zeeland 115 oorwurm... Hallo!' mini's Organisatie tevreden over Historische Spelen Drukkerij De Vey Mestdagh failliet Dronken vrouw belandt in sloot Executieverkoop 'De traditie van de openbare perenverkoop is weer een jaar voortgezet. Bovendien was de sfeer uitstekend. Dat is ook belangrijk' World Servants laten resultaten zien Oosterlands Fanfare speelt in De Saele Rommelmarkt in Borrendamme Man raakt gewond bij botsing Westduin MEEST GELEZEN maandag 20 september 2010 Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst s Willem van den Akker relativeert de tegenvallende opbrengst ZIERIKZEE De jongeren van Projectgroep World Servants laten woensdag vanaf 20.00 uur zien wat ze heb ben beleefd bij projecten in Zam bia, Tanzania en Jamaica. Jongeren die geïnteresseerd zijn om een keer mee te gaan, zijn ook welkom. De bijeenkomst is in de Willibror- dusschool in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema Een eindje verderop staat een boom met beduidend meer fruit. „Hier heb ik twee jaar geleden 45 euro voor be taald", zegt Mieke Versteeg. „Ik wou ze nog twee weken laten hangen, ze zeggen dat ze nog wel eens wat wil len groeien in deze tijd. Op de dag dat we ze wilden plukken, waren ze er allemaal af! Dan kijk je toch raar als je er twee weken lang met je hondje voorbij hebt gelopen." Ook dit jaar gaat dit 'koopje', zoals Van Felius de kavels aanduidt, naar Mieke. „Ik ben een echte Burghse, dus vind ik het leuk om hier gezellig met bekenden te lopen. En we doen het vooral voor het goede doel, waar de opbrengst naar toe gaat." Uiteindelijk brengen de perenboom pjes nog 332 euro op, minder dan an der jaren. Het bedrag gaat naar een nog nader te bepalen doel in Burgh. Een video van de perenverkoop op: 3B£ www.pzc.nl/schouwen-duiveland OOSTERLAND Muziekvereniging Oosterlands Fan fare verzorgt vrijdagavond een con cert in Woonzorgcentrum De Saele in Oosterland. De muzikanten beloven 'een zeer gevarieerd' programma te brengen voor de ouderen. De fanfare staat onder leiding van Josje de Regt. Het concert begint om 20.15 uur. De toegang tot het optreden in De Saele is gratis. ZIERIKZEE Lekkernijen variërend van paling en haring tot zelfgemaakte babbe laars en verschillende soorten jam zijn te koop bij een rommelmarkt annex verkoping, woensdag in zorgcentrum Borrendamme in Zie rikzee. Verder is er een rad van avontuur, zijn er bloemen en plan ten te koop en kunnen bezoekers snuffelen in tweedehands boeken. De markt is van 10.00 tot 16.00 uur. VLISSINGEN Een 36-jarige fietser uit Vlissingen is gisterochtend rond 10 uur ge wond geraakt bij een botsing bij Westduin. Hij reed over het fiets pad richting Dishoek en sloeg op de kruising bij hotel Westduin linksaf. Uit die weg kwam een 39-jarige automobiliste uit Oost-Souburg. De man raakte de au to licht maar vloog over de kop en kwam op zijn hoofd terecht. door Joeri Wisse ijfenzeventig cent voor een kilo. Dat is natuurlijk een koopje. Toch is het zeker niet alleen de gunstige prijs waarvoor honderden mensen zelf appels en peren komen pluk ken in de boomgaard van familie Brouwer in Zierikzee. „Oh, kosten ze zo weinig?", rea geert Loes de Widt, die samen met haar man Martijn en kinde ren Daphne en Bram tussen de El- stars staat. „Daar had ik eerlijk ge zegd nog niet eens naar gekeken." Een uurtje fruit plukken is ge woon leuk, vindt ze. „Waar kun je dat nou nog zomaar doen?", zegt ze. „Bovendien is hij een echte ap pelfreak", wijst ze op zoon Bram, die bijna 3 jaar is. Hij en z'n zus van 6 vinden het geweldig jn de boomgaard. „Hij plukt het onder ste fruit", zegt Martijn. Even later blijken de kinderen ook handig om bij het rode fruit, dat lonkend aan de bovenste takken hangt, te komen. Bij papa op de schouders kun je overal bij. Loes heeft het vooral op Elstars voorzien. „Ik heb ook wat Alkme- nes geplukt, dat zijn wat zure ap pels voor de liefhebber. Straks gaan we Goudrenetten plukken, voor de appeltaart. Daarna moe ten we nog achterin de boom gaard zijn, voor de stoofpeertjes. Die eten we elke zondag, een tradi tie die ik van mijn schoonmoeder heb overgenomen." Wie zelf z'n appels plukt, ziet dat niet alle even groot, even gaaf en even rood zijn als op de fruitafde- ling van de supermarkt. Loes: „Vo rig jaar waren wij hier ook, toen waren heel veel appels beschadigd door maar één hagelbuitje. Het is goed om dat eens in het echt te zien. Als je bij de Appie bent, denk je 'Die is niet goed' als je een appel met een vlekje ziet en laat je 'm liggen. Met de appels die we hier hebben geplukt is dat anders. Dan snijden we zo'n plekje er ge woon uit." Daphne gaat, gewapend met een linnen tas om de nek, ondertussen dapper door met plukken. De ap pel die ze haar moeder aanreikt, blijkt een bewoner te hebben. „Een oorwurm... Hallo!" Het is de tweede keer dat de fami lie Brouwer een plukdag houdt. Volgens Arie Brouwer kwamen er dik 500 mensen naar de boom gaard aan de Kadeweg of de land- winkel aan de Julianastraat. Vijf tien procent van de opbrengst, 260 euro, gaat naar onderzoek naar borstkanker. Daphne en Bram de Widt plukken appels in de boomgaard van de familie Brouwer. foto Dirk-Jan Gjeltema De appels kosten 75 cent per kilo. VLISSINGEN - De Vlissingse drukke- l rij De Vey Mestdagh is failliet ver- klaard. Dat heeft curator P. Buijs la ten weten. De drukkerij kampte met grote betalingsachterstanden. Hoe groot de schulden van De Vey Mestdagh zijn en bij wie, wil de Buijs niet zeggen. Enkele maan den geleden verhuisde de drukke rij naar een groot pand aan de Mer- curiusweg. De drukkerij zou vol gend jaar 250 jaar bestaan. De cura tor onderzoekt een doorstart. ZIERIKZEE - De openluchtvoorstel ling 'Het Oproer van Zierikzee' heeft zo'n 3800 bezoekers getrok ken. „De voorstellingen in het weekend waren uitverkocht, maar eerder in de week hadden we toch ook telkens zo'n 700 toeschou wers", zegt een 'erg tevreden' voor zitter Aad van der Wouden van stichting Historische Spelen. „We hebben veel geworsteld met het weer, maar we zijn blij dat we niet één voorstelling hebben moe ten afgelasten." Van der Wouden verwacht dat de stichting het jaar financieel positief kan afsluiten. Het stuk voor volgend jaar is in middels al geschreven en draagt de titel 'De vrouw van de toren'. Als decor zullen -hoe kan het ook an ders- de Dikke Toren en de Nieu we Kerk fungeren. ZIERIKZEE - Een 67-jarige automobi liste uit de gemeente Schou- wen-Duiveland is zaterdagmiddag met haar auto in een sloot aan de Julianastraat beland. De vrouw was daarvoor al tegen een verkeers bord en betonnen bermblokken aan de Trambaan gereden. Aanvan kelijk trachtte ze al rijdend uit de sloot te komen, dat mislukte. Om standers hielpen haar uit de auto. De vrouw was volgens de politie onder invloed van alcohol. 1. Dubbel bezoekersaantal plukdag 2. 'Ben er even tussenuit' (foto) 3. Koninklijk naar school TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws uit de regio op www.pzc.nl/schouwen-duiveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 31