Jazz by the Sea biedt KGHDIMB Geliefd bij Goesenaren OPEN (HUIZEN ROUTE iól zeeland in de vorige eeuw speciale bijlage woensdag 6 oktober Prinsjesdagdebat met Clairy Polak in Middelburg JUBILEUMEDITIE Domburg serveert bekende gerechten maar ook voor de maandag 20 september 2010 Zeeland en toerisme gaan hand in hand, al decennialang. In deze serie raadkaarten van Hans Lindenbergh brengen we recreatieoorden in beeld. Onze vraag is: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen al te graag anekdotes of verhalen over de vakan- tieplek, toen en nu. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden krijgen een waardebon. De raadkaart van vorige week leverde een pak goe de inzendingen op. Het ging inderdaad om het strandje bij Katseveer. Lou Heijnsdijk uit Oudelande schrijft daarover: „Ge liefd bij vele Goesenaren en mak kelijk op de fiets bereikbaar." Mare Tazalaar uit Goes meldt: „Ben opgegroeid in de Roodewijk op goed 1 km van dit strandje. Ve le zomerse uurtjes hebben wij, alle bewoners van 'de wijk', hier door gebracht. Alleen bij vloed is het goed om te zwemmen omdat bij eb de modder (en tegenwoordig) de oesters zwemmen minder leuk maken. Vroeger werden er iedere zomer rieten matten geplaatst om zandverstuiving tegen te gaan. Op de achtergrond de steiger die nu door verval niet meer toegankelijk is, maar waar we heel vaak vanaf hebben gedoken." Lau Eikenhout uit Middelburg grijpt terug op de opening van de Zandkreekdam in i960. „Op 1 okto- door René de Dreu ber a.s. is het precies 50 jaar gele den dat de dam officieel werd geo pend door de C.d.K. van Zeeland jhr. Mr. De Casembroot. Daardoor werd de steiger rechts op de foto overbodig. Dat was namelijk de aanlegplaats van het veer Katse veer - Zierikzee. Hoewel de verbin ding door meerdere boten werd verzorgd, spraken de Noordbeve- landse mensen altijd van 'de Zierikzêêse bóót'. De steiger werd ook gebruikt door 'het boot je van Noordhoek'. De familie Kees Noordhoek onderhield de verbinding met Noord-Beveland. In de Jonkvrouw Annapolder, 2 a 3 km vanaf Kats, lag daarvoor de simpele houten aanlegsteiger. Je moest erg voorzichtig in- en uit- schepen, want het hout was vaak spiegelglad. (,..)Tevens exploiteer de deze familie het veerhuis. Dat is nu een bekend restaurant." Waardebonnen gaan naar: H. de jonge (Kats), Leni Lepoeter (Schore) en Rens Schout (Middelburg). DOMBURG - Wie als toerist naar Domburg terugkeert mag verwach ten dat strand en duinen er onver anderd en als vanouds in volle glo rie bij liggen. Wie dat in het 3de weekend van september bij Jazz by the Sea doet, kan er van uit gaan dat ook het oude stijl jazzfes tival vooral een gevoel van herken ning oplevert. De jubileumeditie (20 jaar) in het afgelopen weekend heeft de vele duizenden bezoekers die daar ook grotendeels voor ko men daarom niet teleurgesteld. Dixieland en New Orleans Jazz die zo dicht mogelijk bij de traditie blijven, overheersen er nog steeds. Maar er waren krenten in de pap en pareltjes voor wie toch op avon tuur wilde gaan. Het samenvallen van het festivalju bileum met de 100ste geboortedag van Django Reinhardt bood de or ganisatie een mooie kans op zowel hoofdpodium als de tientallen ne venlocaties de gypsyjazz een pro minente plek in het programma te geven. Dat begon al met een in drukwekkend voorprogramma op vrijdagavond door de band Nagui- ne met de Roemeense cimbalist Giani Lincan. Op hetzelfde hoofdpodium en met dezelfde inspiratiebronnen trok zaterdagavond het optreden van The Basily Gypsy Band aange vuld met de jonkies van de The Ba sily Boys ongeveer 3000 belangstel lenden. De muzikanten lieten ho ren hoe ook Spaanse muziekstij len in het jazzjargon zijn te verta len. Het achterwege laten, van een toegift was de enige dissonant in hun optreden. Zondagmiddag kreeg de gypsyjazz een schitterend staartje door gitarist Nomy Rosen berg. Hij maakte met zijn twee be geleiders, eveneens op akoestische gitaar, de reputatie van zijn familie naam volledig waar. Ook hij weet bijna argeloos zijn gitaar dat te la ten doen wat zijn hoofd wil; het instrument als een verlengstuk van het lichaam. Een kleine aan wijzing van Nomy en bassist Rin- go Steinbach en ritmegitarist Arn- oud van den Berg volgen moeite loos en getuigen van een grote in- strumentbeheersing. De Oude Stijl komt steevast goed uit de verf bij de streetparade op zaterdagmiddag. Altijd goed voor volle terrassen en een kuierende massa. Wie zich echter net even buiten die grote drukte van het Domburgse centrum, waagt kan te recht bij intieme concerten zoals dat van accordeonist André Bom- beline. Met zijn twee Vlaamse mu zikanten verraste hij met zijn ver sie van Hot Club de France en jaz zy interpretaties van onder andere Astor Piazzolla en Richard Gallia no. Domburg mag dan het centrum van Jazz by the Sea zijn, langs de hele kust klonk dit weekend jazz muziek. En als vanouds zorgde de jazzkerkdienst in de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen voor een meer dan volle zaal. Met een mix van oude stijl jazz door The Red Green Jazzband en Afrikaanse gos pel door de Gye Nyame Choral Singers bleek ook daar de variatie in stijlen voor extra elan te zorgen. Geen kerkdienst om te blijven zit ten, maar meeklappen, swingen en meezingen in het Ghanees was het credo. Naast de officiële Jazz by the Sea programmering ontstaat er wat franje met eigen initiatieven. Wie vrijdagavond de Domburgse straat jes afstruinde stuitte op een rock-geroriënteerde variant van de jazz door Trio Slager-Berrevoets (normaal bekend als Nuff Said), de onnavolgbare jazzy laidback mixen van Dj Vindictive of door een set met akoestische rockabilly. Het publiek geniet van Nomy Rosenbergtrio. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met uw makelaar of met het Segmentteam van BN DeStem T: 076 - 5 31 22 77, E: segmentteam@bndestem-pzc.nl MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibli otheek wordt donderdag 23 sep tember het Zeeuwse Prinsjesdagde bat gehouden. Clairy Polak, bekend van Nova, Buitenhof en het radioprogramma Met het oog op morgen, zal drie thema's aan de orde stellen: econo mie en energie in Zeeland, Zee land en jongeren en de politieke actualiteit. Deelnemers aan het debat zijn on der anderen Peter Boerma van Del ta, Hans Codee van Covra en top man Piet Moerland van Rabobank Nederland. Het debat begint om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 18