i7 wonen De rust van het water Prijzen variëren van 599.000 euro tot 648.000 euro v.o.n. Informatie www.debieselinghe.nl wonen@wegener.nl 024-3650509 Zaterdag 18 september 2010 door Dennis Rijsbergen Vanaf je eigen aanlegsteiger je bootje in stappen en lek ker wat gaan rondvaren of, als het gevroren heeft, de ij zers onderbinden en prak tisch in je eigen achtertuin een rondje schaatsen. Wie een huis koopt in het klein schalige bouwproject De Bieselinghe heeft dat mooie vooruitzicht. Het wijkje in het dorpje Biezelinge, dat te gen Kapelle aan schurkt, telt 25 woningen. Het zijn riante huizen op ruime kavels die rond het water van de Nieuwe Weel lig gen. Er zijn reeds een groot aantal wonin gen verkocht en inmiddels bewoond. De meeste huizen hebben zelfs een steigerter ras boven het water voor het ultieme bui- tengevoel. Aan de historische weg De Klinker, de oude verbindingsweg naar het gehucht Eversdijk, zijn de woningen klassiek en be scheiden van uitvoering. Aan het water zijn ze juist wat eigentijdser, met veel glas voor een weids uitzicht. Wat alle wonin gen in De Bieselinghe gemeen hebben, is dat ze tuingericht zijn ingedeeld. Groen en natuur spelen namelijk een centrale rol in het nieuwbouwproject van Indek Vast goed en Minnaard Vastgoed. De meeste woningen in De Bieselinghe zijn al gebouwd én bewoond. Op dit mo ment zijn nog vier kavels te koop. "Kopers kunnen kiezen", zegt Martin van Ieperen van Neeskens Makelaars, die samen met Kramer Makelaars en Immoregio de ver koop voor zijn rekening neemt. "Of ze kunnen de kavel kopen en er zelf een wo ning op laten bouwen door de op de kavel bestemde woningtype." De vier types hebben namen van appel en peersoorten, een ode aan de omliggen de fruitteelt. Het type Jonathan is een rui me villa, geïnspireerd op de oude hoeves uit de omgeving. Authentieke details ge ven de woning een historische uitstraling. Net als alle andere types heeft de Jonathan een inpandige garage. De St. Remy is van binnen vrijwel identiek aan type Jonathan, maar is aan de buitenkant veel moderner en strakker van uitvoering. Bovendien heeft deze woning als extra een erker aan de voorzijde. Het type Conference heeft net als de Jonathan een historische uitstra ling. Het is duidelijk te zien dat de archi tect zich heeft laten inspireren door de Zeeuwse hoeves. Zo heeft de woning mooie daklijsten en gepotdekselde gevels. De Conference staat in de lengte langs de straat, waardoor de tuin veel privacy biedt. Op de begane grond zijn een extra kamer, die als slaap- of studeerkamer is in te rich ten, en een extra badkamer met douche te vinden. Het type Gravensteiner heeft weer een modernere uitstraling. "De brede voor gevel straalt klasse uit. Ook de daklijsten, het rode pannendak, de gepotdekselde ge vel van de garage en de warme gevelsteen geven de woning een fraai uiterlijk dat per fect aansluit bij de landelijke omgeving", zegt Van Ieperen. Drie van de nog vier beschikbare kavels lig gen direct aan het water en hebben dus een eigen aanlegsteiger. De aanwezigheid van water en veel groen is de grote aantrek kingskracht van De Bieselinghe. De rust die uitgaat van het wateroppervlak, de spie geling van het licht, de biezen, de eenden... Maar, zo zegt van Ieperen, de kleinschalig heid van het bouwproject zal ook menig koper aanspreken. "Als de woning klaar is, zit je gelijk tussen het groen en heb je veel privacy. In een grote nieuwbouw moet je eerst vijfjaar wachten voordat je een beet je vrij zit. Bovendien zijn we bezig met de afsluitende fase van De Bieselinghe. Je zit dus niet lang in de bouwtroep."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 99