4)80 laatste seizoen begonnen zeeland 115 1 MstslSiSSiSSSf 1 IlihhiiilSidi Jeugdwerkloosheid daalt dankzij L?kenningnale actieplan Zeeuwse gemeenten karateschool 'Het zicht is zeer slecht' Navigeren aan de hand van sterren Open soosmiddag voor 55-plussers Twintig weken gratis les bij harmonie Executieverkoop maandag 20 september 2010 - Werkgroepen zijn er ingesteld die zich buigen over onder meer de fi nanciën, vrijwilligers en clubnaam. Is het aantal leden dat de Vlissingse en Middelburgse hockeyclubs sa men hebben. w Mariekerke 20 september Dag rustig. Om half zeven gooien vliegtuigen lichtspoor uit boven de Golf-links te Domburg. Kort daarop verschijnen de bommen werpers. Het zich is zeer slecht. Na veel draaien verdwijnen ze weer, zonder één bom te hebben afge worpen. De volgende aflevering verschijnt op donderdag 23 september. MIDDELBURG De Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen in Middelburg houdt vrijdag een maritieme avond. Er wordt verteld hoe sterrenkunde in de oudheid is gebruikt om te navi geren bij reizen over zee. Maar ook in onze tijd moet er in noodgeval len nog teruggegrepen worden op de sterren om je plaats te kunnen bepalen. De lezing begint om 20 uur bij de sterrenwacht aan de He rengracht 52. De toegang is gratis. OOSTKAPELLE De Commissie Welzijn Ouderen in Oostkapelle houdt woensdag sa men met de Stichting Welzijn Veere een open soosmiddag voor 55-plussers. Inwoners van Oostka pelle die 55 jaar of ouder zijn kun nen vanaf 14.00 uur gratis deelne men aan sport- en spelactiviteiten zoals biljarten, gym, badminton, Ceasar, bridgen, koersbal, kaarten maken of bordspelen. De soosmid dag is in sporthal De Halve Maan. Meer informatie: Q h.vanos@welzijnveere.nl VLISSINGEN Zaterdag is op Sportpark Bonedijke in Vlissingen het allerlaatste competitieseizoen begonnen voor de Mixed Hockey Club Vlissingen. Op de foto de keeper van Olympia MD2 uit Terneuzen die tegen de Vlissingse meisjes D1 moest spelen. foto Ruben Oreel door Frank Balkenende GOES - Het actieplan om de jeugd werkloosheid in Zeeland terug te dringen is succesvol af In een jaar tijd is het aantal jongeren zonder baan licht gedaald: van 1007 in juni 2009 tot 951 in juli 2010. De dertien Zeeuwse gemeenten maakten vorig jaar een actieplan om de jeugdwerkloosheid te be strijden. Door de economische cri sis liep dat aantal snel op: met 35 procent ten opzichte van mei 2008. Het Rijk wilde voorkomen dat een grote groep jongeren lang durig zonder werk of opleiding kwam te zitten. Het stelde 1,2 mil joen euro beschikbaar voor het plan en stelde bijdragen in het vooruitzicht voor 2010 en 2011. Ook Europees Sociaal Fonds droeg bij. Bij de aanpak, contactgemeente Goes het voortouw neemt, zijn de sociale partners en (branche)orga- nisaties betrokken. Het accent ligt op het scheppen van traineeba- nen, stageleerplaatsen, ondersteu ning van werkgevers, het opspo ren van niet-geregistreerde (voortij dige) schoolverlaters, jobhunting voor jongeren, een jongerenloket per regio en meer arbeidssimula- ties in het onderwijs. Nu steekt de jeugdwerkloosheid in Zeeland gunstig af bij het landelijk beeld, maar zonder het plan wa ren er nog veel meer aan de kant komen te staan. Daarvan is de Goe- se wethouder Jan de Pooter van overtuigd. „Het is belangrijk dat we het aantal jeugdwerklozen on der de 1000 konden houden. In het vervolgplan gaan we door tot we ergens rond de 500 zitten." Er komen per regio jongerenloket- ten (Zeeuws-Vlaanderen, Walche ren en Oosterschelderegio) en in middels zijn ook afspraken ge maakt met brancheorganisaties in de techniek, bouwsector, zorg en welzijn, het schildersvak en ook het onderwijs. VLISSINGEN - De karateschool van ShiranSport aan de Dreesstraat in Vlissingen is door de World Japa nese Karate Association gepromo veerd tot 'Honbu'. Met deze status verwerft de Vlissingse dojo het recht opleidingen te verzorgen voor internationaal karate-leraar, internationaal scheidsrechter kara te en internationaal examinator ka rate. Ook mogen in Vlissingen de examens worden afgenomen voor hogere internationale dan-graden (zwarte band en hoger). De Vlis singse karateschool van Richard Pluijgers en Ad Filius mag voortaan stages en trainingen ge ven aan karateka's uit Europa, het Midden-Oosten en Afrika. Kinderen uit groep 4 van de basis school kunnen bij de Koninklijke Harmonie Ons Genoegen uit Vlis singen twintig weken lang gratis kennismaken met muziekinstru menten). De laatste vijf keer krij gen ze les op het instrument van hun keuze. Inschrijven voor het project Music for Kids kan tot en met woensdag 29 september. O www.khog.nl mi miiiMiin Him a. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 17