Terneuzen zet deur open voor Goes Enthousiast Vlissingen is nog geen collectief voor voetbal SpO: 31 BBÊ maandag 20 september 2010 door Frits Bakker door Barry van der Hooft HOEK - Een paar spelers beenden meteen met een zuur gezicht rich ting de kleedkamer, Klaas Helle- baut kon nog net een glimlach te voorschijn toveren terwijl hij met de pupil van de week poseerde, John Schot lag verslagen op het gras. Het kostte weinig moeite om de teleurstelling bij de spelers van Hoek zaterdag waar te nemen, kort na het laatste fluitsignaal. Na een voor de neutrale toeschouwer heerlijke wedstrijd stond de Zeeuws-Vlaamse topklasser met le ge handen. Koploper Katwijk bleef ongeslagen en stapte met drie pun ten terug de bus in (2-3). De winnende trainer kon een grijns niet onderdrukken. „Ik denk dat het publiek een (heerlijke mid dag heeft gehad", zei Cees Brui- nink. „Iedereen roept dat Hoek ver dedigend speelt, maar ik heb hier twee ploegen gezien die vol op de aanval speelden. Deze wedstrijd was reclame voor het voetbal." De teleurstelling in het Hoek-kamp kon de trainer van Katwijk wel begrijpen. „Ze heb ben in de tweede helft de kansen gehad om op voorsprong te ko men. Dat wij dan vlak voor tijd de winnende maken, is zuur voor Hoek. Maar deze ploeg heeft heel veel kwaliteit. Als Hoek zo blijft voetballen, gaat dat op de lange ter mijn resultaten opleveren. Zelf heb ik de afgelopen drie jaar bij Katwijk aan een ploeg mogen bou wen. Dat is een proces dat tijd kost." Door in de slotminuten een gelijk spel uit handen te geven, beleefde Hoek een pijnlijk déja vu. Op de tweede speeldag stond het tegen Barendrecht vlak voor tijd 1-1, toen de bezoekers alsnog scoor den. Tegen Katwijk gebeurde zater dag precies hetzelfde. „We hadden op dat moment zélf al voor moe ten staan", keek Gaby Demanet te rug. „Dat dat niet het geval was, hadden we aan onszelf te danken." Demanet doelde op de kansen voor invaller Nick de Jong (55e mi nuut) en Stijn Mahieu (75e), die beiden alleen voor doelman Atam Koroglu kwamen. Demanet: „Ze hadden de bal breed moeten leg gen. Maar dat gebeurde niet en daardoor winnen we ook niet." Toen de ergste teleurstelling wat weggezakt was, kon de Belg wel met een tevreden gevoel vaststel len dat zijn ploeg heel anders voor de dag was gekomen dan een week eerder tegen IJsselmeervo- gels (2-0-nederlaag). „Het was een wereld van verschil. Dit niveau moeten we proberen vast te hou den. Het heeft er ook mee te ma ken dat we nu thuis speelden. Katwijk is een ploeg met veel kwa liteit, maar we creëerden er ge noeg mogelijkheden tegen. Zij had- HOEK I KATWIJK Van Nieuwenhuijzen Koroglu Hellebaut Tuinfort Van Nieuwstadt Van Dam Siereveld Huisman Koné Krolis Mendes Jansen 52. De jong Van Oijen Landuyt Godvliet Alfons 46. Groen Mahieu Lammers -?► Schot 68. Ent Pattinama Ten Heuvel 81. Bouzambou Kleine 79. Hensen Doeipunten 5. Landuyt 1-0; 9. Van Oijen 1-1; 33. Mahieu 2-1; 45 2. Ten Hèuvel 2-2; 87. Hensen 2-3 Kaarten Landuyt en Alfons (Hoek) Scheidsrechter H. van de Ketterij, Goes Aanta! toeschouwers 1200 den vandaag ook het geluk van de koploper. Twee goals via de bin nenkant van de paal... Dat gebeurt als je bovenaan staat." Hoek-Katwijk was vooral voor rust een wedstrijd om de vingers bij af te likken. De eerste kans was al na één minuut voor de bezoe kers, Stijn Mahieu verzuimde kort daarna de score te openen, maar na vijf minuten knalde Jurgen Lan duyt wel fantastisch raak, met links (i-o). Landuyt had een uur voor de wedstrijd nog een verdo vende injectie gekregen, vanwege een ribblessure. „Mijn rib is ge kneusd en de spieren tussen mijn ribben zijn afgescheurd. Aan het begin van de week heb ik daarom niet getraind. Maar soms moet je als voetballer een man zijn." Over zijn doelpunt: „Het was in derdaad een fantastische goal, maar ik zou liever niet scoren en wél winnen." De openingstreffer van Landuyt werd binnen vier minuten wegge poetst door Donny van Oijen, de beste speler aan Katwijk-zijde, die via de paal raak schoot. Zowel Hoek als Katwijk kreeg daarna mo gelijkheden op een tweede treffer. Mahieu was na 33 minuten de eer ste die wist te scoren, na een sub tiel passje van John Schot. Hoek leek met die voorsprong te gaan rusten, tot Laurens ten Heuvel in blessuretijd een vrije trap prachtig binnenschoot (2-2). De Jong, Mahieu (2x) en Hellebaut kregen na rust kansen om de 3-2 te maken. De gevierde man werd echter invaller Daniel Hensen. Bij een verre inworp stond hij op de goede plaats en liet met een snoei harde volley Jörg van Nieuwenhuij- zen kansloos: 2-3. „Iedereen is nu ontgoocheld", zei Landuyt, „want er zat veel meer in. Katwijk heeft amper iets gecreëerd, wij kregen de kansen. Maar dan moet je die wel benutten." TERNEUZEN - De winnende trainer (1-4) vond dat zijn ploeg net zo goed met 4-0 had kunnen verlie zen. Zo onvoorspelbaar rolde de bal gistermiddag in de topper tus sen Terneuzen en Goes, waar de nummers één en twee van de tweede klasse E elkaar troffen. Maar in een attractief duel ging de winst uiteindelijk naar het elftal dat er het meeste recht op had. Goes won met 1-4. Gérard de Nooijer bleek met Goes al veel verder in de ontwikkeling te zijn dan Diederik Hiensch met Terneuzen. De feilloze afwerking na de rust bracht een score op het bord die het thuisspelende Terneu zen hard op zijn plaats zette. De ongeslagen koploper Goes maakte in een korte periode van de twee de helft (69e, 74e, 76e minuut) handig gebruik van de defensieve chaos bij de tegenstander. De beweeglijke spits Yves Nyemb, Robin de Pagter en de invallers Ste ven Fitsch en Kyle Doesburg sne den om beurten door de linies en van achteruit was de aanvoer niet meer te stuiten. Het was, gaven beide trainers later toe, een won derlijke omslag in de wedstrijd, die was begonnen met drie, vier vroege scoringskansen voor Ter neuzen, een 1-0-ruststand kende (kopbal Roel Alberti na een afgesla gen hoekschop), maar daarna de kant van Goes uitrolde. „Het leek er even op dat we het slachtoffer van onze eigen arrogan tie werden", zei Gérard de Nooijer, die zich realiseerde dat zijn ploeg de grootste kandidaat voor de titel is, maar de scherpte moet bewa ren. Diederik Hiensch bekende: „We zijn vorig jaar en dit jaar nog geen ploeg tegengekomen die zo veel in beweging is. Daar zijn wij in onze ontwikkeling nog niet ver genoeg voor." Het verschil stond niet alleen op het veld, maar kwam voor en na de rust ook van de bank. Steven Fitsch was op het middenveld een voortreffelijke invaller voor Wou ter de Craene, de centrale verdedi ger. Kyle Doesburg was met zijn Yves Nyemb snelheid na de rust ook nog eens een voortdurende plaag voor de verdediging van de thuisclub. Dat tekende zich vooral af na de onver wachte 1-2, die Goes na opnieuw een zwakke periode na de rust plotseling vleugels gaf. De cruciale fase lag eigenlijk net na de rust. Terneuzen kreeg al in de tweede minuut een kans op 2-0. Dominique Verlinde, die was doorgebroken op rechts, zag zijn schot net voorlangs gaan. Twee mi nuten later scoorde Yves Nyemb uit de rebound na een kopbal van Steven Fitsch op de paal. En weer twee minuten later kroop Goes door het oog van de naald: Fabian Wilson kopte uit een voorzet van Tom Jansen tegen de binnenkant van de paal. Waar Terneuzen verzuimde (en pech had) om te scoren, deed Goes dat vanaf de 69e minuut haast spelenderwijs en met snelle aanvalsstoten. Steven Fitsch kreeg alle vrijheid van de centrale verde digers Alberti en Den Hamer (1-2), Robin de Pagter omzeilde vijf mi nuten later de buitenspelval en be diende Kyle Doesburg op maat (1-3) en Yves Nyemb ging weer twee minuten later alleen op Den nis Wondergem af om de eind stand op 1-4 te bepalen. Terneuzen-Goes 1-4 (1-0). 10. Roel Al berti 1-0, 49. Yves Nyemb 1-1, 69. Ste ven Fitsch 1-2, 74. Kyle Doesburg 1-3, 76. Yves Nyemb 1-4. Scheidsrechter: J. Loontjens (Breda). Gele kaart: Gert-Jan van Leiden, Niels Paardekooper (Goes). Aantal toeschouwers: 200. Rick Mulder (m) is gevaarlijk namens Kloetinge, XerxesDZB-keeper Francois van Gooi pareert, foto Izaak Verkeste MIDDELBURG - Vlissingen is hekken sluiter in de eerste klasse C na de 2-0-thuisnederlaag tegen Nuenen. RCS verloor in Eersel met 3-1 van EFC. Vlissingen is nog lang geen hecht collectief. Zo veel werd gisteren duidelijk tegen Nuenen. De jeugdi ge Brabanders maakten na de rust optimaal gebruik van de door de thuisploeg geboden ruimte. Dit re sulteerde in de 78e minuut in de 0-1 door Julian Kainz. Hij werd diepte ingestuurd na een doorkop bal van zijn ploeggenoot Thijs Heus, waarna de rechtervleugel aanvaller Vlissingen-doelman Joan van Belzen kansloos liet. „Dat doelpunt was een schoolvoor beeld van ons vaak te grote en thousiasme. We spelen nog niet za kelijk genoeg. Als iedereen vanuit zijn taak doet wat hij moet doen, gebeurt zoiets niet. Want uit een verlengde uittrap van de keeper mag nooit een goal vallen", zei Vlissingen-trainer Roy Hendrik- sen. Nuenen maakte het karwei in de blessuretijd af via uitblinker Mark Werts. RCS was kansloos tegen EFC. Trai ner Michel Leonhart hinkte na af loop op twee gedachten: „Mijn ploeg is jong, mist ervaring en hoeft niet per se naar boven te kij ken. We zijn nog te broos. We worden niet op kwaliteit geklopt, maar op karakter." De onverwachte openingstreffer deed RCS de das om, vond de trai ner. „Na die 1-0 speelden we een verloren wedstrijd. We verloren de duels, elke tweede bal was voor EFC." Besar Xhoxhaj maakte in de slotfase nog de 3-1 voor RCS en daarbij bleef het. Hoek-trainer Gaby Demanet over twee kansen na rust 'Ze hadden de bal breed moeten leggen. Maar dat gebeurde niet en daardoor winnen we ook niet'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47