321 sport SSV'65 scoort op het beste moment Poleij is goud waard voor Yerseke Hoedekenskerke Duel tussen Vosmeer en Renesse gestaakt maandag 20 september 2010 B door Jos van Belzen MIDDELBURG - De derde speelron de in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal leverde gisteren de eerste gestaakte wedstrijd van dit seizoen in deze klasse op. Vos meer - Renesse werd, na een eerde re afkoelingsperiode van vijf minu ten, kort voor het einde bij een 2-3-stand gestaakt. Vosmeer - Renesse 2-3 (gestaakt in de 83e minuut): Erwin Wan del bracht de bezoekers al snel op voorsprong: 0-1 na acht minuten. Met een fraaie lob maakte Jeffrey Kruf gelijk (1-1), maar nog voor rust strafte Vincent Goedegebuure een verdedigingsfout bij Vosmeer af: 1-2. Kort na rust werd het 1-3 door Jeffrey Overweel. Binnen een minuut bracht Robin Capelle de thuisploeg terug in de wedstrijd: 2-3. In de 76e minuut leidde een rode kaart voor Erwin Wandel na een overtreding op Michael Nee- len tot een afkoelingsperiode van vijf minuten. Kort na de hervat ting was er echter weer een op stootje en werd het duel gestaakt. Hansweertse Boys - Nieuw Borg- vliet 2-2: Een goede start leverde de Boys in de topper een 2-o-voor- sprong op na tien minuten door treffers van Kevin Trotman en Ni- gel Beenhakker. De Zeeuwen ver zuimden verder uit te lopen. Na de aansluitingstreffer van Ali Diba (2-1) was het Kees van de Velde die, in blessuretijd, Nieuw Borg- vliet nog een punt bezorgde: 2-2. Lewedorpse Boys-Zeeland Sport 0-4: De Vlissingers waren duide lijk beter en drukten dit bij rust uit door een 2-o-voorsprong via twee treffers van Jeroen Bosgra. Dezelfde speler was na rust met een inzet van dichtbij nogmaals succesvol. Omdat ook Wesley van Effrink tussendoor een keer raak schoot, eindigde het duel in 0-4. FC Moerstraten - Kwadendam- me 1-5: Een sterker Kwadendam- me leidde al na een halfuur met 3-1 door treffers van Mariusz Mo- siej (2x) en Johan Beulens, de laat ste uit een strafschop. Kort na de 1-3 kreeg Rik Peeters voor de twee de keer geel, maar via Mariusz Mo- siej en Bas de Winter liep Kwaden- damme zelfs nog uit. DZC'09 - Lepelstraatse Boys 2-4. Mi chel Kik 1-1, Daan Ruitenbeek 2-3. door Klaas Verspoor GOES - Nét op het moment dat Duiveland SSV'65 de duimschroe ven aandraaide, was daar Christi- aan Boon die SSV'65 aan de 2-0 hielp. Duiveland kwam nog wel te rug tot 2-1, maar de ploeg kon de tweede seizoensnederlaag niet meer voorkomen. Na drie duels zijn de contrasten tussen SSV'65 en Duiveland groot. Waar de ploeg van Alexander van Keulen, met Arnemuiden, met ne gen uit drie aan de leiding gaat in de tweede klasse, moet Duive- land-trainer Henk Schouten het als nummer dertien op de ranglijst doen met één schamel puntje. Van Keulen is overtuigd van SSV's kun nen en de openingsfase gaf daar ze ker alle reden toe. In de eerste twintig minuten werd Duiveland overklast. Van Keulen: „Wij speel den met vlagen erg goed voetbal." Duiveland kon als excuus aanvoe ren dat het speelde zonder Ronald Zwager, Barry Steenpoorte, Ro nald van Vossen en doelman Leon Weeda, maar mocht van geluk spreken dat het in die fase maar één tegentreffer incasseerde. In de vijftiende minuut vuurde Boon van bijna dertig meter een zwabberbal af op het doel van Rien Giljam, die de inzet niet kon keren. „Die bal was door het mid den. Ik struikelde, het was een rot- veld", aldus de balende doelman. In de minuten daarna herstelde Giljam zijn slippertje door eerst Boon en vervolgens Dennis Weijers van de 2-0 af te houden. Daarna kwam Duiveland wat be ter in de wedstrijd, zonder dat dit tot grote kansen leidde. Na rust kantelde het duel: Duive land werd de gevaarlijkste ploeg. Dat had alles te maken met het in brengen van de niet fitte Ronald Zwager. Schouten verbaasde zich daarover. „Door een vent met een halve poot in te brengen, kantelde de wedstrijd. Hij is in principe niet eens speelklaar. Ze wisten bij SSV niet meer hoe ze het na rust moesten oplossen." Ook Van Keu len vond de kentering verrassend: „Wij kwamen niet goed uit de kleedkamer. Ik vond ons voor rust soms al niet fel genoeg in de duels, maar na rust was dat ook de ver dienste van Duiveland." In de 54e minuut liet de ingeval len Zwager al van zich horen toen hij in het strafschopgebied van SSV'65 in aanraking kwam met doelman Roy Sallet. Duiveland dacht aan een penalty, maar kreeg die niet. Twee minuten later was Dennie le Comte dicht bij de 1-1, maar hij kopte de bal recht in Sal- lets handen. In een levendig eerste kwartier claimde ook SSV'65 een strafschop toen Duiveland-verdediger Rudi Koster de bal met zijn arm beroer de. Als een duveltje uit een doosje dook Christiaan Boon in de 76e minuut op in het strafschopgebied van Duiveland. Het goudhaantje zette, na goed voorbereidend werk van Mitchel van Belzen, als laatste zijn voet tegen de bal en zorgde voor 2-0. „Dat was een goed moment om te scoren. We stonden onder druk, maar bleven er keihard voor vech ten", aldus Boon. Toch kwam Duiveland nog terug in de wedstrijd, toen Ibi el Uarichi Wesley Goud zes minuten later in de zestienmeter onderuit werkte. Ronald Zwager schoot de straf schop raak: 2-1. Daarna bleek het ene goudhaantje het andere goud haantje niet. De anders zo trefzeke re Dennie le Comte liet in de 88e minuut een uitgelezen kans onbe nut om Duiveland alsnog een punt te bezorgen. Sallets linker voet voorkwam de 2-2. SSV'65 - Duiveland 2-1 (1-0). 15. Christiaan Boon 1-0, 76. Christiaan Boon 2-0, 82. Ronald Zwager 2-1 (straf schop). Scheidsrechter: M. Harskamp (Lexmond). Gele kaart: Jan-Willem van Dijk (SSV'65), Marcel Zwager, Albert Verhoek (Duiveland). Aantal toeschou wers: 115. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Met twee treffers be sliste Yerseke-speler Niels Poleij za terdag de derby in en tegen Kapel- Ie. Yerseke won met 2-1 en staat nu met twee punten achterstand op koploper De Meeuwen op de tweede plaats in de derde klasse A. Kapelle - Yerseke 1-2: Rob Oostrom schoot Kapelle, via de schouder van Yerseke-speler Jeroen de Waard, in de 21e minuut naar een i-o-voorsprong. In de 33e minuut tekende Niels Poleij uit een voorzet van Rody Bakker voor de 1-1. In de tweede helft troefde Yerseke Kapelle op inzet af Elf mi nuten voor tijd besliste Poleij met zijn tweede treffer de stevige der by, die in een prima ambiance werd afgewerkt. Heinkenszand - De Meeuwen 1-2: De Meeuwen had voor rust een veldoverwicht, dat in de 43e minuut via Vincenzo Lorello in de 0-1 resulteerde. Na bijna een uur kwam Heinkenszand gelijk toen Mark Doene uit een corner van Jeroen Verschiere raak kopte. Maar ten Brasser raakte namens de be zoekers de lat, maar Sjoerd Wijk huis liet doelman Stefan Meulpol- der in de 86e minuut toch kans loos. Twee minuten later was Hein kenszand via Maarten Griep nog dicht bij de 2-2, maar die bleef uit. Colijnsplaatse Boys - DFS 2-4: In de eerste twintig minuten waren de beste kansen voor de thuis ploeg. Daarna nam DFS het heft in handen. Via Mariko Rouw kwam DFS op voorsprong en nog voor rust tilden Kevin Veerhoek en Pieter de Munnik de stand naar 0-3. Na rust kon Colijn terugko men. In de 65e minuut werd het via Dave Bout 1-3 en drie minuten later zorgde Jermo Sandee voor de 2-3. Anco van der Linde kopte DFS alsnog in veilige haven. Spui - VCK 2-2 (1-1). Mark Otterloo 1-0, Danny Joosse 1-1, Richard Dek 1-2, Ad Verlinde 2-2. Nieuwland - Veere 2-3 (0-0). Joey van Zalen 0-1 en 2-2, Michael van der Schoor 1-1, Corné van Belzen 2-1, Ar- con Brasser 2-3. SKNWK - Domburg 5-1 (1-1). Robert Padmos 1-0, Martijn Minderhout 1-1, Leon Goedegebure 2-1, Timo Verkaart 3-1, Wilco de Valk 4-1 en 5-1. door Tom Vennink MIDDELBURG - Hoedekenskerke ver stevigde zaterdag zijn koppositie in de vierde klasse A door MZVC met 2-0 te verslaan. ZSC' 62, Bevel anders en 's-Heer Arendskerke zijn de eerste achtervolgers. Hoedekenskerke - MZVC 2-0: Een aanvallend Hoedekenskerke streed tegen een verdedigend MZVC, maar kwam in de eerste helft niet tot scoren. MZVC hield de gelijke stand een uur vol, maar werd toen alsnog getroffen door een kopbal van Jermo Stoel. Die zelfde Stoel maakte tien minuten voor tijd de beslissende treffer. ZSC'62 - SVD 7-2: ZSC boekte een monsterzege op het kansloze SVD. Door slordig spel van de thuis ploeg nam SVD toch nog de lei ding uit een strafschop. Belal Allas- hqar en Robin Provoost zetten de fout recht en zorgden voor een 3-1-ruststand. Na rust scoorde Ewout de Graaf tijdens de laatste stuiptrekking van SVD. Voor ZSC schoot Arjan Smalheer daarna ge plaatst binnen. Gerard Verhoek en Belal Allashqar soleerden naar suc ces en Don van Vliet bekroonde zijn invalbeurt met het zevende doelpunt voor ZSC. Borssele - 's-Heer Arendskerke 1-2: Op slag van rust sloeg Toon van Liere toe. Hij schoot Borssele naar een i-o-voorsprong, na een evenwichtig eerste deel van het SSV-aanvoerder Pim Bruins (blauw tenue) is in duel met John Dorst van Duiveland. Op de achtergrond kijken Duivelander Albert Verhoek en SSV'er Dennis Weijers toe. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48