WK-koers 3i Veel werk zit er al op voor vrijwilligers Vrolijke Tippelaars De Kromme Poepon goud waard voor De Graafschap Bola del Mundo Prijsvraag marathon Wi foM ffl PZC brengt boek uit Wandeltocht zaterdag 18 september 2010 van de negentiende etappe van de Vuelta. foto EPA de mythische Bola del Mundo wor den geschreven. Nog nooit eerder eindigde een wielerwedstrijd op het 2265 meter hoge maanland schap in de Sierra de Guedarrama, een bergketen ten noorden van Madrid. Epische verhalen over lij dende renners zijn er dan ook nog niet geschreven over deze klim, maar dat zal volgens technisch di recteur van de Vuelta Abraham Olano snel veranderen. De Bola del Mundo is het verleng stuk van de Puerto de Navacerra- da, een col van eerste categorie die geregeld wordt beklommen in de Vuelta. In de etappe van vandaag moet deze reus zelfs twee keer be dwongen worden. De eerste keer van de noord en de tweede keer van de zuidkant. Waar de brede ge- DOETINCHEM - De Graafschap heeft gisteravond in een amusant duel een verrassende 3-2-overwinning behaald op Heerenveen. Spits Rydell Poepon was op de Vijver berg met twee doelpunten de held van de avond. Namens De Graaf schap scoorde ook aanvoerder Muslu Nalbantoglu. De treffers van Heerenveen kwamen op naam van Christian Grindheim en Oussama Assaidi. In de Jupiler League is Zwolle al leen aan de leiding gekomen. Dat was te danken aan een gemakkelij ke zege op Telstar (3-0), getraind door Jan Poortvliet, en puntenver lies van naaste concurrent Cam- buur. De Friezen verloren voor ei gen publiek van Veendam: 0-1. RKC Waalwijk en Sparta sloten hun eerste confrontatie van het sei zoen in de eerste divisie af op 1-1. door Maurice Steketee asfalteerde weg ophoudt, moet het peloton morgen nog drie kilome ter verder klimmen over een ruwe cementweg die normaal is afgeslo ten voor verkeer. Met een gemid-, deld stijgingspercentage van twaalf procent en zelfs pieken van 22 pro cent wordt de Bola del Mundo ver geleken met de Angliru, het geiten pad waarop Alberto Contador toe sloeg in de Vuelta van 2008. „Het zal in de laatste drie kilometer moeten gebeuren", verwacht Ra- bo-ploegleider Adri van Houwelin- gen. Volgwagens zijn op de Bola del Mundo niet gewenst. Om pech vogels toch uit de brand te helpen, worden om de vijfhonderd meter materiaalposten geïnstalleerd. Te vens zullen er motoren met reser vemateriaal meerijden. UIT VOETBAL Jupiler league: RKC Waalwijk-Sparta 1-1, Cam- buur-Veendam 0-1, Volendam-AGOVV 5-2, MW-Fortuna Sittard 2-1, Emmen-Helmond Sport 1-3, RBC Roosendaal-Go Ahead Eagles 1-0, Eindhoven-Almere City 2-0, Zwolle-Telstar 3-0. Stand aan kop: FC Zwolle 6 5 1 0 15 11- 1 FC Eindhoven 6 4 2 0 14 11 - 2 Helmond Sport 6 4 1 1 13 7- 4 FC Volendam 6 3 3 0 12 12- 7 SCCambuur 6 4 0 2 12 9- 4 Sparta 6 3 2 1 11 22- 11 RKC Waalwijk 6 2 4 0 10 11 - 7 Go Ahead Eagles 6 3 0 3 9 10- 7 WIELRENNEN Ronde van Groot- Brittannië. Zevende etap pe: 1. Bozic (Slv) 152,3 km in 3.24.15, 2. Hen derson (NZe), 3. Porte (Aus) 0.03, 4. De Negri (Ita), 5. De Kort (Ned), 6. McEvoy (GBr)' 14. Hoogerland, 15. Timmer 0.11 Algemeen klassement: 1. Albasini 27.26.40, 2. Bozic 1.05, 3. Porte 1.14, 4. Henderson 1.16, 5. Hoogerland 1.32, 6. Sinkewitz (Dui) 2.12' 9. De Kort 2.35, 32. Poels 20.37. Ronde van Spanje. Negentiende etappe: 1. Gilbert (Bel) 231 km in 5.43.41, 2. Farrar (VSt), 3. Pozzato (Ita) 0.01, 4. Hinault (Fra), 5. Velits (Slw), 6. Nibali (Ita), 13. Terpstra, 0.07, 21. Langeveld 0.13, 102. Kreder 1.16. Algemeen klassement: 1. Nibali 80.30.48, 2. Mosquera 0.50, 3. Velits 1.59, 4. Rodriguez 3.54, 5. Frank Schleck (Lux) 3.57, 93. Terpstra 2.16.42, 113. Langeveld 2.51.28, 153. Kreder 3 36 28 VLISSINCEN - Het Kustmarathon- weekeinde begint pas over twee weken, maar voor Bianca Smet van wandelsportvereniging De Vrolijke Tippelaars zit het meeste werk er al op. Samen met vijf an dere vrijwilligers is ze twee dagen bezig geweest om 2750 enveloppen voor de Wandelmarathon te ver sturen. „Consumptiebonnen, programma boekjes, veiligheidspelden en uiter- 'aard het startnummer moesten er in zitten. We mochten niets verge ten, dus alles is twee keer ge checkt. Het was weer een heel kar wei, maar gelukkig is nu alles de deur uit." Smet is als voorzitter van de Vlis- singse wandelsportvereniging bij alle edities van de Wandelmara thon betrokken geweest en elk jaar ziet ze het werk toenemen. Ze werkt nauw samen met de organi satie van de Kustmarathon. „Vijf jaar geleden waren er 750 deelne mers, dit jaar hebben we er bijna vier keer zoveel. Binnen veertien uur waren alle 2750 startnummers vergeven. Als we hadden gewild, hadden we zo vierduizend man aan het vertrek kunnen krijgen. Dagelijks komen er nog heel veel verzoeken van wandelaars binnen die mee willen doen. Op de websi te van de Kustmarathon worden nog wel nummers aangeboden, maar de vraag is groter dan het aanbod." Volgens Smet komen de deelne- MIDDELBURG Wie gaat de Kustmarathon dit jaar winnen? Doe mee met de prijs vraag en voorspel de winnaar bij de mannen én de vrouwen. Onder de goede inzenders wordt een ca deaubon verloot. Stuur uw ant woord naar kustmarathon@pzc.nl (één inzending per mailadres). K -ijfl gg& Jj[ i Hfej Bianca Smet mers uit heel het land. „En ook uit het buitenland krijgen we steeds meer inschrijvingen. De Kustmara thon wordt internationaler. Maar het grootste deel, zo'n tachtig pro cent, komt van Walcheren. Velen vergelijken de sfeer met de Nij meegse Vierdaagse. Ze noemen De Langstraat de Via Gladiola van Zoutelande. Er worden bij de fi nish ook echt gladiolen verkocht. Onderweg wordt er vanalles aan gedaan om er een mooie tocht van te maken. Er staan dweilorkestjes langs de kant om de deelnemers op te peppen. Dat is soms nodig ook, want verschillende wande laars vinden deze marathon zwaar der dan de Nijmeegse Vierdaagse. Vooral door het mulle zand en over de duinen is het afzien. Maar als ze de Langstraat eenmaal heb ben bereikt en aan de boerenhap zitten is de voldoening groot." Op de dag van de Wandelmara thon is er een belangrijke taak weg- MIDDELBURG Ook dit jaar brengt de sportredac tie van de PZC weer een boek uit over de Kustmarathon. In het boek verschijnen verhalen, columns en andere wetenswaardigheden over de editie van 2010. Wanneer het boek uitkomt, is nog niet bekend. De prijs bedraagt 7,50 euro. gelegd voor de twintig vrijwilligers van De Vrolijke Tippelaars. Ze staan op vijf verschillende (contro- le)posten langs het parkoers met eten en drinken. „Verder letten we erop dat de lopers de juiste route afleggen. Ik herinner me nog dat in het eerste jaar een aantal deelne mers te ver doorliep op het strand bij Oostkapelle en de duinover gang miste. Door daar een post neer te zetten, voorkomen we dat nu." Zelf staat Smet vanaf zes uur 's ochtends bij de helpdesk in Burgh-Haamstede. „De wande laars krijgen hier de laatste infor matie. Ook komt het wel eens voor dat iemand zijn startnummer is vergeten. Die helpen we dan ver der." Sinds er ook gewandeld kan wor den tijdens de Kustmarathon, is de populariteit van het lopen in Zeeland toegenomen, constateert Smet, die al negen jaar voorzitter is van De Vrolijke Tippelaars. „De wandeltochten die onze vereni ging houdt, worden beter bezocht. Veel mensen beschouwen het als een mooie training voor de mara thon." Tot slot geeft ze de wandelaars nog een aantal tips mee. „Neem een stressballetje mee voor onder weg. Door iets in je hand te hou den, krijg je geen dikke vingers tij dens het wandelen enblijft de doorbloeding goed. En het is be langrijk om je eigen tempo te lo pen. Laat je vooral niet opjagen door medewandelaars." MIDDELBURG Op zaterdag 25 september houdt De Vrolijke Tippelaars in samen werking met het Polderhuis in Westkapelle de wandeltocht Memo- ria Walcheren 40-45. Deelname kost 2,50 euro. De start is vanaf 9 uur bij het Polderhuis. Inlichtingen via wsvdvt@zeelandnet.nl. door Jan Dagevos De Champions League barstte afgelopen week weer in alle hevigheid los. Het is te genwoordig niet alleen een feest voor de spelers en supporters, maar ook voor de heren analytici. Tussen het spelen van de hymne en de hijgerige recla meblokken door kwamen ze weer in alle soorten en maten voorbij. De voormalig bondscoach, de werklo ze trainer of de kroonprins onder de trainers, alle maal mochten ze weer hun zegje doen. De NOS koos bij de wedstrijd Real Madrid-Ajax voor Ronald Koeman en Ron Jans als tafelheren, de betaal zender Sport 1 kwam met het duo Marco van Basten/Willem van Hanegem op de proppen. Koe man en Jans behoren tot de types geit en kool; ze zijn zelden te betrappen op een uitgesproken mening en nemen de voetballers altijd in bescherming. Dat Ajax zo werd gedeklasseerd had volgens Ron Jans bijvoor beeld vooral te maken met het feit dat de Amsterdam mers voor het eerst sinds lange tijd weer in zo'n vreemde, overweldigende, omgeving actief waren. Marco van Basten is een analyticus van hetzelfde kali ber als Jans en Koeman. De voormalig bondscoach blonk woensdag vooral uit door algemeenheden. Maar gelukkig was daar Willem van Hanegem nog. De Kromme mag dan als trainer uitgerangeerd zijn, als analyticus blijft hij een topper. Van Hanegem heeft (droge) humor, maar dat maakt hem nog niet goed. Nee, Van Hanegem is authentiek en durft te zeggen waar het op staat. De Kromme heeft geen bewegende rode cirkeltjes nodig om aan te geven dat Demy de Zeeuw zijn verdedigende taken veronachtzaamt. Nee, Van Hanegem zegt gewoon dat De Zeeuw maar een beetje meehobbelt en te beroerd is om te strijden. 'En na afloop gaan die gasten ook nog beweren dat ze best lekker hebben gespeeld', klonk het geërgerd uit de mond van Van Hanegem. Vervolgens kwam de kansenverhouding bij Real Ma drid-Ajax ter sprake. Die was 25-3 in het voordeel van de Madrilenen. 'Ajax heeft alleen maar verdedigd', stelde Van Basten vast. Het is maar hoe je het bekijkt, vond Van Hanegem. 'Want als je als ploeg 25 kansen weggeeft, kun je toch moeilijk zeggen dat je verde digd hebt.' Volgende week vrijdag is Willem van Hanegem te gast bij de persconferentie van het WK driebanden in Sluiskil. Misschien kan de organisatie hem meteen inhuren als analyticus voor het toernooi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 89