zeeland 123 levert 5500 euro op AutoTeam.nl Akkoord haven dichtbij 'Ik ben de J van de J-walk, helaas' Actief Ontspannen Eilandenkoor houdt open repetitieavond Stouten aanwezig bij opening blindenschool Lezing over geheimen van de Vrijmetselarij Cursus Engelse literatuur van start ALTIJD 2 JAAR GARANTIE heeft staar 'Ben er even tussenuit' Meer nieuws uit de regio: www.pzc.nl/schouwen-duiveland zaterdag 18 september 2010 s BROUWERSDAM - Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schouwen-Duive- land, hoopt binnenkort een inten tieverklaring te tekenen over de komst van de Jachthaven van de Toekomst, die aan het Schouwse deel van de Brouwersdam moet ko men. Dat laat het college weten in ant woord op schriftelijke vragen van de CDA-fractie. Met het tekenen van de overeenkomst, worden ech ter nog geen inhoudelijke beslui ten genomen. In de verklaring is geborgd dat er een aantal momen ten komt waarop de gemeenteraad zich uit kan spreken over de in houd van het plan. Ook informeerde het CDA of de gemeente een publiek/private sa menwerking aangaat. Dat is vol gens het college niet het geval. Het college laat verder weten dat met de intentieovereenkomst meer dui delijkheid ontstaat over de kosten. Binnenkort wordt de raad bijge praat over de stand van zaken. 4-9 oktober 2010 donderdag 7 oktober Ondernemerscafé met lezing van Annemarie van Gaal en speeddates met experts. Locatie: Amadore Hotel Arneville, Middelburg. Kijk op www.rabobank.nl/wnb voor het volledige programma en inschrijfmogelijkheden. Rabobank ZIERIKZEE Het christelijk-gereformeerd Eilan denkoor houdt maandag een open repetitieavond in de Nieuwe Kerk van Zierikzee. Het koor, dat onder leiding staat van Pieter Wildeman, bestaat sinds 1998 en telt nu onge veer tachtig leden. Het koor zingt psalmen, geestelijke liederen en klassieke vaderlandse liederen. De avond begint om 19.45 uur en is vrij toegankelijk. Maandag 27 sep tember is een tweede open avond. ROTTERDAM Wethouder Wim Stouten opent, sa men met van ongeveer dertig ande re bestuurders, volgende week vrij dag de nieuwe Visio-school voor blinden en slechtzienden in Rotter dam. De 110 leerlingen van de school komen uit 44 verschillende gemeenten, waaronder Schou- wen-Duiveland. Voor de officiële opening zijn van al deze gemeen ten bestuurders uitgenodigd. ZIERIKZEE Is Vrijmetselarij een onschuldige mannenaangelegenheid of een ge nootschap met een geheime taal? Die vraag staat centraal tijdens een lezing van Engelsman Derek Ro bert, woensdagavond in het multi functioneel centrum in Zierikzee. Robert heeft onder meer een bro chure geschreven met als titel: Christen, bevrijd jezelf van de Vrij metselarij. De aanvang van deze avond is 19.50 uur. Toegang gratis. ZIERIKZEE In het ROC aan het Jannewekken in Zierikzee is dinsdag vanaf 10.30 uur een inloopochtend over de cur sus Engelse literatuur. De lessen gaan in oktober van start en zijn el ke dinsdagmorgen. Eén keer in de maand is er een vertoning in FiZi van een verfilmd literair boek. Er wordt met Engelstalige boeken ge werkt, maar ook de Nederlandse versies mogen worden gelezen. Premium occasions: LtB-Ö voel je v r i j Onderdeel van de Automotions Groep Meer Informatie over SSVA: www.vlissingen-ambon.nl j Voor aanvang van de J-walk, gisteren in Renesse, laten de wandelaars roze ballonnen op. Aan de ballonnen hangen kaartjes met serieuze en minder serieuze boodschappen. foto Dirk-Jan Gjeltema meer. „Ik heb geaccepteerd dat ik er straks niet meer ben. De kwali teit van leven vind ik het belang rijkst. Daarom wil ik geen chemo's meer." Ze heeft gisteren niet meegelopen: „Nee, ik regel graag van alles. Ik zit nu ook in het bestuur van de J-walk. Vorig jaar hebben familie en vrienden dit allemaal voor mij gedaan. We hebben de Walk nu in het diepe gegooid en zien wel wat er van komt. Ach, de Roparun is tenslotte ook ooit met vijf mensen- begonnen." De eerste J-Walk vorig jaar leverde 10.000 euro op. Jolien kreeg daar van een reischeque voor een week je Aruba met haar man en twee kinderen. De rest van de op brengst ging naar het Koningin Wilhelmina Fonds (KWF). Fantastisch, vindt Jolien het wan delevenement in Renesse: „Hon derd procent van de opbrengst gaat naar het KWF en het hospice in Zierikzee. Je kunt ieder voor zich wel wat euro's overmaken. Maar als je met z'n allen een gro ter bedrag bijdraagt, maakt dat net wat meer los." Jolien praat gemakkelijk over haar ziekte. „Ik ben nou eenmaal een flapuit. Toen ik 3,5 jaar geleden te ZIERIKZEE - Het standbeeld Christus Koning bij de ingang van de kerk aan de Hogemolenstraat in Zierikzee is weg. Het zandstenen beeld uit 1940 is ernstig verweerd. De parochie zamelde geld in voor een nieuw beeld. Afge lopen week werd het origineel verwijderd. Iemand heeft een koffer met de tekst 'Ben er even tussenuit' op de lege sokkel gezet, foto Dirk-Jan Gjeltema horen kreeg dat ik niet meer beter word, was ik even opgefokt. 'Wil je een pilletje?', vroeg de onco loog. 'Nee', zei ik. 'Ik ben al 47 jaar zo en dat wilde ik graag zou hou den.'" „Mensen die mij kennen, weten dat kanker voor mij geen taboe is. Maar de grapjes er over maak ik lie ver zelf, want je moet wel gevoel voor tumor hebben." „In het tuincentrum kwam ik laatst iemand tegen en die vroeg: 'Ga jij nog plantjes kopen?' Ik voel me haast schuldig dat ik er nog ben. Dat komt natuurlijk ook om dat ik er niet ziek uitzie." MEEST CELEZEN 1Renessetour weg uit centrum 2. 'Groene leugen' komt terug (foto) 3. Late brievenbus nu vroeg geleegd FOTO'S VAN J-WALK Kijk op pzc.nl/schouwen-duiveland voor een foto-impressie van de J-walk. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85