Zeeland PZCI p Alternatief Duinplein Cadzand-Bad Technische banen voor het oprapen SP vindt Noordstraat Sas onveilig ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 15 WINKELGALERIJ Ondernemers willen voorpuien verbeteren Bromfietser is zijn rijbewijs kwijt Voorrondes Kinderen voor Kinderen Contactmiddag voor stomapatiënten I Bands bouwen feestje op muziekfestivals Maandag 20 september 2010 Avondje topamusement bij circus 't Saaasss Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Frank van Cooten CADZAND-BAD - Omdat met de Walcherse Bouw Unie (WBU) nog steeds niet concreet zaken zijn gedaan over de herinrichting van het Duinplein in Cadzand-Bad, hebben de ondernemers van de winkelgalerij een alternatief plan ingediend bij de gemeente Sluis. Ze hebben de gemeente voorge steld hun winkelpui vier meter naar voren te verplaatsen en te ver nieuwen. Bovendien streven ze naar uniforme terrassen naar het voorbeeld van Breskens. „We hebben al weer maanden niets meer gehoord van de WBU", zegt woordvoerder Patrick Brak man, eigenaar van Neptunes Twee- wielers. „Er waren afspraken ge pland maar die gingen op het laat ste moment niet door. Mede daar om dienden wij ons alternatief plan in. Dat kost slechts vijftigdui zend euro per ondernemer. En dat wilden wij best betalen. Ons plan is echter door de gemeente van ta fel geveegd, omdat nog steeds met de WBU wordt gesproken." Het laatste contact met de project ontwikkelaar dateert volgens Brak man van eind vorig jaar, toen de ontwikkelaar een aangepast plan voor het Duinplein presenteerde. „Maar sindsdien is het weer akelig stil. Als het met de WBU niets wordt, is het wellicht het overwe gen waard met Compagnie het Zoute uit Knokke in zee te gaan. Die hebben immers al het Strand- hotel en De Branding." Afblazen van de contacten en onderhande lingen tussen de gemeente Sluis en de WBU is echter niet aan de orde, stellen de gemeente en de projectontwikkelaar. In de bouwwereld wordt beweerd dat Heijmans Bouw, de moeder maatschappij van de WBU, voorlo pig alle nieuwbouwprojecten op een lager pitje heeft gezet. Een woordvoerster van Heijmans rea geert niet op deze geluiden en geeft geen informatie over de stand van zaken omtrent de ont wikkeling van het Duinplein. Di recteur G. van Kralingen van de WBU reageert echter wel. „Vanuit ons concern is geen enkele mede deling gekomen het project in Cad- zand-Bad stop te zetten. Er is nog steeds groot enthousiasme over dit project. Over twee weken praten we weer met de gemeente Sluis." Ook volgens een woordvoerster van de gemeente Sluis is een terug trekkende beweging niet aan de or de. „Daar is geen sprake van." door Frank van Cooten TERNEUZEN - Rayan van Eijk uit Sas van Gent weet het zeker, j Straks, als hij groot is, wil hij een i baan in de techniek. Het jochie haalt nu al computers uit elkaar om te zien hoe zo'n ap paraat is opgebouwd, vertelt zijn opa Henk Dhaene trots. Rayan bouwde zaterdag tijdens de Dag van het Onderhoud in en om het PV-gebouw van Dow bij sport centrum Vliegende Vaart een ho telschakeling op. Althans, hij sloot de bedrading aan. Het 'frame' was al gemaakt door onderhoudsbe drijf Cofely, een van de vele bedrij ven op de Dag van het Onder houd. Deze dag was bedoeld om meer jeugd te interesseren voor een baan in de techniek. Dat is nog steeds hard nodig, weet Gillie Maas, docent elektrotechniek bij het ROC Westerschelde. Hij stond bij de Sunrise, de beroemde solar- boot. „Er zijn uitdagende banen in de techniek. Er is weliswaar wat meer interesse, maar nog lang niet genoeg. Technische bedrijven schreeuwen om personeel. Onze leerlingen in het laatste leerjaar hebben nu al arbeidscontracten op zak." De bedrijven presenteerden zich op een informatiemarkt. Tijdens de Dag van het Onderhoud in Terneuzen probeerden de deelnemende bedrijven de jeugd te interesseren voor een baan in de techniek. Veel technische bedrijven schreeuwen om personeel. Deze kinderen zijn er in ieder geval al vroeg bij. foto Peter Nicolai GOES TERNEUZEN mmmm.au—pw TERNEUZEN Op de Nieuwstraat is vrijdagavond rond 23.45 uur een 62-jarige brom fietser uit de gemeente Terneuzen betrapt op het rijden onder in vloed van alcohol. Hij gaf aan de agenten die hem aanhielden on middellijk toe dat hij teveel had ge dronken. De man is meegegaan naar het poli tiebureau voor een ademanalyse. De uitslag hiervan was dusdanig dat hij zijn bromfietsrijbewijs moest inleveren. GOES - Potentiële zangtalentjes uit alle hoeken van Zeeland deden za terdagmiddag mee aan de provin ciale voorrondes van het Vara-song- festival Kinderen voor Kinderen. Het waren er wat minder dan in voorgaande jaren, mogelijk omdat de aanmeldingstermijn deels in de zomervakantie viel. In het Ostrea Lyceum in Goes verschenen 35 kan didaten in de leeftijd van 7 tot en met 11 jaar op de planken. De twee de voorronde is 9 oktober. Stichting het Steunpunt Terneuzen houdt woensdag een contactmid dag voor stomapatiënt/dragers en hun familie. Zij zijn welkom voor een informe le bijeenkomst tussen 13.30 en 15.30 uur in het Rivierenhuisaan de IJsselstraat 3 in Terneuzen. Deze bij eenkomst is bedoeld om onderling informatie uit te wisselen of in con tact te komen met lotgenoten. Een stomaverpleegkundige beant woord specifieke vragen. door Frank van Cooten SAS VAN GENT - De SP in de ge meenteraad van Terneuzen maakt zich grote zorgen over de toegeno men verkeersonveiligheid in de Noordstraat in Sas van Gent. Sinds de reconstructie staan de bordjes waarop een verplichte rij richting is aangegeven er niet meer. Volgens Fons van Limpt van de SP levert dat gevaarlijke situa ties op in het smalle straatje. „Van af de Albert Heijn zijn mensen nu geneigd links aan te houden in het straatje in plaats van rechts te hou den. Ik pleit er daarom voor de bordjes weer terug te plaatsen." De reconstructie van de Westkade in Sas van Gent verloopt overigens volgens schema. De wegversmallin gen zijn inmiddels weggehaald. De gemeente haalde deze verkeers remmers weg. Dat gebeurde om dat ze voor nogal wat agressie zorg den onder de weggebruikers. Bij deze versmallingen gold het recht van de sterkste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51