341 sport Dictator Magath in de problemen Zou het nu echt waar z: ■HOBU P5^ TURBULENT WIELERLEVEN Coureur uit Hulst (45) wil niet fietsen 'met eei maandag 20 september 2010 door Cerard Borgman CELSENKIRCHEN - Schalke 04 ver loor gisteren ook zijn vierde com petitiewedstrijd, thuis tegen aarts rivaal Borussia Dortmund nota be ne (1-3). De machtige trainer Felix Magath komt steeds meer in de problemen bij de volksclub uit Gel- senkirchen. Magath (57) heeft bij Schalke 04 een positie die uniek is in het inter nationale topvoetbal. Hij is hoofd trainer, personeelsmanager én be stuurslid. In die laatste functie heeft hij de zeggenschap over de communicatieafdeling en over alle voetbalzaken. Welbeschouwd is er bij Schalke maar één persoon aan wie hij verantwoording schuldig is: Clemens Tönnies (54), de baas van de zogeheten Aufsichtsrats, zeg maar de Raad van Commissa rissen. Magath kondigde na zijn komst aan dat hij de club compleet moest renoveren. Hij ontsloeg de hele technische en medische staf, maar had meteen succes. Achter kampioen Bayern München eindig de Schalke knap als tweede, goed voor een plek in de Champions League en 30 miljoen euro aan ge- Felix Magath BUITENLANDS BELGIË Jupiler League: Racing Genk-SC Lokeren 3-1, Eupen-Germinal Beerschot 0-1, Westerlo-Lier- se SK 2-0, Cercie Brugge-Sint Truiden 4-2, AA Gent-Zulte-Waregem 5-3, Charleroi-Club Brug ge 0-5. Racing Genk 7-19 Westerlo 7- 8 KV Mechelen 7-16 Germinal B. 7- 8 AA Gent 7-16 Zulte-W 7- 7 Anderlecht 6-14 Sint Truiden 7- 7 KV Kortrijk 6-13 SC Lokeren 7- 6 Standard Luik 7-11 Charleroi 7- 5 Club Brugge 7-10 Lierse SK 7- 1 Cercie Brugge 7- 9 Eupen 7- 1 Arsenal 5-11 Bolton 5- Man. United 5-11 Birmingham 5- Man. City 5- 8 Blackburn 5- Tottenham 5- 8 Wolverhampt. 5- Newcastle 5- 7 Liverpool 5- Fulham 5- 7 Stoke City 5- Aston Villa 5- 7 Wigan Athletic 5- Blackpool FC 5- 7 Everton 5- West Brom 5- 7 West Ham 5- DUITSLAND Bundesliga: Bayern München-1. FC Köln 0-0, Werder Bremen-FSV Mainz 05 0-2, VfB Stutt- gart-Borussia Mönchengladbach 7-0, VfL Wolfs- burg-Hannover 96 2-0, FC Kaiserslautern-Hof- fenheim 2-2, St. Pauli-Hamburger SV 1-1, Schalke 04-Borussia Dortmund 1-3, Bayer Le- verkusen-FC Nurnberg 0-0. FSV Mainz 05 4-12 St. Pauli 4- 4 Hoffenheim 4-10 Werder Br. 4- 4 Bor. Dortmund 4- 9 FC Koln 4- 4 SC Freiburg 4- 9 Borussia MG 4- 4 Hamburger SV 4- 8 VFB Stuttgart 4- 3 Kaiserslautern 4- 7 Eintracht Fr. 4- 3 Hannover 96 4- 7 FC Nurnberg 4- 3 B. Leverkusen 4- 5 VFL Wolfsburg 4- 3 Bayern M. 4- 5 FC Schalke 04 4- 0 AC Cesena 3- 7 Parma 3- Inter 3- 7 Catania 3- Chievo 3- 6 FC Genoa 3- Lazio Roma 3- 6 Lecce 3- Brescia 3- 6 Napoli 2- Cagliari 3- 5 Bologna 3- Bari 3- 5 AS Roma 3- Sampdoria 2- 4 Palermo 3- Juventus 3- 4 Fiorentina 3- AC Milan 3- 4 Udinese '3- ENGELAND Premier League: Stoke City-West Ham United 1-1, Aston Villa-Bolton Wanderers 1-1, Black- burn-Fulham 1-1, Everton-Newcastle United 0-1, Tottenham Hotspur-Wolverhampton Wan derers 3-1, West Bromwich Albion-Birming ham City 3-1Sunderland-Arsenal 1-1, Man chester United-Liverpool 3-2, Wigan-Manches- ter City 0-2, Chelsea-Blackpool FC 4-0. Chelsea 5-15 Sunderland 5- 6 3- 9 Sporting Gijon 3- 4 3- 7 Getafe 2- 3 3- 6 Malaga 2- 3 3- 6 Hercules CF 3- 3 3- 6 R. Santander 3- 3 3- 6 Dep. la Coruna 2- 2 2- 4 UD Almeria 3- 2 3- 4 Osasuna 3- 1 3- 4 Real Zaragoza 3- 1 3- 4 Levante 3- 0 garandeerde inkomsten. Van dat gegeven maakte Magath dankbaar gebruik, toen hij deze zomer aan schoof voor een geheim overleg met clubbaas Tönnies. Schalke kampt met een schuldenlast van liefst 250 miljoen euro. Magath wil de vele verlieslijdende dochteron dernemingen van de voetbalclub reorganiseren, maar van Tönnies verlangde hij de financiële toestem ming de selectie te hervormen. Meer dan vijftien spelers vertrok ken deze zomer uit Gelsenkirchen. Eenzelfde aantal kwam er voor te rug, onder wie de steraanvallers Raul (Real Madrid) en Klaas-Jan Huntelaar (AC Milan). „Nu heb ben we een selectie waarmee we bovenin mee kunnen doen", zei Magath. De trainer voegde er wel meteen aan toe dat hij vier jaar no dig heeft voor zijn project met Schalke. Zo veel geduld hebben de supporters natuurlijk niet. Gisteren floten ze hun trainer mas saal weg, na de pijnlijke afstraffing door Borussia Dortmund. Vlak voor tijd scoorde Huntelaar tegen, nadat Shinji Kagawa (twee) en Ro man Lewandowski de strijd al vroeg hadden beslist. Schalke speelde het laatste half uur met tien man, na de rode kaart voor Ni colas Plestan bij de stand 0-2. Het was de eerste thuisnederlaag tegen de gehate buurman sinds 2005. Schalke staat laatste in de Bundesliga. Alle vier competitie duels gingen verloren, net als de eerste partij in de Champions Lea gue bij Olympique Lyon (1-0). Het is de vraag of Magath nu nog de tijd krijgt. Want Schalke heeft hem zoveel macht gegeven, dat een vervroegde aftocht de club weer helemaal op zijn kop zou zet ten. ITALIË Serie A: Fiorentina-Lazio Roma 1 -2, AC Milan- Catania 1-1, Bari-Cagliari 0-0, Udinese-Juven- tus 0-4, Chievo-Brescia 0-1, Palermo-Inter 1-2, Cesena-Lecce 1-0, AS Roma-Bologna 2-2, Par- ma-Genoa 1-1. SPANJE v Primera Division: Espanyol-Almeria 1-0, Real Mallorca-Osasuna 2-0, Sporting Gijon-Athletic de Bilbao 2j2, Real Sociedad-Real Madrid 1-2, Hercules-Valencia 1-2, Racing Santander-Real Zaragoza 2-0, Levante-Villarreal 1-2, Atletico Madrid-FC Barcelona 1-2. Valencia Real Madrid Atletico M. Villarreal FC Barcelona Espanyol Sevilla Athl. Bilbao Real Sociedad Real Mallorca Het verlegen lachje on der de rode muts ver raadt een gevoel van on gemak. De benen hou den in de polders net buiten Ter- neuzen even stil, de toppen van de bomen kraken onder een har de, gure wind. Eric Vereecken is op zijn hoede. „Ik weet wat de mensen zullen denken, ze zullen zeggen, o ja, hij gaat wéér stoppen. Maar het kan toch niet blijven du ren hè? Ik zie wel eens van die mannen in een koers die boven de zestig zijn met een buik die over de bovenhuis hangt. Dat is geen ge zicht, dat zou ik nooit willen." De prijs als beste renner van de TMZ-competitie heeft hij zaterdag in Ovezande opgehaald zonder te rijden. „Het gaat al zes weken niet goed meer, ik kom niet meer voor uit. Ik moet snel naar mijn dokter om me te laten onderzoeken. Mijn hartslag zit op zijn maximum als ik gewoon in het peloton in de wielen rijd. Dat is niet normaal meer." De Hulstenaar (45, van 18 maart 1965) kent zelf zijn reputatie maar al te goed. Dan weer gestopt, weer begonnen, een groots afscheid, een week later weer op de fiets. Hij is verslaafd, geeft hij toe, aan de sport die hij vanaf zijn vijftien de jaar bedrijft en waar hij heel wat successen in heeft gevierd. Maar Vereecken was ook een spe ciaal mens, een trainingsbeest, niet op zijn mondje gevallen, soms wel eens te eerlijk over de sport waar hij zo van houdt. Zoals die keer dat hij toegaf dat hij aan de verboden middelen had geze ten. Hij had het spul gekregen van een bekende sportarts uit het wiel rennen. „Ik werd vier kilo dikker en kwam niet meer vooruit, dus dat heb ik maar snel weggegooid." We rijden samen op, van Terneu- zen naar Hulst, met de wind ach ter in een strak tempo. „Kom me maar ophalen bij de sluizen", zei hij de avond daarvoor. „Ik rijd elke dag op en neer naar Hulst, weer of geen weer." Wat opvalt is dat hij zich heel soe pel en brutaal in het verkeer be geeft („en maar één keer aangere den hè, zonder dat ik schuld had"). Zo'n twintig jaar al rijdt ie het traject. Zes uur 's morgens in Hulst op de racefiets, naar het werk als heftruckchauffeur bij In- daver in Terneuzen, 's middags om half vier klaar. „En dan rijd ik meestal nog een rondje over Doel van een paar uur. Ik heb altijd het principe gehuldigd dat je geen kilo meters genoeg kunt maken om goed te zijn in de koers. En ik heb er voor geleefd hoor. Ik ken ren ners uit de streek die minstens zo veel talent hadden en het ver had den kunnen schoppen. Maar dan zag ik ineens de fietsen van die jongens tegen een café of tegen een seksshop staan. Dan wist ik het al: die gaan het niet redden." Hij was impulsief van karakter (vier keer gestopt, vier keer weer begonnen) en soms ook wel eens agressief, geeft hij toe. „Ik heb het niet zo slim aangepakt toen ik jong was. Mijn eerste huwelijk, met een Poolse vrouw, heeft me misschien wel een mooie profcar rière gekost. Als sporter was ik op mijn best in die tijd, maar ik had veel te veel aan mijn kop." Het was de generatie na Wim de Eric Vereecken (midden) in actie tijdens de'Ronde van Sint-)ansteen, die eind jt Waal en Peter Gödde in Zeeuws- Vlaanderen, de bandieten (Los Banditos) van het peloton, zoals ze werden genoemd. „Wij hebben het ook bont gemaakt, vooral Ka- rel van Goethem en ik. Wij lagen elkaar niet. We hebben ons in de Ronde van Sas van Gent eens afla ten zakken om ver achter het pelo ton op de vuist te gaan. Het moet een schandalige vertoning geweest zijn." Het zijn maar kleine smetjes op een verder mooie carrière. De Hulster renner was een allroun- der, die goed bergop kon rijden, een redelijke spurt had en jaren lang de Zeeuwse competitie in het veldrijden beheerste. „Ik reed zomer en winter door, ei genlijk te veel van het goede, want rustperiodes had ik zelden. Als ik in die jaren had geweten wat ik nu weet, had ik het anders gedaan. Ik trainde voor een grote koers altijd door tot de laatste dag. Dan kwam ik in topvorm aan de start, maar met benen die ik van vermoeid- - - M It- - - Eric Vereecken rijdt elke dag van Hulst naar Terneuzen en terug. „Weer of geen weer." foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38