33 neeste Hoek zint na zwakke vertoning op revanche Schrier vliegt door Goese binnenstad 1 na slij Binnenkort een jubileum? De Bruijn zit op WK in een groep met Jaspers Scheldesport heeft nieuwe voorzitter Sprinter Ciolek naar Quick Step Kloetinge wacht zware kluif Notaris Stolker begint met ruime zege Tweede gelijkspel driebanders Pearle Howard kampioen van Vlaanderen Mus de toPcIub isü i0È?m§ #538P#§ zaterdag 18 september 2010 den het Zeeuwse voetbal met voet bal van hoog niveau. In de Amstel Cup hadden ze in augustus 2001 het publiek getrakteerd op een showtje (5-4 voor Hoek), drie maanden later deden ze dat in competitieverband nog 's dunne tjes over: 4-4. Deze 4-4 had alles wat voetbal zo boeiend kan maken: veel goals, spijkerhard (53 overtredingen) en kwalitatief hoogwaardig. Ex-prof Emiel Dorst speelde een hoofdrol; tenminste de eerste 26 minuten. Na tien minuten opende hij de score namens Kloetinge. Een kwar tier later kreeg hij rood na zijn tweede gele kaart, ditmaal voor commentaar op de leiding. „Een la chertje", vond de Bruenaar. On danks zijn vroege uitsluiting had Dorst genoten van de wedstrijd, die bezocht werd door meer dan 2000 toeschouwers. De gevierde man was Barry van der Hooft, we kenlang supersub en nu opeens ba sisklant omdat Djamel Buyse niet kon meedoen. Hij maakte er maar meteen twee. Drie weken eerder had hij in de derby in de beker ook al de beslissende gemaakt. DE PRODUCTIEFSTE Capelle-Hoek (7-4), 8 april 2006 Achttien verschillende trainers stonden er in negentien seizoenen op het hoogste niveau voor de groep bij Hoek. Van Wim Hofkens die in 2007 tijdens de voorberei ding zijn Waterloo al vond tot Jo- han Ballegeer die in twee periodes het langste dienstverband bij de club heeft gehad. De Belg Eddy Mestdagh hield het in het seizoen 2005/2006 ook niet lang vol. Na elf wedstrijden nam hij het over van Eric Tetaert, elf duels later mocht hij alweer thuisblijven. Zijn galgen- maal was de 7-4-nederlaag bij Ca- pelle. Het was de enige keer dat Hoek zeven goals tegen kreeg op dit niveau, bovendien was het de productiefste wedstrijd van Hoek en bizar genoeg scoorde verdedi ger Djamel Buyse drie keer. Paul Telussa mocht proberen Hoek te behoeden voor degradatie. Hij had een pikstart met een 7-2-zege op Noordwijk. De drie zeges in de laatste vier duels bezorgden Hoek uiteindelijk een beslissingsduel met eersteklasser Nieuw-Lekker- land. Door de 2-1-zege kon Hoek zijn weg naar de 500e wedstrijd zonder hordes voltooien. door Sjaak Sinke GOES - Michel Schrier van Loop groep Zeeland was gisteravond een klasse apart in de vijftiende editie van de WEA-Stadsloop. Als een raket vloog hij door de winkel straten van Goes en deklasseerde zijn tegenstanders. Na de eerste ronde had Schrier al een ruime voorsprong op Neal Bouterse (Loopgroep Zeeland), Erwin Har mes (De Hullu 8c Cornelis), Erwin Adan (Loopgroep Zeeland), Remy Vasseur (Loopgroep Zeeland) en Martijn de Kok (Hullu 8c Corne lis). Schrier had voor de 7.8 kilome ter slechts 23 minuten en 48 secon den nodig. Op de vraag of dit een goede training was voor de Kust- marathon liet hij nog even in het midden of hij op 2 oktober in Burgh-Haamstede aan de start zal staan. Martijn de Kok veroverde de tweede plaats. Erwin Harmes pakte de laatste plaats van het ere podium. Neal Bouterse miste het podium. Hij bleef wel Theo Ra- bout voor, die afgelopen weekein de de Dwars door het Zwingeul nog wist te winnen. Sandra de Block (De Hullu 8c Cor nelis) was veel te sterk voor de ove rige vrouwen en finishte op de 34e plaats in 28 minuten en 51 secon den. TERNEUZEN Guus Acke is de nieuwe voorzitter van de Terneuzense basketbalclub Scheldesport Hij volgt Jan Scheele op, die na acht jaar terugtreedt. Scheele werd in 2002 voorzitter en gaf Scheldesport een impuls door hard te werken aan de organisatie. Scheele vindt het nu tijd worden voor een nieuwe uitdaging. Zijn op volger Acke is al jaren een trouwe supporter van Scheldesport. BRUSSEL De Belgische wielerploeg Quick Step heeft de Duitse sprinter Ge rald Ciolek aangetrokken. De 23-ja- rige Ciolek komt over van Milram en ondertekende een contract voor één seizoen met een optie voor nog een jaar. Ciolek werd in 2006 in Salzburg wereldkampioen bij de beloften en hij won in 2009 een rit in de Ron de van Spanje. KLOETINGE Kloetinge moet het vandaag moge lijk stellen zonder Corné Schilper- oort. De aanvoerder van de Beve- landse hoofdklasser was de gehele week ziek en kon dus niet trainen. Kloetinge wacht vandaag op het Wesselopark (15.00 uur) de tweede thuiswedstrijd van het seizoen. Op ponent is Xerxes/DZB. „Een gevaar lijke tegenstander", meent Kloetin- ge-trainer Cees Houtepen. HULST Op de eerste speeldag van het nieu we seizoen in het Hulster bedrijfs- volleybal lieten Zaman Sport en ti telverdediger Notaris Stolker zich in de eerste klasse vrouwen met een al gelden. Beide teams wonnen met 3-0. In de tweede klasse vrou wen kwamen drie teams de eerste speeldag zonder puntverlies door: Saman Assurantiën, Multiklus en Henny&Co. GOIRLE De driebanders van Pearle behaal den in de tweede divisie een zwaar bevochten gelijkspel. Bij BP Bleijen- hoek werd het 4-4. Na nederlagen van Eddie van Goethem en Etienne van Damme behaalde Jens van van Dam een rui me zege op Jan van den Ouwelant en won Leslie Menheer met één punt verschil zijn wedstrijd. Het bracht de eindstand op 4-4. KOOLSKAMP Eerstejaarsprof Leigh Howard heeft gisteren de 95e editie van het Kampioenschap van Vlaanderen ge wonnen. De Australische wielren ner, rijdend voor Team Columbia, was na 181 kilometer de beste in de massasprint in Koolskamp. Hij bleef onder anderen de Litouwer Aidis Kruopis en de Nederlander Tom Veelers voor. Jetse Bol finishte als zesde. TinrMHMMIlirjilllMiMMil PU I| IilUMiiHlilii ui |IH *1 I H I1IIII11 'lllf'll 1M11I 'UPlIWIIIiPffli» I' l"l lliièl door Barry van der Hooft HOEK - Tijdens de terugblik op het duel van afgelopen zaterdag waren spelers en trainers het erover eens: Hoek had veel te weinig laten zien op het veld van IJsselmeervogels. De 2-0-nederlaag zorgde voor een zure nasmaak en moet - als het aan de selectie en technische staf ligt - vandaag weggespoeld wor den. „Iedereen zint op revanche", zegt Gaby Demanet. De tegenstander van vandaag is op voorhand echter geen ploeg die als makkelijke prooi kan worden be stempeld. Katwijk is na vijf duels nog altijd de ongeslagen koploper in de topklasse. „Het is zeker een moeilijke tegenstander", aldus De manet. „Maar ik heb de indruk ge kregen dat we dit seizoen geen makkelijke tegenstanders gaan krij gen. Het is dus zaak om steeds punten te blijven pakken." De oefenmeester was te spreken over de zelfkritiek van zijn spelers, een week geleden in Bunscho ten-Spakenburg. „Dat siert ze. Ie dereen was het erover eens dat we over de hele lijn te weinig hebben laten zien tegen IJsselmeervogels. Bij balverlies deden we het goed, maar als we zelf de bal hadden was dat niet het geval. Het was te onzorgvuldig, voorin konden we de bal niet vasthouden. Daar heb ben we afgelopen week over ge sproken. Vandaag wil iedereen la ten zien hoe het wel moet." Opponent Katwijk staat na vijf duels op dertien punten. De ploeg beschikt vooral op de linkerflank over veel snelheid, heeft Demanet Maak er voorpaginanieuws van! Kijk op www.pzc.nl/zelfkrantmaken van scout Jaap Goossen te horen gekregen. „Daarnaast hebben ze ook een goede diepe en hangende spits. Ze zijn het seizoen uitste kend gestart en komen vol vertrou wen naar Hoek. Vorige week is Quincy van Ommeren wel gebles seerd uitgevallen. Hij is een bepa lende speler voor Katwijk. Als hij niet speelt, kan dat een voordeel zijn voor ons." Demanet kan zelf geen beroep doen op de geblesseerden Regilio Pinas en Kwinten Clappaert. Ach ter het meespelen van Jurgen Lan- duyt staat nog een vraagteken. De manet: „Jurgen heeft een barstje in een rib. We overwegen hem met een verdoving te laten spelen. Als hij niet speelklaar raakt, neemt Jeroen van den Broeke zijn positie op het middenveld in." SLUISKIL - Jean Paul de Bruijn heeft het niet getroffen bij de lo ting voor het WK driebanden. De biljarter uit Hulst is in poule C in gedeeld bij Europees kampioen Dick Jaspers en de Egyptenaar Sa- me Sidhom. Alleen de nummer één van de groep gaat over. Het WK driebanden wordt van 20 tot en met 24 oktober in Sluiskil ge houden. De 24-jarige Griek Filipos Kasido- kostos verdedigt in Sluiskil zijn ti tel en is in poule ingedeeld bij de Zweed Michael Nilsson en de Kore- aan Jae Ho Cho. Frédéric Caudron, de nummer één op de wereldrang lijst, speelt in groep B tegen de Tsjech Martin Bohac en de Turk Adnan Yüksel. Er zijn in totaal zestien groepen van elk drie spelers. De nummers één plaatsen zich voor de volgen de ronde. )"A/ 2s!r«*w ÉSS M&SS •rSSi de club, maakte uiteindelijk twaalf goals, waarvan tien na de winter stop. DE DERBY Kloetinge-Hoek (4-4), 10 novem ber 2001 De gloriejaren van Middelburg en Vlissingen werden rond de eeuw wisseling in een modern jasje ge stoken. Hoek en Kloetinge kleur- ,e„ sterk seizoen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81