Zeeland Raad op afstand bij vergunningen Droog WALCHEREN 14 en 15 13 14 WET Afwijken bestemmingsplan makkelijker in Middelburg Speelautomaten geopend bij inbraak Gewond door botsing bij Westduin Ruiten vernield van vijf auto's almanak Memory Walk op Wereld Alzheimerdag Hockeyclubs zijn aan laatste seizoen begonnen 'Kap Veerse Kreek is aantasting van het landschap' Maandag 20 september 2010 Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele MIDDELBURG - Het wordt eenvoudi ger om binnen de bebouwde kom in de gemeente Middelburg af te wijken van het bestemmingsplan. Dit is het gevolg van de invoering van de nieuwe Wet Algemene Be palingen Omgevingsrecht (Wabo) die op 1 oktober van kracht wordt en tot doel heeft de bureaucratie rond (bouw-)vergunningen sterk terug te dringen. Een bestemmingsplan geeft de functie van de grond aan, bijvoor beeld wonen. Ook bevat het regels over het gebruik van de grond en hetgeen daarop gebouwd is (bouw werken). Bouwvergunningen wor den geto'etst aan het bestemmings plan. Het bestemmingsplan be paalt daardoor mede of ergens ge bouwd mag worden. In de oude Wet op de Ruimtelijke Ordening was het de raad die moest besluiten over het toestaan van projecten die afwijken van het bestemmingsplan. Vanaf 1 oktober is dat het college van burgemeester en wethouders. Van de raad wordt alleen nog gevraagd een zogeheten 'verklaring van geen bezwaar' af te geven. Maar de nieuwe Wabo geeft de raad de mogelijkheid om van deze bevoegdheid af te zien. B en W van Middelburg stellen de raad voor om te verklaren dat voor een groot aantal categorieën die verklaring van geen bezwaar niet nodig is. Dat betekent dat het colle ge dan zonder tussenkomst van de raad vergunningen strijdig met het bestemmingsplan kan afgeven. De categorieën waarvoor dit zou moeten gelden, hebben betrekking op wonen, detailhandel, bedrijven, maatschappelijke doeleinden, hore ca en toeristische doeleinden. Het gaat dan wel om projecten binnen het bestaand bebouwd gebied en het bestemmingsplan Mortiere. Wordt het voorstel van burgemees ter en wethouders aangenomen, dan zal de raad voortaan alleen nog geïnformeerd worden. Een be sluit zal de raad er niet meer over kunnen nemen. Als voorbeeld van een project dat onder deze regeling komt te vallen, wordt in het voorstel genoemd het woonzorgcomplex dat is gebouwd aan de Nassaulaan/ Sportlaan. Toe stemming daarvoor kan straks zon der tussenkomst van de raad door B en W geregeld worden. De bouw van hele nieuwe woon wijken of bedrijventerreinen valt niet onder deze vereenvoudigde re geling. B en W kunnen dus niet zo maar besluiten om, bijvoorbeeld, een hele nieuwe woonwijk aan te leggen. Dat valt buiten het huidige bebouwde gebied. De raadscommissie Ruimte praat maandag over het voorstel. MIDDELBURG - In verpleeghuis 't Gasthuis in Middelburg is zaterdag uitvoerig aandacht ge schonken aan de Wereld Alzheimerdag. In het verpleeghuis waren er optredens en toespra ken en in de tuin werden speciale Alzhei- mer-narcissenbollen geplant. Het hoogtepunt van de dag was een wandeltocht onder de naam Memory Walk. ledereen kon meedoen aan tochten van tien, twintig of dertig kilome ter om de aandacht te vestigen op de ziekte waaraan 235.000 mensen in Nederland lijden. Mensen die slecht ter been zijn of in een rol MIDDELBURG In een horecabedrijf in de Lange- viele in Middelburg is in de nacht van zaterdag op zondag ingebro ken. De dader(s) is(zijn) het pand bin nen gekomen door eerst een ruit in te slaan. Twee speelautomaten die binnen stonden, zijn openge broken. Daaruit is een nog onbe kende hoeveelheid geld weggeno men. De inbraak moet tussen 04.00 en 10.00 zijn gepleegd. VLISSINGEN Een 36-jarige fietser uit Vlissingen is gisterochtend rond 10 uur ge wond geraakt bij een botsing bij Westduin. Hij reed over het fiets pad richting Dishoek en sloeg op de kruising linksaf bij hotel West duin. Uit die weg kwam een 39-jari- ge automobiliste uit Oost-Souburg. De fietser raakte de auto licht maar vloog over de kop en kwam op zijn hoofd terecht. Hij is met een hoofd wond en pijn in de nek naar het ziekenhuis gebracht. VLISSINGEN In de Vlissingse wijk Bossenburgh zijn in de nacht van vrijdag op za terdag ruiten vernield van gepar keerde auto's. Het gaat om vijf auto's waarvan bij elk voertuig één raam vernield is. De auto's stonden allemaal gepar keerd in de directe omgeving van de straat Toutenburg. Het is nog niet bekend voor hoe veel euro er schade is toegebracht. Ook over de dader(s) is nog niks be kend. stoel zitten, konden meedoen aan een par cours van 2,5 kilometer. Zij werden onderweg vergezeld door blaaskapel De Koenkelpot uit Heinkenszand. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Pascal (zes jaar oud), is samen met broer Corné en zijn ouders een mid dagje op bezoek bij zijn oma en haar nieuwe partner (tegenwoordig ook zijn opa). De vorige grootvader van de beide kinderen, hij heette Harry, is al gerui me tijd geleden overleden en gecre meerd. Als het gezin op het punt staat om de thuisreis te aanvaarden is het bui ten al helemaal donker geworden. Bovendien dreigt het te gaan rege nen. Corné stelt zijn moeder vragen over opa Harry. Haar verklaring dat opa nu deels boven de wolken woont en ook deels in depot die bij oma in de woonkamer staat wordt aandachtig aangehoord. Ook broertje Pascal heeft oplettend mee zitten luisteren. En hij conclu deert vervolgens: „Dan zit hij wel al tijd droog."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15