neeste sport 133 door Coese binnenstad Binnenkort een jubileum De Bruijn zit op WK in een groep met Jaspers Nouwen eerste in poule met Oranje Hoondert de Waard onderuit in beker Afdelingsvergadering zaterdag 18 september 2010 de club, maakte uiteindelijk twaalf goals, waarvan tien na de winter stop. DE DERBY Kloetinge-Hoek (4-4), 10 novem ber 2001 De gloriejaren van Middelburg en Vlissingen werden rond de eeuw wisseling in een modern jasje ge stoken. Hoek en Kloetinge kleur den het Zeeuwse voetbal met voet bal van hoog niveau. In de Amstel Cup hadden ze in augustus 2001 het publiek getrakteerd op een showtje (5-4 voor Hoek), drie maanden later deden ze dat in competitieverband nog 's dunne tjes over: 4-4. Deze 4-4 had alles wat voetbal zo boeiend kan maken: veel goals, spijkerhard (53 overtredingen) en kwalitatief hoogwaardig. Ex-prof Emiel Dorst speelde een hoofdrol; tenminste de eerste 26 minuten. Na tien minuten opende hij de score namens Kloetinge. Een kwar tier later kreeg hij rood na zijn tweede gele kaart, ditmaal voor commentaar op de leiding. „Een la chertje", vond de Bruenaar. On danks zijn vroege uitsluiting had Dorst genoten van de wedstrijd, die bezocht werd door meer dan 2000 toeschouwers. De gevierde man was Barry van der Hooft, we kenlang supersub en nu opeens ba sisklant omdat Djamel Buyse niet kon meedoen. Hij maakte er maar meteen twee. Drie weken eerder had hij in de derby in de beker ook al de beslissende gemaakt. DE PRODUCTIEFSTE Capelle-Hoek (7-4), 8 april 2006 Achttien verschillende trainers stonden er in negentien seizoenen op het hoogste niveau voor de groep bij Hoek. Van Wim Hofkens die in 2007 tijdens de voorberei ding zijn Waterloo al vond tot Jo- han Ballegeer die in twee periodes het langste dienstverband bij de club heeft gehad. De Belg Eddy Mestdagh hield het in het seizoen 2005/2006 ook niet lang vol. Na elf wedstrijden nam hij het over van Eric Tetaert, elf duels later mocht hij alweer thuisblijven. Zijn galgen- maal was de 7-4-nederlaag bij Ca- pelle. Het was de enige keer dat Hoek zeven goals tegen kreeg op dit niveau, bovendien was het de productiefste wedstrijd van Hoek en bizar genoeg scoorde verdedi ger Djamel Buyse drie keer. Paul Telussa mocht proberen Hoek te behoeden voor degradatie. Hij had een pikstart met een 7-2-zege op Noordwijk. De drie zeges in de laatste vier duels bezorgden Hoek uiteindelijk een beslissingsduel met eersteklasser Nieuw-Lekker- land. Door de 2-1-zege kon Hoek zijn weg naar de 500e wedstrijd zonder hordes voltooien. midden of hij op 2 oktober in Burgh-Haamstede aan de start zal staan. Martijn de Kok veroverde in de laatste ronde de tweede plaats. Erwin Harmes pakte de laatste plaats van het erepodium op drie seconden van De Kok. Neal Bou- terse, die lang de achtervolgende groep aanvoerde, miste het po dium. Hij bleef wel Theo Rabout voor, die afgelopen weekeinde de Dwars door het Zwingeul nog wist te winnen. Sandra de Block (De Hullu Cor nells) was veel te sterk voor de ove rige vrouwen en finishte op de 34e plaats in 28 minuten en 51 secon den. Fatima Gonzalves (Koole Con trols) gaf ruim vier minuten toe. Ingrid Koene (ZLM 1) maakte het erepodium vol. Overall was het team van Loopgroep Zeeland de sterkste met Michel Schrier, Neal Bouterse en Remy Vasseur met een tijd van 4510 seconden. WEA-bedrijvenloop. Mannen. 1Mi chel Schrier (Loopgroep Zeeland) 23.48, 2. Martijn de Kok (De Hullu&Cornelis) 25.06, 3. Erwin Har mes (WEA Goes 1) 25.09, 4. Neal Bouterse (Loopgroep Zeeland) 25.13, 5. Erwin Adan (Loopgroep Zeeland mix) 25.16. Vrouwen: 1. Sandra de Block (68De Hullu&Cornelis) 28.51, 2. Fatima Gon- calves (Koole Controls 1) 32.54, 3. In grid Koene (ZLM 1) 34.39. Team: 1. Loopgroep Zeeland (Schrier, Bouterse, Vasseur) 4510, 2 De Hullu Cornelis (De Kok, Rabout, Quekel- berge) 4631, 3. WEA Goes 1 (Har mes, Kok, Van Maldegem) 4705. SLUISKIL - Jean Paul de Bruijn heeft het niet getroffen bij de lo ting voor het WK driebanden. De biljarter uit Hulst is in poule C in gedeeld bij Europees kampioen Dick Jaspers en de Egyptenaar Sa- me Sidhom. Alleen de nummer één van de groep gaat over. Het WK drieban den wordt van 20 tot en met 24 ok tober in Sluiskil gehouden. De 24-jarige Griek Filipos Kasido- kostos verdedigt in het Zeeuws-Vlaamse dorp zijn titel en is in poule ingedeeld bij de Zweed Michael Nilsson en de Koreaan Jae Ho Cho. Frédéric Caudron, de nummer één op de wereldrang lijst, speelt in groep B tegen de Tsjech Martin Bohac en de Turk Adnan Yüksel. Er zijn in totaal zes tien groepen van elk drie spelers. De nummers één plaatsen zich voor de volgende ronde. KWADENDAMME De driebanders van Hoondert de Waard leden in de eerste ronde van het bekertoernooi een 2-6-ne- derlaag tegen eerste divisionist Gommers Grondwerken. Toch wa ren de verschillen minimaal, want in sets bleven de teams keurig in evenwicht (6-6). MIDDELBURG - Agnita Nouwen, de zestienjarige keepster van Smer- diek, heeft met het Nederlands voetbalteam onder negentien jaar de eerste kwalificatieronde voor het EK van volgend jaar goed afge sloten. Oranje eindigde in Noorwe gen als eerste in poule 7 en heeft nu een gunstige uitgangspositie voor de tweede ronde. Die is in april. Nouwen, die bij Oranje reser ve is, zag het team donderdag met 1-1 gelijkspelen tegen Noorwegen. Eerder in de week waren de Faëroer Eilanden (9-1) en Wit-Rus- land (9-0) verslagen. Nederland en Noorwegen, dat een iets minder goed doelsaldo had, plaatsten zich voor de tweede kwa lificatieronde. Die is in april 2011. Het EK is in juni van dat jaar. Rabobank Walcheren/Noord-Beveland bestaat dit jaar 100 jaar. En dat gaan we groots vieren tijdens de Week van de Leden. Van maandag 4 t/m zaterdag 9 oktober vindt voor de eerste keer de Week van de Leden plaats. Een inspirerende, feestelijke week waarin we graag onze leden ontmoeten. Het volledige programma en inschrijfmogelijkheden vindt u op www.rabobank.nl/wnb. Nog geen lid? Meldt u dan aan via www.rabobank.nl/wnb. De jaarlijkse Afdelingsvergadering vindt plaats op dinsdag 5 oktober, tijdens de Week van de Leden. De ledenraad van Rabobank Walcheren/Noord-Beveland nodigt u, als lid van de bank, hiervoor van harte uit. Agenda '9.00 uur: Ontvangst 19.30 uur: De ledenraad de Rabobank aan het woord 20.15 uur: Formele agendapunten: verkiezing ledenraad 21.00 uur: Gastspreker Bert Bruggink, CFO Rabobank Groep Bekijk de uitgebreide agenda op www.rabobank.nl/wnb Graag tot ziens op dinsdag 5 oktober in CineCity, Vlissingen! www.rabobank.nl/wnb Rabobank ai sterk seizoen jjtvinder puur Maak er voorpaginanieuws van! Kijk op www.pzc.nl/zelfkrantmaken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71