15 wonen Groots wonen in een stadsoase Drie typen in Tuin van Vlissingen Informatie: www.detuinvanvlissingen.nl iNM wonen@wegener.nl 024-3650509 Zaterdag 18 september 2010 De architect van het nieuw- Dbouwpfoject de Tuin van Vlissingen had het duidelijk voor ogen. De woningen én de omgeving moeten de be woners flink behagen. "We bouwen ten slotte voor mensen. Deze woningen staan er waarschijnlijk in 2050 nog, wat betekent dat veel mensen hier een groot deel van hun leven zullen doorbrengen. We willen het hen dan ook zo aangenaam mogelijk maken", stelt Ernest Pieters van Rienks Ar chitecten. Projectontwikkelaars Marsaki uit Goes en Novaform uit Best bouwen de woningen op een terrein in Vlissingen dat wordt om sloten door de Hercules Segherslaan en de Sloeweg. Ruimte, groen en een gevoel van vrijheid zijn de sleutelwoorden voor het project. Centraal in het plangebied komt dan ook een mooi park. Het moet een stuk je aangelegde natuur worden met ruimte voor kinderen om te spelen. Maar ook een plek waar je in de schaduw van een boom met je buren kunt kletsen of een boek kunt lezen. Het park vormt als het ware een grote, kleurrijke binnentuin. De huizen hebben een luxe uitstraling. De ontwikkelaars willen een kwalitatief hoog staand project neerzetten en dat trekken ze ook door in het interieur. Vandaar dat alle huizen in de Tuin van Vlissingen stan daard uitgerust worden met keuken- en badkamerinrichting van SieMatic en Ville- roy Boch. Er zijn drie typen woningen. Allereerst komen er veertig ruime eenge zinswoningen (type A). Dje bestaan uit twee of drie woonlagen. Een deel van de woningen heeft een eigen parkeerplaats aan de voorzijde. Enkele huizen liggen op een terp. Je stapt dan via een trapje zo van uit je tuin het park in. In het project komen ook 23 stadswonin gen (type C). Deze stadsvilla's liggen aan de Sloeweg en hebben tuinen gericht op het zuiden. 'Groots Wonen' is het thema bij deze woningen. Vandaar dat ze een in houd hebben van rond de 500 kubieke me ter en een diepe tuin. De indeling van de woningen is efficiënt, waardoor er veel gro te ruimtes zijn. De stadsvilla's hebben een uitbouw met openslaande deuren, een Frans balkon en een eigen parkeerplaats aan de achterzijde. door Dennis Rijsbergen Type A: Eengezinswoning Type C: Stadsvilla Type D: Parkvilla Woonruimte: 355-409 m3 Woonruimte: 487-515 m3 Woonruimte: 450 m3 Prijs: 193.000-209.000 euro v.o.n. Prijs: 199.000-227.000 euro v.o.n. Prijs: 285.000 euro v.o.n. Bijzonder zijn de zes luxe parkvilla's (type D). De uitgesproken architectuur komt tot uiting in de schuine stand van het dak, wat binnen in de woning is terug te zien. De hoogteverschillen in de plafonds zor gen voor een ruimtelijk effect. De parkvil la's hebben grote raampartijen, zodat de woningen van binnen niet alleen licht zijn, maar de bewoners ook een geweldig uitzicht hebben op het park. De term 'park villa' is in de Tuin van Vlissingen zeker niet overdreven. Het ontwerp van het park is namelijk speciaal op deze wonin gen aangepast. Het park loopt door tot aan de villa's. Door het slimme ontwerp bie den de huizen echter toch voldoende pri vacy. Deze parkvilla's hebben overigens een volledig woonprogramma op de bega ne grond. De bouw van de eerste woningen in de Tuin van Vlissingen is inmiddels begon nen. Naar verwachting worden de eerste huizen eind 2011 opgeleverd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 97