensen in Sluiskil droog in hun woning kun nen zitten", stelt Nazli Atmac-Yigit van de PvdA. „Met de herfst en de winter op komst moet de wethou der binnen twee maanden met iets komen waardoor de waterover last eens en voor altijd is opge lost." De bewoners van de Bosjesweg hebben al een kleine dertig jaar last van wateroverlast. De laatste keer was het echt raak toen het wa ter centimeters hoog in de wonin gen stond. Tijdens een verhitte ver gadering van de dorpsraad zegde een ambtenaar van de gemeente toe dat een nieuwe riolering voor het regenwater wordt aangelegd. Maar dat gebeurt pas op zijn vroegst volgend jaar. De bewoners vrezen echter voor nieuwe watero verlast en dringen aan op snelle oplossingen. De PvdA steunt dit pleidooi. MEEST GELEZEN 1Kermis Terneuzen open 2. Bedrijven en personeel 3. Alternatief plan Duinplein EN VERDER Inbraken in vakantiewoningen. Vermiste man uit Goes dood gevonden. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52