15 net als Jim Bakkum' Nazomerfair groeit als kool Iets minder animo voor Kinderen voor kinderen Letsel bij val Disney-musical Executieverkoop maandag 20 september 2010 van een rol is ze wel een beetje be ducht, dus vandaag voelt ze zenu wen. „Je kunt zomaar een stukje tekst vergeten. Ik vind zingen en tegelijk dansen niet zo moeilijk, maar ja, iedereen is natuurlijk ze nuwachtig vandaag." Zoals de 11-jarige Renzo Rijn uit Middelburg. Na de auditie blijkt dat die podiumvrees nergens voor nodig is. „Ik was bang dat ik mijn tekst zou vergeten, maar het ging best goed." Het fenomeen musical is populair, zeker onder kinderen, want die houden van zingen, dansen en spe - foto Izaak Verkeste len. Renzo ambieert een professio nele carrière als musicalster. „Dat zou te gek zijn. Ik heb tot nu toe in één musical gespeeld. Maar ja, ik was bosmens, dus op de achter grond. Ik wil graag een hoofdrol, net als Jim Bakkum. Die kan goed toneelspelen, zingen en ziet er nog eens goed uit ook..." Toch moet directeur Esther Langenhuizen van Musi- calXpres een aantal kinde ren voorzichtig vertellen dat er nog werk aan de winkel is. Ook de ouders worden in een persoonlijk gesprek op de hoogte gebracht van het al dan niet aanwezige talent van hun kroost. „Kijk, wij zoeken voor de Dis- ney-productie nog dragende spe lers. Kinderen met plezier en pas sie. We zoeken ruwe diamanten. Als je jong met ze begint te wer ken, kun je ze nog vormen. Na tuurlijk zijn er ouders die vinden dat hun kind getalenteerd is, maar je moet ze wel eerlijk vertellen wat het niveau op dit moment is." Het is nog niet duidelijk of het Ali ce in Wonderland wordt of toch Sjakie en de Bonestaak. Die keuze moet nog worden gemaakt, zegt Langenhuizen. Ze verzekert echter dat de musical in 2011 in de Zeeuw se theaters te zien zal zijn, ook al ziet ze bezuinigingen op culturele subsidies opdoemen. MusicalX- pres krijgt (nu nog) subsidies van de provincie Zeeland en de ge meente Tholen (elk 5000 euro). „Daarom willen wij die bui voor zijn en nu de bakens gaan verzet ten, andere financiële bronnen aanboren." MusicalXpres bedient zo'n dui zend leerlingen per jaar, vooral door schoolprojecten. Zo'n dertig vaste leerlingen krijgen les in Poortvliet, of andere plaatsen zo als Goes. De theaterschool onder scheidt zich door eigen producties, een onderwijspakket en een net werk in de professionele musical- en muziekwereld. „Daardoor kun nen onze individuele leerlingen zo in een eindproductie worden ge schoven. Eén van de meisjes van onze school werkt nu mee aan een cd van zangeres ]ody Pijper." De stem van Langenhuizen is ook bekend, want vaak te horen in ra dio- en televisiecommercials. www.musicalxpres.nl Leden van Volksdansvereniging Scaldis uit Hansweert bakken babbelaars tij dens de Nazomerfair in de Stationsbuurt bij Rilland, foto Frank Balkenende door Frank Balkenende STATIONSBUURT - Het eerste jaar 10 kramen, het tweede jaar 25 en nu 60 kramen. De Nazomerfair Ril land maakt een stormachtige groei door. De kruising van braderie en fair is een initiatief van bewoners van de Haltestraat in Stations- buurt vlakbij Rilland en trekt in middels 2000 bezoekers. In de Haltestraat heerst saamhorig heid. Rijp en groen woont door el kaar, maar 'de eigenheimers' hel pen elkaar. Het leven is er warm. Gerty Koko, die er sinds drie jaar woont, en Nico Verschoor, al tien jaar Stationsbuurt-bewoner, raken niet uitgepraat over de gemoedelij- ke sfeer en de behulpzame buren. Daaruit is de Nazomerfair Rilland ontsproten. „Hier wonen veel mensen die spul letjes verkopen. Een aantal is ook op het artistieke vlak bezig. Dus hebben drie jaar terug de koppen bij elkaar gestoken en de krachten gebundeld om een fair te hou den", legt Koko uit. Ze onderstreept dat de groep, waarvan de harde kern uit vijf buurtbewoners bestaat, ook iets wilde betekenen voor Rilland, waartoe Stationsbuurt behoort, want het ligt er bijna aan vast. „Er is hier namelijk weinig te doen en ja, we hebben zelf ook genoeg din gen te verkopen." Voor het eerst vond zaterdag de fair plaats op een grasveld van mo torzaak en (klassieke) BMW-spe- cialist De Knalpot, die zijn open dag combineerde met de open- luchtmarkt. Volgens Verschoor en Koko een ijzersterke combinatie, want zo trek je een heleboel mo torrijders naar Rilland. De organi satie heeft het evenement ook flink gepromoot en natuurlijk zat het weer mee. „We hebben ontzet tend veel geflyerd. Ook bezitten we een eigen website. Tja, en de zon die hebben we altijd op de Na zomerfair. Het is altijd goed weer." De openluchtmarkt is een krui sing tussen braderie en fair. Kunst, vaak uit verre oorden, naast babbe laars bakken door leden van Scal dis uit Hansweert. Met dat artistie ke tintje onderscheidt de markt zich van andere dorpsbraderies. Naast kramen waren er zaterdag een openluchtcafé, een clown en een springkussen voor kinderen, een uilenshow en muziek van de lokale band Ultimate Confusion. www.nazomerfairrilland.nl door Frank Balkenende GOES - Potentiële zangtalentjes uit alle hoeken van Zeeland hebben zaterdagmiddag meegedaan aan de provinciale voorrondes van het Va- ra-songfestival Kinderen voor Kin deren. Het waren er wat minder dan in voorgaande jaren, mogelijk omdat de aanmeldingstermijn deels in de zomervakantie viel. In het Ostrea Lyceum in Goes verschenen 35 kandidaten in de leeftijd van 7 tot en met 11 jaar op de planken. Daar zongen ze liedjes die ze voor afhadden gekozen uit een lijst van veertig nummers. Ze dienden daar uit vijf nummers in te studeren. Overigens bestaan er inmiddels al vierhonderd Kinderen voor Kinde ren-liedjes. De tweede provinciale voorronde vindt 9 oktober plaats, ook in het Ostrea Lyceum in Goes. Landelijk is de officiële inschrij vingstermijn van het kindersong festival al gesloten, maar volgens de Zeeuwse coördinator Annie van Es kunnen zich nog kinderen inschrijven voor deze voorronde. Pas na deze tweede selectiefase wordt bepaald welke tien kinde ren doorgaan naar de Zeeuwse fi nale. De jury bestaat uit Henriëtte Mooren en Fabienne Kortooms. De provinciale staat op de agenda voor zaterdag 12 maart 2011. Tradi tioneel vindt die plaats in de schouwburg aan het Molenwater in Middelburg. De landelijke finale is een maand later gepland. Da tum en locatie worden nog be kendgemaakt. www.kvk.vara.nl 'S-HEER ARENDSKERKE - Een 58-jari- ge fietser uit Goes is gistermorgen rond half twaalf ernstig gewondge raakt toen hij bij de spoorwegover gang in de Arendstraat in Eindewe- ge viel. De man is met een trauma heli naar een ziekenhuis in Rotter dam gebracht. In Goes deden 35 kandidaten mee, onder wie Isabel Geschiere (foto), aan de voorronde van Kinderen voor Kinderen. foto Izaak Verkeste Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41