61 binnenland Ministerie van Veiligheid komt eindelijk in zicht Ondanks economische crisis minder huurders op straat gezet VogelaarhefFing staat op de tocht Nederlandse 'matador' leidt media om de tuin Alle lastminute vakanties nu extra voordelig Kinderkoningin leest troonrede jc»ciz*ai BREDA - Ook journalisten laten zich soms voor de gek houden. Zo berichtten deze week diverse me dia over Reinout Homans die als eerste Nederlander zou zijn toege laten op de Madrileense opleiding tot stierenvechter. Homans werd donderdag uitgenodigd bij Paul de Leeuw. Live deed hij uit de doeken dat het één grote grap was. Ho mans had kranten aangeschreven, die publiceerden zonder iets te checken. Een 'hoax' was geboren. Zo'n nepbericht komt in Neder land incidenteel voor. Deze zomer was het AD slachtoffer. Tijdens het WK maakte de krant gebruik van correspondenten die zichzelf konden aanmelden. Een van die mensen berichtte vanuit Japan over hoe daar het WK werd be leefd. Later bleek alles verzonnen. Alexander Pleijter, wetenschappe lijk docent Journalistiek Nieuwe Media, kan wel verklaren waarom media zich soms voor de gek laten houden. „Media willen zó snel zijn dat zij geen tijd hebben om taal én in houd te controleren. Betrouwbaar heid komt dan in het geding." Hij denkt dat de opkomst van burger- journalistiek (niet-journalisten die nieuws aanleveren voor met name het internet) hierbij een belangrij ke rol speelt. De toename van verspreiding van nieuws via internet bracht Jo Bar doel tot het plan dat hij gisteren lanceerde bij zijn aanvaarding van zijn hoogleraarschap Journalistiek en Media. Volgens hem heeft goe de, onafhankelijke journalistiek waarvoor consumenten moeten betalen een keurmerk nodig. Daar mee kan de onafhankelijke journa listieke productie zich onderschei den van de enorme hoeveelheid nieuws die voornamelijk via het web wordt verspreid. Alleen ge schoolde journalisten zijn volgens hem in staat 'gestuurde' informa tie zoals reclame en reputatiebehar- tiging te herkennen. zaterdag 18 september 2010 DEN HAAG - De kinderkoningin en de Jongeling van Financiën arriveren bij de Ridderzaal in Den Haag voor de Kleine Prinsjesdag. De kinderko ningin sprak gisteren haar troonre de uit over kinderrechten in Neder land. Het was de eerste keer dat de Kleine Prinsjesdag werd gehouden, een initiatief van Unicef Nederland DEN HAAG - Al jaren wordt er over gesproken, maar nu lijkt het minis terie van Veiligheid er dan toch te komen. De onderhandelaars voor de kabinetsformatie zien er de voordelen van. De vraag is alleen: Hoe vorm je een goed ministerie van Veiligheid? Onderhandelaars van WD, CDA en PW zijn van plan delen van de ministeries van Binnenlandse Za ken en Justitie samen te voegen. De vorming van zo'n 'veiligheids departement' moet in één klap een einde maken aan allerlei orga nisatorische en aansturingsproble men - en ook nog eens geld bespa ren. Alle organisaties die zich be zighouden met veiligheid, crimina liteit, crisisbeheersing en terroris mebestrijding, zoals de politie, het Openbaar Ministerie, de geheime diensten en brandweer moeten on der dezelfde paraplu gaan vallen en aangestuurd worden door één minister. Over de vorming van een ministe rie voor Veiligheid wordt al jaren lang gediscussieerd. Politie, ge meenten en burgemeesters reage ren kritisch. „Met één ministerie zou je de onderlinge afstemming kunnen verbeteren", stelt voorzit ter Han Busker van de Nederland se Politiebond (NPB). „Maar de vorm waarin het wordt gegoten, is wel van belang. Als je de politie en het Openbaar Ministerie samen onderbrengt in één departement, bestaat het gevaar dat de nadruk te veel op de opsporing komt te lig gen. De taak van de politie is niet alleen opsporen, maar ook hulp bieden in de wijk, de samenleving laten zien dat je er bent. Daar be gint wat ons betreft het politie werk." Het Nederlands Genootschap van Burgemeesters (NGB) is bang dat justitie te veel bevoegdheden krijgt en de burgemeesters te wei nig. Voorzitter Bernt Schneiders: „Zaken die wij belangrijk vinden, zoals preventie en handhaving, worden vervangen door boeven vangen." Het Instituut voor Veiligheids- en Crisismanagement en de Raad van Korpschefs zien wel voordelen. De bestuurlijke drukte vermindert en bovendien ontstaat een heldere lijn wie verantwoordelijk is. Voor al bij rampenbestrijding en de aan pak van crises is dat van belang. In 2006 is er al een commissie op getuigd om de voor- en nadelen op een rijtje te zetten. Voorzitter Elco Brinkman concludeerde toen dat een veiligheidsministerie zeker voordelen bood. Het zou de sa menhang en slagkracht van politie en justitie vergroten. DEN HAAG - Het aantal huurders dat vanwege een huurachterstand uit huis is gezet, is vorig jaar met 14 procent gedaald. In 2009 heb ben woningcorporaties 5022 men sen op straat gezet. Een jaar eerder moesten nog 5865 huurders de wo ning verlaten, omdat zij hun huur niet betaalden. Dat is gisteren be kendgemaakt door Aedes, de branchevereniging van woningcor poraties. De daling is opvallend, omdat meer mensen door de crisis in pro blemen zijn geraakt. Volgens de vereniging van schuldhulpverle ners NWK hebben in 2009 53.250 personen schuldhulpverlening aan gevraagd. Dat is 20 procent meer dan in 2008. Aedes zegt dat de da ling van het aantal huisuitzettin gen te danken is aan streng incas- sobeleid. Daardoor komen corpora ties snel problemen op het spoor. UTRECHT - De rechtbank in Utrecht was gisteren het toneel van het massale protest van wo ningbouwcorporaties tegen de Vo gelaarhefFing. De bestuursrechter behandelde in een gecombineerde zitting de zaken die 78 corporaties uit het hele land hebben aange spannen tegen het Centraal Fonds Volkshuisvesting. Dat int de Voge- laargelden. Alle corporaties in het land beta len sinds 2008 de VogelaarhefFing, vernoemd naar oud-PvdA-minis- ter Ella Vogelaar. Jaarlijks gaat het in totaal om 75 miljoen euro. Dat geld gaat vervolgens naar de vijftig corporaties in de veertig achter standsbuurten die van het kabinet extra aandacht moeten krijgen, de zogeheten Vogelaarwijken. De corporaties hebben de heffin gen over 2008 en 2009 al betaald, maar willen dat geld terug. Ze vin den de VogelaarhefFing onrecht vaardig en onrechtmatig. Volgens advocate Amma Grapperhaus moe ten ook arme corporaties op het platteland geld overdragen. Ook in de Tweede Kamer bestaat weinig enthousiasme voor de Vo gelaarhefFing. WD-Kamerlid Bet ty de Boer zei het gek te vinden dat ook corporaties die te maken hebben met een krimp van de be volking moeten bijdragen aan de aanpak van achterstandswijken in grote steden. Zij ziet liever dat de problemen per regio worden aan gepakt. PvdA'er Jacques Monasch wees ook op de problemen in krimpgebieden. Drie bekendste steden in één keer, een geweldige ervaring! Excursies: bezoek aan Florence, Orvieto, Rome, Fiuggi Terme, Venetië ind. boottocht. Ind.: vervoer per luxe touringcar, koffie met gebak op de heenreis, comfortabele overnachting op heen- en terugreis, verblijf in diverse hotels, begeleiding door uw chauffeur, afscheidsdiner in Nederland. ■ililïTiliiiiM Excursies: bezoek aan Lourdes, Biarritz, St. Jean de Luz, Pau, waterval Pont d' Espagne. Incl.: vervoer per luxe touringcar, koffie met gebak op de heenreis, verblijf in Hotel Acropolis, comfortabele overnachting op de heen- en terugreis, begeleiding door uw chauffeur, afscheidsdiner in Nederland. De Pyreneeën is een prachtig gebergte! Voor boekingen en brochure peterlanghout.nl of 0900-0991

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6