Honderd hectare nieuwe natuur Droog SCHOUWEN-DUIVELAb 14 en 15 IS 14 DUINZOOM Landbouwgebied tussen Burgh-Haamstede en Renesse wacht transformatie Kajakkers uit heel het land vissen op de Oosterschelde Fietsers botsen: één ernstig gewonde Traumaheli rukt uit voor gewonde fietser almanak Het zijn dit jaar Burghse mini's Maandag 20 september 2010 Jeugdwerkloosheid daalt dankzij Zeeuws actieplan Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl Pascal (zes jaar oud), is samen met broer Corné en zijn ouders een mid dagje op bezoek bij zijn oma en haar partner (tegenwoordig ook zijn opa). De vorige grootvader, Harry gehe ten, is al geruime tijd geleden overle den en gecremeerd. Als het gezin op het punt staat om de thuisreis te aanvaarden is het bui ten al helemaal donker geworden. Bovendien dreigt het te gaan rege nen. Corné stelt zijn moeder vragen over opa Harry. Haar verklaring dat opa nu deels boven de wolken woont en ook deels in depot die bij oma in de woonkamer staat, wordt aandachtig aangehoord. Ook broertje Pascal heeft oplettend mee zitten luisteren. En hij conclu deert vervolgens: „Dan zit hij wel al tijd droog." door Joeri Wisse BURGH-HAAMSTEDE - De grondver werving voor de tweede fase van het natuur- en landschapsontwik kelingsplan Duinzoom loopt soe pel. Op twee kleine stukken na is bijna het gehele beoogde gebied nu in het bezit van Dienst Lande lijk Gebied. Een bestemmingsplan, dat de transformatie van het gebied mo gelijk maakt, ligt nog tot donder dag ter inzage. „Eind dit jaar is dui delijk hoe het gebied er precies uit gaat zien. De uitvoering zal waar schijnlijk eind 2011 kunnen begin nen en tot 2012 duren", schetst Maurijn Oude Essink, medewer ker gebiedsontwikkeling bij Dienst Landelijk Gebied. Het landschapsplan is onderdeel van het landinrichtingproject Schouwen-West. Fase 1 werd zo'n twee jaar geleden al uitgevoerd. Be halve het gebied dat aangegeven is op het kaartje, hoorde daar ook de herinrichting van omgeving van manege De Grol bij. De tweede fase is aanzienlijk gro ter. In totaal komt er bijna 100 hec tare nieuwe natuur bij. Een belang rijk deel van de gronden hoort bij een boerenbedrijf aan de Hoge- zoom. In ruil voor de grondtrans- actie en de sloop van enkele schu ren, mag de eigenaar van het be drijf een nieuwe woning aan de Hogezoom bouwen. De verworven landbouwpercelen moeten een natuurlijk overgangs gebied worden tussen duin en pol der. Water zal een belangrijke rol krijgen. In het streefbeeld wordt onder meer gerept van 'meande rende duinbeken', 'zoet en moge lijk brak rietland' en potentieel 'moerasbos'. Ook komen er stuk ken grasland, verschillende strui ken, houtwallen en singels. De plannenmakers houden reke ning met recreatie door routes in het nieuwe gebied aan te leggen. Planfasen Duinzoom SEROOSKERKE (S) Een 37-jarige fietser uit Schou- wen-Duiveland is ernstig gewond geraakt aan zijn hoofd nadat hij in botsing kwam met een tegemoet komende fletser. Het ongeluk ge beurde op het fietspad langs de N57 bij Serooskerke. Hij is naar het ziekenhuis in Rotterdam gebracht. De andere fietser, een 20-jarige man, had alleen schouderklachten. 'S-HEER ARENDSKERKE Een 58-jarige fietser uit de gemeen te Goes is gistermorgen rond half twaalf ernstig gewond geraakt. Dat gebeurde toen hij door onbekende oorzaak ten val kwam bij de spoor wegovergang aan de Arendstraat nabij Eindewege. De man is met een traumahelikop ter naar een ziekenhuis in Rotter dam gebracht. visserforum.nl kwamen zaterdag in de Schelp- hoek bijeen voor een Oosterscheldedag. Hulle- kes: „In totaal waren we met zo'n 25 man, de deelnemers komen uit alle hoeken van het land." Alle kajakvissers maken gebruik van een relatief nieuw type. „De Hobie is een kajak die je aan drijft met je benen. Je hoeft niet te peddelen, je houdt je handen dus vrij om te vissen." Zaterdag werd op zeebaars gevist, de vangst was volgens Hullekes goed te noemen, foto Dirk-Jan Gjeltema Noordwelle Fase 2 Rolant Quist bron: Dienst Landelijk Gebied (ministerierlf^li SEROOSKERKE (S) - In Amerika is het de gewoon ste zaak van de wereld onder zoetwatervissers: vissen vanuit een kajak. Volgens Bram Hullekes uit Zonnemaire is de sport nu ook sterk in op komst in Nederland. Bezoekers van de site kayak- k

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29