Verdachte van terreur vast Zeeuwse Ridders wint NIEUWS GETIPT VOOR U PZC Nieuw van Bertolli: zeven heerlijke maaltijdpakketten. Renner breekt heup in Ovezande Fransman komt om bij zeiluitje Oud-informateur verwijt Verhagen tunnelvisie 4 MIJNDRAMA CHILI Kerkleider betoont diepe schaamte 8 en 9 Ajax is mild voor Feyenoord 25 SCHIPHOL Brit gearresteerd na tip 'Oranjepastoor' is terug Word ook abonnee! Bewolkt 18° MAANDAG 20 september 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 220 - los nummer €1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN DEN HAAC - De Koninklijke Mare chaussee heeft gisteren op verzoek van de Britse justitie een terreur verdachte aangehouden op de luchthaven Schiphol. Het gaat om een Britse man van Somalische afkomst die banden zou hebben met de Somalische ter roristische organisatie Al Shabaab. De man was onderweg van Liver pool naar Entebbe in Uganda. Hij is op Schiphol aangehouden in een toestel dat klaarstond voor ver trek. De Dienst Nationale Recher che onderzoekt de zaak en wil in verband met het onderzoek geen verdere mededelingen doen. De Nationaal Coördinator Terroris mebestrijding (NCTb) is van de ar restatie op de hoogte gesteld. Nu de man in hechtenis is genomen, is het voorlopig een zaak van het landelijk parket van het Openbaar Ministerie, aldus een woordvoer ster van de NCTb. Al Shabaab ('de jeugd') kwam in juli in het nieuws toen het in de Ugandese hoofdstad Kampala twee zelfmoordaanslagen pleegde op mensen die naar de finale van het WK voetbal keken. Daarbij kwamen in totaal 76 mensen om het leven. Hoe sterk Al Shabaab precies is, is onbekend. In de gele deren van Al Shabaab strijden Ara bieren, Afghanen en Pakistanen mee. Daarnaast kent de terreuror ganisatie een contingent westerlin gen: Amerikanen, Canadezen, Brit ten en Scandinaviërs, veelal van Somalische afkomst. Het is de derde keer in minder dan een jaar dat Schiphol wordt opgeschrikt door - vermeend - ter rorisme. Op kerstavond 2009 kon den passagiers en bemanningsle den op een vlucht van Schiphol naar Detroit ternauwernood voor komen dat een man aan boord een explosief tot ontploffing bracht. Eind augustus werden op de lucht haven twee Jemenieten opgepakt na een vlucht uit Chicago. Dat ge beurde op verzoek van de Ameri kaanse autoriteiten. Het tweetal was evenwel snel weer vrij omdat niets erop wees dat zij iets met ter rorisme van doen hadden. VLISSINGEN - De ringrijdersfilm Zeeuwse Ridders van Jacomien Kod de heeft de publieksprijs van Film by the Sea gewonnen. De bezoe kers waardeerden deze documen taire met gemiddeld 4,72 (op een maximum van 5). Zeeuwse Ridders bleef daarmee Within the whirl wind van Marleen Gorris nipt voor (4,67). Het filmfestival, dat giste ren werd afgesloten, trok dit jaar in^ptaal 42.350 bezoekers. pagina 2 en 3: terugblik op Film by the Sea Als je echt Itatiaans eet. proef je de heerlijke ingrediënten en waan je je in Italië aan lange tafels onder olijfbomen of in de Trattoria's (de kleine restaurants die al generaties lang door dezelfde familie gerund worden). Dieprode tomaten, kruidige basilicum, heerlijk voor gezellige avondjes. Voor die momenten biedt Bertolli nu zeven nieuwe maaltijdpakketten: waaronder het pan-gerecht 'Kipfilet alla Toscana' en het oven-gerecht 'Lasagne Tradizionale'. Karakteristieke Italiaanse gerechten, makkelijk thuis te maken. Volg het recept op het pak. voeg eigen ingrediënten toe en geniet! Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 4,3 miljoen lezers: 2.6 miljoen boodschappers). E: info@nrp.nl OBDAM - Na een gedwongen retraite is 'oranjepastoor' Paul Vlaar gisteren - met een oranje bandje om zijn pols - opnieuw aan de slag gegaan. In een bomvolle kerk van de Sint Victor Parochie in Obdam droeg hij voor het eerst sinds twee maanden de eucharistieviering op. Zon dag 11 juli leidde hij in oranje kazuifel een mis rond de die dag te spelen WK-finale Nederland-Spanje. Bisschop Jos Punt van Haarlem stelde hem als straf daarvoor je maanden op non-actief. foto ANP pagina 6: hulpbisschoppen gewijd OVEZANDE - De 31-jarige Marco Hoek uit Sommelsdijk is zaterdag in de slotkoers van TMZ in Ove zande hard ren val gekomen in de eindsprint van de amateurs B. Kees Jan Kik uit Krimpen ging ook onderuit, maar liep alleen wat schaafwonden op. Marco Hoek, die moest uitwijken in volle sprint en tegen een door stro beschermde paal aanreed, werd na zijn val afgevoerd naar het ziekenhuis, waar bleek dat hij zijn heup had gebroken. Hij is za terdagnacht geopereerd. Twee ove rige wedstrijden van TMZ die op hetzelfde parkoers werden gere den, zijn na het incident stilgelegd. Daardoor konden de amateurs A en amateurs 40+ niet afsprinten. BRUINISSE - Een 55-jarige Frans man is gistermiddag om het leven gekomen bij een zeilongeval op de Oosterschelde, nabij Bruinisse. De man voer met een aantal andere mensen mee op een 11 meter lang gehuurd kajuitzeiljacht. Bij een on verwachte gijp van het grootzeil kreeg de man de giek met grote kracht in zijn nek. Andere opvarenden hebben hem nog geprobeerd te reanimeren. Bij het binnenlopen van de haven van Bruinisse omstreeks 12.30 uur kon het op de steiger gereedstaan de ambulancepersoneel hem niet meer helpen. De waterpolitie is ter plaatse geweest en heeft getuigen gehoord. De politie gaat uit van een noodlottig ongeval. DEB^SKÉt Ü-1 Marco Kroon blijft hoe dan ook een held reageer op www.pzc.nl Zie pagina 6 en 7 reacties: 460 Kinderopvang is een taak van de ouders oneens 15% 85% M9MK®0@H3gi Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1