zeeland 117 liefhebber wat hij wil PZC brieven Eerste activiteit van Zeeuwse ambassadeurs openbaar vervoer avontuurlijken waren er krenten en pareltjes Hondenbelasting Economische crisis Fietsen Regel het zelf gemakkelijk, voordelig en snel met een tekstlink op pzc.nl maandag 20 september 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur P2C Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Hondenbelasting is een oude ge meentelijke belasting die stamt uit de tijd dat honden voor de hon denkar liepen. Soort voorloper van de wegenbelasting/ motorrijtuigbe lasting. De basis ligt vast in de Ge meentewet. Er wordt specifiek ge sproken over 'honden', zodat het niet mogelijk is voor andere huis dieren belasting te heffen. De ge meenteraad heeft de mogelijkheid en bevoegdheid om geen honden belasting te heffen. De gemeente raad in Borsele heeft deze keus ech ter niet gemaakt. De opbrengsten van de belasting vloeien in de ge meentekas in de zogenaamde alge mene middelen en worden niet specifiek bestemd om iets voor honden of overlast hiervan te doen. Met andere woorden: onze belasting verdwijnt naar een onbe kende post. Mijns inziens kan de gemeente be ter de hondenbelasting besteden aan meer prullenbakken en hon- denpoepzakjesautomaten. Dan wordt tenminste de hondenbelas ting goed besteed. Is het te veel ge vraagd om nader onderzoek te ple gen naar andere gemeenten die hier wel aan voldoen? Carolien Boonman Arendhof 4, Heinkenszand Een zegen voor de economie die zich kan herstellen zonder politie ke invloed. Nog een jaar geen kabi net zal ons de crisis doen vergeten en de opwaartse druk van de eco nomie doen versnellen. We gaan ze laten zien dat falend regeren een middel kan zijn om de econo mie te helpen. Vertrouwen in de ei gen kracht van ons land en volk doet armoede verdwijnen en zal de politiek doen beseffen hoe ge ring hun invloed is. Abko Paauwe 's Heer Hendrikskinderenstraat 63, Goes Op 9 september heb ik bij de ge meenteraad van Goes aandacht ge vraagd voor het fietsen in het wan delgebied in de binnenstad. Beslo ten is dat vanaf 20 september er extra streng gecontroleerd zal wor den. En overtreders worden be keurd. Heerlijk om gewoon te kun nen lopen zonder van de sokken gereden te worden. Gemeente Goes mijn complimentèn voor de ze snelle actie! Martha Blom Heernisseweg 43, Goes. Uit een exploot van kandidaat-deurwaarder M. Weertman d.d. 07-09-2010 blijkt, dat t.v.v. de besloten vennootschap Alkmaar Hypotheken B.V., gevestigd en/of kantoorhoudende te Alkmaar aan LUIS MIGUEL DOS SANTOS PEREIRA, geboren op 17 februari 1973, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een exploot waaruit blijkt dat de daarin genoemde onroerende zaak openbaar verkocht zal worden op donderdag 02 decem ber 2010 om 14.00 uur in 'Hotel van der Valk' te Goes, A. Fokkerstraat 100. Een afschrift van het exploot kan door L.M. Dos Santos Pereira worden verkregen op één van onderstaande adressen GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 Nomy Rosenberg (r) maakt van de gitaar een verlengstuk van zijn lichaam. foto Izaak Verkeste door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Tweehonderd men sen stappen woensdag 22 septem ber in de bus voor een hernieuw de kennismaking met het Zeeuw se openbaar vervoer tijdens de eer ste OV-instapdag. De OV-instap- dag maakt deel uit van het project OV-ambassadeurs. De gedeputeer de van openbaar vervoer, George van Heukelom, zal de deelnemers namens de provincie welkom he ten bij uitspanning De Goederen loods in Goes. Doel van het project OV-ambassa- deurs is het stimuleren van oude ren om eens wat vaker het open baar vervoer te nemen. De provin cie hoopt zo te voorkomen dat zijn in een sociaal isolement te rechtkomen. De OV-ambassadeurs hebben drie activiteiten gepland. De instapdag is de eerste. Behalve een (hernieuwde) kennismaking met het openbaar vervoer, moet de instapdag ook een gezellig uitje worden voor de deelnemers. Om half twee vertrekken de twee honderd ouderen met de stoom trein naar Hoedekenskerke. Bij aankomst krijgen ze de tijd om rond te wandelen in Park de Pluimweide of te genieten van het uitzicht op de Westerschelde. Een bezoekje aan het Wienkeltje van Wullempje behoort ook tot de ge- mogelijkheid. De reis terug naar Goes gaat met moderne bussen van Connexxion en Veolia, die in Zeeland voor openbaar vervoer zorgen. U bent slechts een paar stappen verwijderd van een voordelige online advertentiecam pagne die u volledig zelf kunt beheren. Start vandaag nog en profiteer van de volgende voordelen: U brengt uw boodschap onder de aandacht van ruim 400.000 potentiële klanten U kiest de rubriek die het beste bij u past: homepage, uw regio of adverteer rondom een specifiek thema U kunt zelf uw advertentie online plaatsen én aanpassen. 24 uur per dag Ga snel naar www.pzc.nl/maakmedia en regel het geheel zelf! foto Izaak Verkeste Jazzdienst in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43