14 I liona en Marco Janse kampioen sjezenrijden Hockeyclubs zijn aan Nieuw clubhuis gaat volgend jaar september meteen open Iets minder animo voor Kinderen voor kinderen 'Kap Veerse Kreek is aantasting landschap' Stadsparkdag SPORTPARK VRIJBURG Twee hockeyclubs samenvoegen tot één club met een gloed nieuwe accommodatie is geen sinecure. Achter de schermen wordt keihard gewerkt aan de verhuizing naar Vrijburg. PETIET maandag 20 september 2010 w door Sjaak Janse BIGGEKERKE - ilona en Marco Janse uit Meliskerke zijn zaterdag in Big- gekerke Zeeuws Kampioen sjezen- rijden geworden. Het was de laat ste wedstrijd van het ring-en sje- zenrijdenseizoen. Aan het kampioenschap deden 47 koppels mee. Na 17 rondjes ofwel 68 te steken ringen, bleven er vijf combinaties over die alle ringen hadden gestoken. Zij mochten strij den om de vijf bekers voor de meest gestoken ringen. Het kam pioenschap werd uiteindelijk be slist op de kleinste ring van 10 mili- meter. Het lukte Ilona deze klein ste ring te steken en zich samen met haar man Marco te laten huldi gen als Zeeuws Kampioen 2010. r isg®It Hü De tweede plaats was voor de kam pioenen van 2006 en 2008 Digna de Visser en Martin Brouwer uit Ritthem. Elmy Osté die samen reed met Remco Heiboer, miste twee ringen van 20 milimeter en moest zodoende huiswaarts keren met de derde beker. Laeticia den Boer en haar vader Marco wonnen de vierde beker en Angelina Kauff- man en Bram Francke de vijfde. De mooist versierde sjezen waren van Christel en Rinus Moens bij de categorie Overige paarden, Rian- ne Francke en Wim Maljers won nen bij de Trekpaarden voor de derde achtereenvolgende keer. Jacomien Kodde, de maakster van de film Zeeuws Ridders reikte sa men met wethouder Molenaar de prijzen uit. door Miriam van den Broek Het allerlaatste compe titieseizoen van de Mixed Hockey Club Vlissingen is zater dag begonnen. Vol gend jaar spelen de leden op de nieuwe velden van Sportpark Vrij burg, onder de vlag van een nieu we club, met nieuwe naam en nieuwe tenues. Maar voor het zo ver is, moeten er nog bergen werk verzet worden. Ga er maar aan staan. De hockey clubs van Vlissingen en Middel burg samenvoegen en ook nog zor gen voor een goed en mooi club huis. En dat allemaal vóór septem ber 2011. Beide clubs hebben daar voor in maart van dit jaar een fu siewerkgroep in het leven geroe pen. Norbert Jagers en Louis van Brink die namens de Vlissingse hockeyclub in de fusiewerkgroep zitten, laten vanuit de huidige be stuurskamer op Sportpark Bonedij- ke zien hoe ver ze al zijn. Het ontwerp van het clubhuis is klaar. Daarmee is een flinke klus geklaard, maar er is nog veel te doen. Om de clubs samen te voe gen, heeft de fusiewerkgroep maar liefst tien werkgroepen ingesteld. Die buigen zich over de financiën, sponsors, technische zaken (zoals indeling van de teams), communi catie, clubnaam en -kleding, juridi sche zaken, arbitrage, vrijwilligers, accommodatie en het huishoude lijk reglement. „Op dit moment gaat de accommo datiecommissie verder met de in vulling van het clubgebouw. Er moeten keuzes worden gemaakt over de vloer, de keuken, de bar, de toiletten en meer van dat soort zaken", vertelt Van Brink. „Maar de grootste uitdaging wij als fusie werkgroep voor ons hebben lig gen, is het vrijwilligersbeleid", vult Jagers aan. „Het is steeds lastiger om leden te vinden die iets willen doen voor de club. En daar staat of valt een club mee. Mensen zijn best bereid te helpen, maar willen dan wel goed begeleid worden en ervan verzekerd zijn dat ze ge steund worden. Je kan wel zeggen: hier heb je een lijst met telefoon nummers, regel het maar. Maar dat werkt niet. En dat willen we niet. We willen het heel goed rege len en vastgelegd hebben, zodat de vrijwilligers ook echt op dat beleid kunnen terugvallen als er bijvoor beeld twijfels zijn." Jagers en Van Brink kijken uit naar de fusie. „Er is twaalf jaar over ge praat. Nu staan alle neuzen dezelf de kant op. De trein is in bewe ging gezet en straks krijgen we een prachtige club van zo'n 680 leden er voor terug." MIDDELBURG - Jeu de Boules, schaken, fitness en muziek. De vereniging Stadspark Molenwater heeft zaterdag tijdens een Stadsparkdag laten zien wat er mogelijk is op de locatie van het voormalige Minitatuur Walcheren. Moet er weer water komen? Of moet het blijven zoals het is zodat de rug- streeppad kan blijven bestaan? Een ding was duidelijk, het stadspark is een fijne locatie om een leuk buurtfeest te houden. foto Ruben Oreel Vind je het echt een beetje op een boerderij lijken? Leuk. Dat was ook precies de bedoeling. Norbert Jagers en Louis van Brink van de Fusiewerkgroep Hockey kij ken nog eens naar het definitieve ontwerp van het nieuwe clubge bouw. „Het is inmiddels goedge keurd door de welstandscommis sie", zegt Van Brink. Rechts komt het clubgebouw van de hockey, links dat van atletiekvereniging Dy namica en in het midden zijn de kleedkamers. „Beneden krijgen wij de kantine en boven komt on ze bestuurskamer. De atletiekvere niging heeft een minder grote kan tine nodig, maar krijgt boven nog een krachthonk." Samen met de architect, de aanne mer en vertegenwoordigers van Dynamica en de Fusie Werkgroep Hockey is er een bouwteam sa mengesteld. „Veel mensen vragen zich af of het clubhuis wel op tijd af komt", zegt Jagers. „Het ant woord is ja. In augustus of septem ber volgend jaar staat het er, zodat het meteen bij de start van het sei zoen in gebruik kan worden geno men." Ontwerp van het nieuwe clubhuis. artist impression van WTS Architecten door Frank Balkenende GOES - Potentiële zangtalentjes uit alle hoeken van Zeeland hebben zaterdag meegedaan aan de provin ciale voorronde van het Vara-song- festival Kinderen voor Kinderen. Het waren er wat minder dan in voorgaande jaren, mogelijk omdat de aanmeldingstermijn deels in de zomervakantie viel. In het Ostrea Lyceum in Goes verschenen 35 kandidaten in de leeftijd van 7 tot en met 11 jaar op de planken. Daar zongen ze liedjes die ze voor afhadden gekozen uit een lijst van veertig nummers. Ze dienden daar uit vijf nummers in te studeren. De tweede provinciale voorronde wordt 9 oktober gehouden, ook in het Ostrea Lyceum in Goes. De officiële inschrijvingstermijn van het kindersongfestival is al ge sloten, maar volgens de Zeeuwse coördinator Annie van Es kunnen zich nog kinderen inschrijven. Pas na de tweede selectiefase wordt be paald welke tien kinderen door gaan naar de Zeeuwse finale. De provinciale finale is zaterdag 12 maart 2011 in de schouwburg in Middelburg. De landelijke finale is een maand later. De datum en lo catie van de finale worden nog be kendgemaakt. www.kvk.vara.nl MEEST GELEZEN 1. Dennis is dertig 2. Zonder raad sneller vergunning 3. Ruiten vijf auto's vernield EN VERDER Het festival Film by the Sea is afgelo pen weekeinde afgesloten. Iets ge mist? Kijk op pzc.nl/filmbythesea STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto VEERE - De rigoureuze kap die aan staande is langs de Veerse Kreek en de Vest heeft de Stichting Tuin van Zeeland niet kunnen voorko men. Wel heeft de stichting het oorspronkelijke plan wat kunnen bijstellen. Het Waterschap Zeeuwse Eilan den wil zeven hectare bos en struikgewas rooien om de 'natuur en cultuurbeleving van het gebied te vergroten'. De stichting Tuin van Zeeland kwam daartegen in verweer om dat ze vond dat er in het plan veel te weinig aandacht is geweest voor de cultuurhistorische en land schappelijke waarde van het ge bied. De stichting heeft gisteren la ten weten dat de Rijksadviseur van het Landschap het daarmee eens is. De adviseur heeft het gebied don derdag bezocht en is tot de conclu sie gekomen dat het weghalen van de beplante oeverwal langs de wes telijke rand van de grote kreek een wezenlijke aantasting is van de landschappelijke waarde van het bos. Maar inmiddels zijn alle proce durele stappen doorlopen en is er geen weg meer terug. Het water schap houdt vanavond om 19.30 uur in verenigingsgebouw Het Ak koord aan de Oudestraat in Veere een informatiebijeenkomst. diverse kleuren en <no dellen Korte Noordstraat 53 Middelburg t 0118-624394 N ECHTE BIG FEET VOOR EEN SMALL FEET PRIJS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 16