'Ik wil een hoofdrol, 141 zeeland 007 bij jubileum museum Goes Schouwen krijgt er 100 hectare natuur bij Nona en Marco Janse behalen kampioenschap sjezenrijden Internationale erkenning karateschool AUDITIE Theaterschool MusicaIXpress speurt naar jong talent voor een Kajakvissers bijeen op de Oosterschelde maandag 20 september 2010 door Frank Balkenende GOES - Muziekvereniging Euphonia speelde zaterdag in de Goese Manhuistuin een selectie van nummers uit James Bond-films tijdens de jubileumdag van Historisch Museum De Beve- landen in Goes, dat 150 jaar be staat. Euphonia bracht een programma met muziek uit de afgelopen an derhalve eeuw. Aansluitend werd de jubileumexpositie Bevelands Be waarde Geheim geopend, waarin de historie van het museum wordt verteld en nimmer getoonde stuk ken worden tentoongesteld. De verjaardag heeft een donker grijs randje, omdat de financiers van het streekmuseum en dat van het Fruitteeltmuseum in Kapelle opdracht hebben gegeven zo'n 150.000 euro te bezuinigen op een begroting van bijna vijf ton. Bin nenkort moet er een voorstel lig gen. Bovendien bestaat de kans dat Borsele eind dit jaar besluit uit te treden. Effectief zou dat in 2013 gebeuren. Burgemeester Dick van der Zaag van Goes en de Noord-Bevelandse wethouder Kees van der Weele hielden een vurig pleidooi voor be houd van het HMDB in zijn huidi ge vorm en omvang. Van der Zaag TAPTOE De taptoe is na enkele jaren afwezig heid terug op de markt in Goes. Vi deo op www.pzc.nl/bevelanden STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Joeri Wisse BURGH-HAAMSTEDE - De grondver werving voor de tweede fase van het natuur- en landschapsontwik kelingsplan Duinzoom loopt soe pel. Op twee kleine stukken na is bijna het gehele beoogde gebied nu in het bezit van Dienst Lande lijk Gebied. Een bestemmingsplan, dat de transformatie van het gebied mo gelijk maakt, ligt nog tot donder dag ter inzage. „Eind dit jaar is dui delijk hoe het gebied er precies uit gaat zien. De uitvoering zal waar schijnlijk eind 2011 kunnen begin nen en tot 2012 duren", schetst Maurijn Oude Essink, medewer ker gebiedsontwikkeling bij Dienst Landelijk Gebied. Het landschapsplan is onderdeel van het landinrichtingproject Schouwen-West. Fase 1 werd zo'n twee jaar geleden al uitgevoerd. riep met name de bestuurders in Borsele op hun recht rug te hou den en niet zomaar uit de regeling te stappen. Enkele jaren terug deed Reimerswaal dat al. De Borselse burgemeester Jaap Ge- lok wilde vooruitlopen niet op de cruciale vergadering van zijn ge meenteraad in december. „Ik be grijp dat de komst van vertegen woordigers van de gemeente Bor sele vandaag gemengde gevoelens oproept, maar niet komen vonden we ook flauw." Gelok maakte duidelijk dat ge meenten de tering naar de nering moeten zetten en dus een 'keuze moeten maken tussen middelen en beleid'. Ofwel: waar kunnen we wel en niet in snijden. Hij over handigde vrijwilliger Riet Kruit- bosch niettemin een beeldje om de Borselse waardering van de in zet van alle vrijwilligers te tonen. Opvallend was dat geen enkele wethouder van cultuur van de vier aangesloten gemeenten op het spreekgestoelte plaatsnam. Bur gemeesters of de loco's mochten wel een toespraak houden. De Kapelse wethouder Jon Hersel- man zei dat het museum zijn be staansrecht heeft bewezen, onder met een bezoekersaantal dat dit jaar op 20.000 zal uitkomen. video op www.pzc.nl/bevelanden SEROOSKERKE (S) In Amerika is het de gewoonste zaak van de wereld onder zoetwa tervissers: vissen vanuit een kajak. Volgens Bram Hullekes uit Zonne- maire is de sport nu ook sterk in opkomst in Nederland. Bezoekers van de site kayakvisserforum.nl kwamen zaterdag in de Schelp- hoek bijeen voor een Oosterschel- dedag. Hullekes: „We waren met zo'n 25 man uit alle hoeken van het land." Zaterdag werd op zeebaars gevist, de vangst was volgens Hulle kes goed te noemen. door Frank Balkenende w ordt het Alice in Wonderland of Sja- kie en de Bone- staak? In elk geval staat er in 2011 een Disney-musical in de Zeeuwse theaters. Theaterschool MusicaIXpress, ge vestigd in Poortvliet maar ook ac tief in Goes, Middelburg en Hoo- gerheide, zoekt naar talent voor de ze Disney-musical. Om die reden hield de school zaterdag audities in de Zeeuwse Muziekschool in Goes. Daar stonden zo'n vijftig kinderen nagels te bijten, want een auditie is altijd spannend. De 13-jarige Me rel ten Seldam uit Sint Philipsland is helemaal musicalgek, maar ja, je moet drie disciplines beheersen om aan de top te komen: dans, dra ma en zang. Voor de vocale kant De jury van theaterschool MusicaIXpress let bij de auditie op zang, dans en spel. De tweede fase is aanzienlijk gro ter. In totaal komt er bijna 100 hec tare nieuwe natuur bij. Een belang rijk deel van de gronden hoort bij een boerenbedrijf aan de Hoge- zoom. In ruil voor de grondtrans- actie en de sloop van enkele schu ren, mag de eigenaar van het be drijf een nieuwe woning aan de Hogezoom bouwen. De verworven landbouwpercelen riïoeten een natuurlijk overgangs gebied worden tussen duin en pol der. Water zal een belangrijke rol ÜÜjgen. In het streefbeeld wordt onder meer gerept van 'meande rende duinbeken', 'zoet en moge lijk brak rietland' en potentieel 'moerasbos'. Ook komen er stuk ken grasland, verschillende strui ken, houtwallen en singels. De plannenmakers houden reke ning met recreanten door routes in het nieuwe gebied aan te leg gen. door Sjaak Janse BIGGEKERKE - Ilona en Marco Janse uit Meliskerke zijn zaterdag in Big- gekerke Zeeuws Kampioen sjezen- rijden geworden. Het was de laat ste wedstrijd van het ring-en sje- zenrijdenseizoen. Aan het kampioenschap deden 47 koppels mee. Na 17 rondjes ofwel 68 te steken ringen, bleven er vijf combinaties over die alle ringen hadden gestoken. Zij mochten strij den om de vijf bekers voor de meest gestoken ringen. Het kampioenschap werd uiteinde lijk beslist op de kleinste ring van 10 milimeter. Het lukte Ilona deze te steken en zich samen met haar man Marco te laten huldigen als Zeeuws Kampioen 2010. De twee de plaats was voor de kampioenen van 2006 en 2008 Digna de Visser en Martin Brouwer uit Ritthem. Elmy Osté die samen reed met Remco Heiboer, miste twee ringen van 20 milimeter en moest zo doende huiswaarts keren met de derde beker. Laeticia den Boer en haar vader Marco wonnen de vierde beker en Angelina Kauffman en Bram Fran- cke de vijfde. De mooist versierde sjezen waren van Christel en Ri- nus Moens bij de categorie Overi ge paarden. Rianne Francke en Wim Maljers wonnen bij de Trek paarden voor de derde achtereen volgende keer. Jacomien Kodde, de maakster van de film Zeeuws Rid ders reikte samen met wethouder Molenaar de prijzen uit. VLISSINGEN - De karateschool van ShiranSport aan de Dreesstraat in Vlissingen is door de World Japa nese Karate Association gepromo veerd tot 'Honbu'. Met deze status verwerft de Vlissingse dojo het recht opleidingen te verzorgen voor internationaal karate-leraar, internationaal scheidsrechter kara te en internationaal examinator ka rate. Ook mogen in Vlissingen de examens worden afgenomen voor hogere internationale dan-graden' (zwarte band en hoger). De Vlis singse karateschool van Richard 1 Pluijgers en Ad Filius mag voortaan stages en trainingen ge ven aan karateka's uit Europa, het Midden-Oosten en Afrika.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 40