241 zeeland Filmhuis Hulst brengt betere film op het doek De kermiswereld van Verbintenissen in 'Powder Room' leggen verbanden bloot Willem Behr toont werk bij golfclub Ehbo-dub St. Ludwina Verwenmiddag voor begint cursusseizoen mantelzorgers Zeeuwse fotografen exposeren in stadhuis KERMIS TERNEUZEN Fred en Gonny reizen van april tot oktober kriskras zaterdag 18 september 2010 OOSTBURC Kunstenaar Willem Behr uit Cad- zand exposeert van komende maandag tot 3 oktober in De Blau we Zaal bij golfclub De Brugse Vaart bij Oostburg. Behr laat schilderijen, beelden en installaties zien. De tentoonstelling wordt maandag om 17 uur geopend. Daarna is de ex positie dagelijks te bekijken tussen 13 uur en 20 uur. KOEWACHT EHBO-club St. Ludwina Koewacht begint binnenkort het cursussei zoen. Op de rol staan onder meer: basiscursus en herhalingslessen hulpverlening, bediener automati sche externe defibrillator, levens reddende handelingen, EHBO bij kinderen (speciaal voor ouders en grootouders) en ehbo wandelletsel. Informatie via 06 53232107 en ehbokoewacht@zeelandnet.nl. door Harold de Puysseleijr HULST - Na een reeks succesvolle proefvoorstellingen gaat de werk groep Filmhuis Hulst door met de vertoning van de betere bioscoop films in de aula van het Reynaert- college in Hulst. Iedere eerste vrijdag van de maand wordt de aula van het schoolgebouw aan de Zoutestraat omgetoverd tot een heus filmthea ter. Kaarten kosten 5 euro en zijn vanaf 19.30 uur verkrijgbaar aan de zaal. Voor komend seizoen staan in to taal negen films gepland. Het Film huis trapt vrijdag 1 oktober met een goed af met The Ghostwriter van de vermaarde regisseur Ro man Polanski. De eerste film die speciaal op de jeugd is gericht, draait donderdag 4 november. Precious was één van de prijswinnaars op het festival Film by the Sea. Op vrijdag 5 november wordt Co py Conforme (filmprijs op het festi val Cannes 2010) vertoond, en op 3 december El Secreto de sus Ojos wraaswamm TERNEUZEN" De Zeeuwse fotografen Johan Klein, Reggie Goole, Rien Lous en Elsje van Ree exposeren tot en met 11 oktober in de Passerelle van het stadhuis in Terneuzen. Het viertal is ook docent bij Toon beeld. De tentoonstelling is doordeweeks dagelijks te bekijken van 9 tot 17 uur en op koopzondagen van 13 tot 17 uur. HULST door Frank van Cooten Fred Keijzer heeft de mi ni-cars, zijn vrouw Gon ny is vooral bekend van de superspin en zoon Fred junior 'doet' de kin derdraaimolen. De bekende ker misfamilie uit Bergen op Zoom staat als vanouds ook weer op de kermis in Terneuzen. Fred en Gonny zijn van april tot oktober onderweg met de caravan en de attracties. Kriskras door het land en ook veel in Zeeuws-Vlaan- deren waar ze op vrijwel alle ker missen staan. „Ach ja, we weten niet beter", zegt Gonny terwijl ze in de caravan koffie inschenkt. Fred haalt voorzichtig twee foto's uit zijn portefeuille. De ene is van 1959 toen hij als 13-jarige jongen suikerspinnen verkocht. Die had je toen nog van 15 tot 25 cent. En de andere is van een paar jaar later. Fred is dan ook een echte kermis- jongen. Zijn vader stond in 1946 op de ker mis in Hulst toen Fred werd gebo ren. „Mijn leven speelt zich af op de kermis. Als 13-jarig jongetje ben ik begonnen. Ik heb nog meege maakt dat de ondernemers pas de morgen na de laatste avond en bloc de attracties afbraken. Nu Ambtenaren van de gemeente Hulst bezorgen 32 mantelzorgers komende maandag een 'verwen middag'. De mantelzorgers worden in de watten gelegd bij kapsalon Mystique in Hulst, kapsalon Sharon in Vogelwaarde of Sauna- en Beautycentrum Najade in Kapel- lebrug. Een aantal mantelzorgers speelt jeu de boule bij De Halve Maan te Hulst. (Oscar voor beste buitenlandse film). Het Filmhuis voorziet in de leemte die is achtergelaten na de sluiting van bioscoopcomplex De Koning van Engeland in de bin nenstad van Hulst. De werkgroep Filmhuis Hulst zocht samenwerking met het Rey- naertcollege en met Filmtheater Schuttershof in Middelburg. De films worden vertoond op een pro fessionele projector van operateur Jan van Delft, die onder andere bij de Koning van Engeland ervaring opdeed. Kassa en bar van het Film huis worden voornamelijk ver zorgd door leerlingen van het Rey- naertcollege. Het nieuwe filmhuis probeert zowel de doelgroep jeugd als volwassenen aan te spreken, maar dan wel de echte filmliefheb bers. Dat er in Hulst behoefte is om de betere film dicht bij huis op het bioscoopscherm te kunnen zien, blijkt volgens werkgroeplid Cor Crans onder meer uit de gemid deld zeventig betalende bezoekers die vorig jaar op de proefvoorstel lingen afkwamen. door René Hoonhorst Korreltjes vermiljoen pigment zien er op een foto van Frenks uit als een rood duiveltje dat uit een zakje springt. reproductie Peter Nicolai SLUIS - De nieuwste tentoonstel ling van het kunstenaarsechtpaar Anita Frenks en Peter Clijsen staat in het teken van de verbonden heid met beide vaders: Leo Frenks en Piet Clijsen. Het vak van Piet en de hobby van Leo hebben raakvlakken met het werk van Anita en Peter. Anita maakte kennis met het werk van haar al lang overleden schoonva der, een glazenier, toen ze het ate lier van haar man opruimde. In een sinaasappelkistje vond ze zo'n honderd zakjes brandschilderspig ment. Het deed haar direct den ken aan het poeder dat haar vader Leo als amateur-keramist vroeger gebruikte. Bovendien intrigeerden de papieren zakjes waarin het pig ment zat, haar bovenmatig. „Ik liep de hele dag met een piepklein zakje, omdat ik de vormen en prie- gelteksten zo mooi vond. Ik ben die zakjes gaan fotograferen en heb ze vervolgens tientallen keren uitvergroot." De harpiste is als kun stenaar bekend van onder meer ge dichten, glas-in-lood- en beeld houwwerken, maar fotografie was nieuw voor haar. Frenks ziet de foto's niet als aparte kunstwerken, maar laat ze met an der werk van haar en Peter Clijsen communiceren. Bovendien maak te ze van enkele 'zakjesprenten' een partituur, een compositie die ze gedeeltelijk op harp kan spelen. De zakjes pigment met violet blue of silbergelb roepen bij haar gevoe lens op die ze in muziek vertaalt. Een videoregistratie in de Sluise Raadskelder laat zien en horen hoe dat er uit ziet en klinkt. Frenks ontwierp ook glas-in-lood- ramen waarin glasscherven van ambachtelijk 'mislukt' werk van haar schoonvader zijn verwerkt in moderne, conceptuele ramen van diens zoon. Zij vindt dat de diver se werken in de historische raads kelder van Sluis - letterlijk een poe derkamer vanwege het continu af bladderende stucwerk - in hun sa menhang moeten worden gezien. Maar foto's en glas-in-loodwerken bewijzen zich ook op eigen kracht. Powder Room loopt tot en met 26 sep tember in de raadskelder van het bel fort: van zaterdag tot en met woens dag van 14 tot 17 uur. De familie Keijzer is een echte kermisfamilie. Al generaties lang. Van links naar rechts Fred junior, zijn partner Debby,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76